Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Więcej policji w Płocku związku z dużą inwestycją Orlenu

12
Podziel się:

Maciej Wąsik zapowiedział wzmocnienie ochrony policji w związku z budową kompleksu Olefiny III. Oddział prewencji policji w Płocku został zwiększony z 160 do 240 funkcjonariuszy, a uruchomione zostaną dodatkowe posterunki.

Więcej policji w Płocku związku z dużą inwestycją Orlenu
Maciej Wąsik zapowiedział większą obecność policji w związku z inwestycją Orlenu (East News, Artur Szczepanski/REPORTER)

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zapowiedział wzmocnienie policji w Płocku w związku z budową kompleksu Olefiny III w PKN Orlen. Wizyta wiceszefa MSWiA w płockiej Komendzie Miejskiej Policji była wynikiem sygnałów zaniepokojenia, które napłynęły od mieszkańców i samorządowców regionu dotyczących kwestii bezpieczeństwa związanych z realizacją inwestycji w PKN Orlen.

850 pracowników spoza UE buduje kompleks Olefiny III

W trakcie spotkania Wąsik podkreślił, że budowa kompleksu Orelnu Olefiny III, prowadzona przez międzynarodowe konsorcjum, wiąże się z zatrudnieniem obcokrajowców, głównie pochodzących z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Obecnie na placu budowy pracuje około 850 pracowników, ale docelowo może ich być nawet 13 tysięcy, zamieszkujących Płock i okolice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska w ogonie Europy jeśli chodzi o dzietność. Dlaczego Polacy nie chcą mieć dzieci?

Wiceminister poinformował również, że w związku z inwestycją powstaje miasteczko dla 6 tysięcy osób w pobliżu terenu budowy kompleksu. Pracownicy będą zakwaterowani także w powiatach płockim, gostynińskim, sochaczewskim, sierpeckim i płońskim.

Odnosząc się do obaw mieszkańców i samorządowców, Wąsik zaznaczył, że policja od dłuższego czasu zajmuje się tym zagadnieniem. Wzmocniono już siły policji w Płocku, a planowane jest dalsze zwiększenie obecności służb. Oddział prewencji policji w Płocku został zwiększony z 160 do 240 funkcjonariuszy, a uruchomione zostaną dodatkowe posterunki w miasteczku i Mochowie.

Wąsik podkreślił, że obecnie 160 funkcjonariuszy pilnuje codziennie bezpieczeństwa mieszkańców rejonu zakwaterowania obcokrajowców, co jest wystarczającą liczbą z perspektywy oceny policji. Jednak w przypadku potrzeby, policja jest gotowa do natychmiastowego wzmocnienia swoich sił.

"Nikomu nie zabronię się bać". Inwestycja Orlenu dzieli lokalną społeczność

Napięcia wokół budowy kompleksu Olefiny III opisała Weronika Szkawrek w money.pl w swoim reportażu z Płocka i okolic.

Koszelówka to kilka ośrodków wczasowych, pole namiotowe i gospodarstwa wypoczynkowe. Typowo turystyczne miasteczko, do którego w sezonie przyjeżdża więcej ludzi, niż na co dzień w nim mieszka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
bezpieczeństwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
Katarzyna
3 miesiące temu
Pomijając fakt zatrudnienia obcokrajowców należy zwrócić uwagę na to że ta inwestycja blokuje drogi dojazdowe. Planując takie inwestycje należało najpierw pomyśleć o poszerzeniu drogi o jeden pas ruchu. Nie tylko dla transportu elementów. Dla dojeżdżających do pracy z miasta i okolic. Są gigantyczne korki w godzinach szczytu.
hmm
3 miesiące temu
nie można ich ogrodzić drutem kolczastym i rzucać banany do jedzenia?
Zxcv
3 miesiące temu
A dlaczego Obajtek nie chroni swojej firmy przy pomocy ochroniarzy
Manio
4 miesiące temu
Sytuacja jest nastepująca, placą byle jak to mało Polaków będzie tam robić, a uwierzcie mi że pierwsze uruchomienie Olefin i może być nie ciekawie. Czas pokaże jacy to fachowcy przyjechalj. Druga sprawa to nie dopuszczanie do rozbojów i innych przestępstw przez tych miłych imigrantów. Te są już powoli tuszowane tak jak wszystkie "testy" Orlenu kiedy na niebie czarny dym z na pół miasta się pojawia
Saws
4 miesiące temu
Kiedyś lancuchy im zakladali zeby sie nie rozłazili i nie bylo problemu