Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drukarki
02.01.2020 16:53

Wielka awaria kas fiskalnych marki Novitus. "Dotyczy tysięcy urządzeń"

Zamknięte sklepy i restauracje. Wszystko przez... błąd zegara w kasach fiskalnych. Problem dotyczy "tysięcy" urządzeń w całym kraju. - Awarię rozwiązujemy od ręki, ale maszyna musi fizycznie do nas trafić - słyszymy w firmie, która produkuje kasy. Nieco inaczej sprawę przedstawiają serwisy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Firma zapewnia, że walczy z problemem (Fot: Łukasz Grudniewski)

W tysiącach drukarek fiskalnych nieprawidłowo działa zegar - a przez to firmy nie mogą drukować poprawnie paragonów.

Problem dotyczy prawdopodobnie setek przedsiębiorców - w tym dużych firm.

"W związku z awarią drukarek fiskalnych w naszych kinach, zakup biletów możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej" - informuje na przykład sieć Multikino Polska.

Obejrzyj: Grygier-Siddons: Polskie firmy nie szukają możliwości za granicą

W mediach społecznościowych można znaleźć też informację wywieszoną na jednym ze sklepów sieci Dino. Czytamy w niej o "inwentaryzacji drukarek i aktualizowaniu oprogramowania". Z tego powodu sklep jest nieczynny.

Paragonów nie mogą też wystawiać m.in. niektóre pizzerie sieci DaGrasso. O problemach z kasami mówią w mediach społecznościowych również właściciele wielu mniejszych firm z całego kraju. "Witamy, niezmiernie nam przykro, ale w dniu dzisiejszym, z powodu awarii kasy fiskalnej, nie możemy być dla Was otwarci" - informują na przykład szefowie naleśnikarni Pankejk z Poznania.

(Facebook.com)

Ilu przedsiębiorców jest w takiej sytuacji? - Mówimy o tysiącach urządzeń - słyszymy w nowosądeckiej firmie Novitus. Pracownicy jednak nie potrafią powiedzieć dokładnie ile. - Na pewno nie są to dziesiątki tysięcy - dowiadujemy się jednak w dziale marketingu.

Problem dotyczy wyłącznie urządzeń Delio, które ciągle są produkowane.

- Zlokalizowaliśmy problem, rozwiązujemy go od ręki - słyszymy od przedstawicieli firmy. Kasa jednak musi fizycznie dotrzeć do któregoś z oddziałów firmy - na przykład kurierem. Firma zaznacza, że ponosi wszelkie koszty napraw. - Niestety niemożliwe jest dokonanie naprawy u klienta i konieczna jest interwencja serwisu producenta - słyszymy.

Rozmawialiśmy jednak z jednym z serwisów z południowej Polski. - To nieprawda, że można sprawę załatwić od ręki. Ustawiają się gigantyczne kolejki, sprawa zajmie więc nawet tydzień czy dwa. Niektórzy nasi klienci czekać nie mogą, więc po prostu kupują nowe urządzenia - twierdzi pracownik.

(WP.PL)
(Fot: Mateusz Madejski)

Co się stało? Okazało się, że w drukarkach był błąd z aktualizacją daty - po prostu nie można było jej ustawić na 2020 rok.

Jak czytamy na stronie firmy, w całym kraju działa ok. 720 tys. kas fiskalnych firmy. Jednak awaria ma dotyczyć "tylko" wspomnianych tysięcy egzemplarzy modelu Delio.

Cena pojedynczej drukarki Delio wynosi ok. 3,5 tys. zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drukarki, kasa, gospodarka, novitus, kasa fiskalna
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-01-2020

Nicknajdziwniejsze jest to że te kasy muszą mieć homologację ministerstwa, więc ktoś przed oddaniem ich do użytku musiał sprawdzić czy wszystko działa i … Czytaj całość

02-01-2020

dfKiedyś w każdym sklepie były kasy OKA na korbę i działały 45 lat.......

02-01-2020

XyzZADNEJ POLSKI BEZGOTOWKOWEJ!!!

Rozwiń komentarze (166)