Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

Wigilia bez karpia? "Tradycja z PRL-u, ale bez ryb ciężko się obejść podczas wigilii. Będzie drogo"

- Ryby na święta będą droższe. Wigilijny karp to jest tradycja, która wzięła się z PRL-u i ma dosyć krótki czas obowiązywania. Natomiast trudno sobie wyobrazić wigilię bez dań postnych, głównie ryb: jeśli nie karpia, to śledzia, czy dorsza. Ale nie mam tu dobrych wiadomości: czekają nas podwyżki - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Piotr Maszczyk z SGH. - Dobrą wiadomością jest to, że na początku pierwszego kwartału przyszłego roku inflacja zacznie się obniżać. To znaczy, że ceny nie przestaną rosnąć, ale będą rosły wolniej.
9
Podziel się:
KOMENTARZE
(9)
Siara Siarzyn...
rok temu
Czy musi być karp na wigilię? Otóż nie musi może każda inna ryba .Ja preferuję dorsza ,nie śmierdzi mułem i ma mniej ości. Najśmieszniejsze jest to że karp stał rybą wigilijną za przyczyną komunistów.
chleb i słowo
rok temu
Już od dawna nie kupuję ani karpia, ani choinki, ani nic innego specjalnego na czas wigilii. Zwykłe jedzenie i świętowanie. Wigilia nie po to by się nażreć.
cccp
rok temu
za poprzedniej komuny karp był tani a teraz macie miske ryżu najwyzej i żreć mi tu nie marudzić
nick
rok temu
nawet jak byl tani to go nie jadlem bo smierdzi mulem a pozatym pod postacia hejtu naprawde stosujecie cenzure za slowa ktore nie sa zgodne z wasza w cudzyslowie prawomyslnoscia heretycy
Anda Luzja
rok temu
Ale mi problem ! Nie stać mnie na karpia , kupię śledzia w Biedronce , to też tradycja.