Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Kolejne ponad 2 miliony Amerykanów bez pracy

3
Podziel się

Już 40 mln Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. To efekt zamknięcia gospodarki przez koronawirusa, na którego w USA zginęło ponad 100 tys. osób.

Przybywa Amerykanów bez pracy.
Przybywa Amerykanów bez pracy. (PAP)
bErVLCNx

Kolejne miliony Amerykanów tracą pracę. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy wniosek o zasiłek dla bezrobotnych złożyło 2 mln 123 tys. osób - wynika z opublikowanych w czwartek danych Departamentu Pracy USA.

To już dziesiąty tydzień z rzędu, w którym liczba nowych bezrobotnych liczona jest w milionach. Od kiedy koronawirus uderzył w Stany Zjednoczone do tego stopnia, że zdecydowano o zamrożeniu gospodarki, liczbę osób, które straciły pracę szacuje się na ponad 40 mln.

bErVLCNz

Tak fatalnych statystyk z rynku pracy nikt nie pamięta.

Pocieszeniem może być fakt, że z każdym kolejnym tygodniem liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest coraz mniejsza. Tydzień temu zaraportowano ich niecałe 2,5 mln, a jeszcze tydzień wcześniej prawie 3 mln. W szczytowym momencie na przełomie marca i kwietnia Amerykanie składali po ponad 6,5 mln takich wniosków.

Zobacz także: Rząd nie wyklucza stworzenia państwowej sieci sklepów. "Warzywniak plus"
bErVLCNF

Na podstawie tych danych można się spodziewać jeszcze większego wzrostu stopy bezrobocia. Ostatnie oficjalne dane mówią, że bez pracy w kwietniu było prawie 15 proc. Amerykanów. A jeszcze przed epidemią w lutym było ich 3,5 proc.

"Zwolnienia odzwierciedlają krajobraz gospodarczy, który został zniszczony po zamrożeniu. Pomimo stopniowego ponownego otwierania biznesów, wiele sklepów i restauracji musi działać z wykorzystaniem jednej czwartej swoich możliwości sprzed epidemii" - wskazuje CNN.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErVLCNG

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErVLCOa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
logiczny
rok temu
U nas nie ma o co wnioskować bo wszystko dawno poszło na Dżesiki i Brajantów ;)))
Ania
rok temu
W USA mieszka ok 328 mln ludzi z czego ok połowa to uczniowie, emeryci i renciści. Zatem pracujących jest ok 165 mln. Skoro przed pandemią bezrobotnych było 3,5%, a od początku pandemii na bezrobocie trafiło ok 40 mln to już mają ponad 25% skalę bezrobocia, a najgorsze dopiero przed nimi, bo po pierwsze padło kilkadziesiąt tysięcy firm, które zatrudniały ludzi, a po drugie w czerwcu nadal będą zwalniani ludzie. Trump dobrze obliczył, że USA czeka bezrobocie sięgające 30%
Dno i wodoros...
rok temu
U nas będzie jeszcze gorzej...będziemy zarabiać najniższa krajowa a do tego tyrać za dwóch lub trzech...ot taka rzeczywistość nasz czeka
bErVLCOb