Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
28.05.2020 15:30

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Kolejne ponad 2 miliony Amerykanów bez pracy

Już 40 mln Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. To efekt zamknięcia gospodarki przez koronawirusa, na którego w USA zginęło ponad 100 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Przybywa Amerykanów bez pracy.

Kolejne miliony Amerykanów tracą pracę. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy wniosek o zasiłek dla bezrobotnych złożyło 2 mln 123 tys. osób - wynika z opublikowanych w czwartek danych Departamentu Pracy USA.

To już dziesiąty tydzień z rzędu, w którym liczba nowych bezrobotnych liczona jest w milionach. Od kiedy koronawirus uderzył w Stany Zjednoczone do tego stopnia, że zdecydowano o zamrożeniu gospodarki, liczbę osób, które straciły pracę szacuje się na ponad 40 mln.

Tak fatalnych statystyk z rynku pracy nikt nie pamięta.

Pocieszeniem może być fakt, że z każdym kolejnym tygodniem liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest coraz mniejsza. Tydzień temu zaraportowano ich niecałe 2,5 mln, a jeszcze tydzień wcześniej prawie 3 mln. W szczytowym momencie na przełomie marca i kwietnia Amerykanie składali po ponad 6,5 mln takich wniosków.

Rząd nie wyklucza stworzenia państwowej sieci sklepów. "Warzywniak plus"

Na podstawie tych danych można się spodziewać jeszcze większego wzrostu stopy bezrobocia. Ostatnie oficjalne dane mówią, że bez pracy w kwietniu było prawie 15 proc. Amerykanów. A jeszcze przed epidemią w lutym było ich 3,5 proc.

"Zwolnienia odzwierciedlają krajobraz gospodarczy, który został zniszczony po zamrożeniu. Pomimo stopniowego ponownego otwierania biznesów, wiele sklepów i restauracji musi działać z wykorzystaniem jednej czwartej swoich możliwości sprzed epidemii" - wskazuje CNN.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: praca, wnioski o zasiłek, bezrobotni, usa, koronawirus, kryzys, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

Dno i wodorostyU nas będzie jeszcze gorzej...będziemy zarabiać najniższa krajowa a do tego tyrać za dwóch lub trzech...ot taka rzeczywistość nasz czeka

28-05-2020

AniaW USA mieszka ok 328 mln ludzi z czego ok połowa to uczniowie, emeryci i renciści. Zatem pracujących jest ok 165 mln. Skoro przed pandemią … Czytaj całość

28-05-2020

logicznyU nas nie ma o co wnioskować bo wszystko dawno poszło na Dżesiki i Brajantów ;)))

Rozwiń komentarze (3)