Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wyższa pensja minimalna. Nie wszyscy dostaną podwyżkę

33
Podziel się:

Wyłączenie dodatku stażowego z wynagrodzenia minimalnego miało zapewnić podwyżki w budżetówce. Nie przewidziano jednak wpływu innych dodatków do pensji, które wykluczyły z podwyżek część słabo opłacanych pracowników.

Wyłączenie dodatku stażowego z wynagrodzenia minimalnego miało zapewnić podwyżki w budżetówce.
Wyłączenie dodatku stażowego z wynagrodzenia minimalnego miało zapewnić podwyżki w budżetówce. (iStock.com)
bEDZNyUl

Wraz z początkiem roku dodatek stażowy nie jest uwzględniany w ustalaniu wynagrodzenia minimalnego. Dzięki temu nisko opłacani pracownicy, głównie strefy publicznej, mogli liczyć na podwyżkę w związku z podniesieniem najniższej pensji do 2,6 tys. zł - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna".

Okazuje się jednak, że wzrost płacy minimalnej o 350 zł nie przełożył się na wyższe pensje dla wielu pracujących. Nie przewidziano bowiem wpływu innych dodatków do pensji, które jednak wliczane są do wynagrodzenia.

bEDZNyUn
Zobacz także: Pensja minimalna. "Dużo trudnych decyzji przed przedsiębiorcami"

"Do minimalnej pensji wciąż bowiem wliczane są inne dodatki, które są często stosowane w sektorze publicznym, np. funkcyjny lub za pracę w szczególnych warunkach" - pisze "GDP".

bEDZNyUt

Związkowcy z OPZZ już zapowiadają, że będą domagać się wyłączenia z płacy minimalnej wszystkich dodatków. W obecnej sytuacji, jak pisze dziennik, "np. sprzątaczka lub dozorca z odpowiednim stażem zarobią więcej niż niejeden urzędnik lub nauczyciel".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bEDZNyUO
KOMENTARZE
(33)
emereme
2 lata temu
w zakładzie gdzie pracuję podstawa 2500 + premia 200 razem 2700 i jest ok
jk
2 lata temu
kto takie głupoty pisze że sprzątaczka lub dozorca będą wiecej zarabiali od nauczycieli lub urzędników ...to niech sobie dobrze policzy ,jak urzędnik lub nauczyciel chce sie zamienic na prace sprzątaczki lub dozorcy to jaki ma problem rzucasz nauczyciela i idziesz na sprzątaczke lub dozorce .....pasuje
JA
2 lata temu
1923 ZŁ TO POWINIEN BYĆ ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH .
bEDZNyUP
RADA NADZORCZ...
2 lata temu
faktycznie stoją te pensje, jak żyć za marne 44 tysiące?
xrv750
2 lata temu
Nauczyciel dyplomowany, staż ponad 25 lat. We wrześniu miała być podwyżka. Może i była, ale nie dla nas. W mojej szkole zmniejszono nam etaty, zarabiamy teraz ok. 300 zł mniej, niż przed "podwyżką".
...
Następna strona