Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu. Polacy podzieleni ws. handlowych niedziel

Niedziele handlowe do zniesienia? Polacy są podzieleni. Połowa opowiada się za zniesieniem zakazu handlu, połowa uważa, że powinien zostać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Polacy podzieleni ws. zakupów w niedziele. Połowa chce zniesienia zakazu, połowa nie

Wzrasta liczba Polaków, którzy chcą powrotu niedziel handlowych. Obecnie zwolenników i przeciwników takiego rozwiązania jest równo po połowie - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie członków Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU).

50 proc. badanych jest za przywróceniem niedzielnego handlu co najmniej do końca 2020 roku. Głównym argumentem przemawiającymi za przywróceniem handlowych niedziel - zdaniem respondentów - jest po prostu większe bezpieczeństwo, które gwarantują zakupy w mniejszym tłoku.

Jeszcze silniej za przywróceniem handlowych niedziel opowiadają się stali bywalcy centrów handlowych, przybywa ich od początku epidemii. Badanie TNS Kantar wskazuje, że tylko w ciągu ostatnich siedmiu tygodni wśród osób, które przed epidemią przynajmniej raz w tygodniu kupowały w centrach handlowych, nastąpił wzrost poparcia dla przywrócenia handlowych niedziel z 50 do 66 proc.

ZPPHiU przywołuje jeszcze jeden argument powołując się na prognozę Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Według niej, w 2020 roku PKB Polski spadnie o 3,5 proc. Zdaniem związku, przywrócenie - przynajmniej czasowe - niedziel handlowych, może być czynnikiem przyczyniającym się do ograniczenia tego spadku.

Obejrzyj: "Radosny SMS". Jacek Sasin nie jest zakażony

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

macwiesNa wschód od Wisły zakaz handlu. Dla reszty kraju niech decyduje społeczeństwo nie kościół.

28-05-2020

AllSkoro czeka nas kryzys.Wszystkie Weekendy dla wszystkich pracujące.

29-05-2020

MartynaZdecydowanie handel w niedziele powinien zostać przywrócony.

Rozwiń komentarze (6)