Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zakaz handlu. Polacy podzieleni ws. handlowych niedziel

7
Podziel się

Niedziele handlowe do zniesienia? Polacy są podzieleni. Połowa opowiada się za zniesieniem zakazu handlu, połowa uważa, że powinien zostać.

Polacy podzieleni ws. zakupów w niedziele. Połowa chce zniesienia zakazu, połowa nie
Polacy podzieleni ws. zakupów w niedziele. Połowa chce zniesienia zakazu, połowa nie (PAP)
bEqBjxsl

Wzrasta liczba Polaków, którzy chcą powrotu niedziel handlowych. Obecnie zwolenników i przeciwników takiego rozwiązania jest równo po połowie - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie członków Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU).

50 proc. badanych jest za przywróceniem niedzielnego handlu co najmniej do końca 2020 roku. Głównym argumentem przemawiającymi za przywróceniem handlowych niedziel - zdaniem respondentów - jest po prostu większe bezpieczeństwo, które gwarantują zakupy w mniejszym tłoku.

Jeszcze silniej za przywróceniem handlowych niedziel opowiadają się stali bywalcy centrów handlowych, przybywa ich od początku epidemii. Badanie TNS Kantar wskazuje, że tylko w ciągu ostatnich siedmiu tygodni wśród osób, które przed epidemią przynajmniej raz w tygodniu kupowały w centrach handlowych, nastąpił wzrost poparcia dla przywrócenia handlowych niedziel z 50 do 66 proc.

bEqBjxsn

ZPPHiU przywołuje jeszcze jeden argument powołując się na prognozę Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Według niej, w 2020 roku PKB Polski spadnie o 3,5 proc. Zdaniem związku, przywrócenie - przynajmniej czasowe - niedziel handlowych, może być czynnikiem przyczyniającym się do ograniczenia tego spadku.

Zobacz także: Obejrzyj: "Radosny SMS". Jacek Sasin nie jest zakażony

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEqBjxst

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBjxsO
KOMENTARZE
(7)
filister
9 miesięcy temu
To jest terror społeczny, jak ktoś nie chce być na zakupach w niedziele niech nie narzuca tego innym. Bezpodstawne narzucanie woli jednej grupy ludzi innej to komunizm i ma się nijak do demokracji.
Handlowiec
rok temu
Wszystkie niedziele wolne, niech wypowiadają się osoby które pracują w weekendy, a nie te które mają wolne i z nudów łażą po sklepach zamiast spędzić czas z rodziną
Martyna
rok temu
Zdecydowanie handel w niedziele powinien zostać przywrócony.
bEqBjxsP
prawda
rok temu
dla wszyskich pracujace soboty niedziele nauczyciele wszyscy wszyscy nieroby jedne
All
rok temu
Skoro czeka nas kryzys.Wszystkie Weekendy dla wszystkich pracujące.