Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu się zaostrza. Ale z sondażu wynika, że Polacy chcą robić zakupy w niedziele

Od stycznia 2019 r. zakaz handlu w niedziele się zaostrza. Tymczasem z najnowszego sondażu wynika, że ludzie woleliby mieć otwarte sklepy w ostatni dzień tygodnia. Tego chce prawie połowa Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
W 2019 r. zrobimy zakupy tylko w jedną niedzielę w miesiącu (Fot: Mateusz Madejski)

45 proc. ankietowanych chciałoby przywrócenia handlu we wszystkie niedziele. Sprzeciwia się temu 42 proc., natomiast 13 proc. nie ma w tej sprawie zdania - tak wynika z sondażu dla "Super Expressu".

- Gdy zostanie wprowadzony pełny zakaz handlu w niedziele, to ta różnica głosów będzie jeszcze większa na rzecz przywrócenia handlu - mówi w rozmowie z gazetą prof. Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha.

Ksiądz o zakazie handlu i 500 plus. "Płaczemy, że supermarkety nam zamknęli". Zobacz wideo:

Na pełny zakaz handlu w niedziele trzeba poczekać jeszcze do 2020 r. W 2019 r. jednak zakaz zostanie mocno rozszerzony. Sklepy mają być otwarte tylko w ostatnią niedziele w każdym miesiącu. Wyjątkiem będą tylko miesiące świąteczne, a więc kwiecień oraz grudzień. Niewykluczone też, że w niedzielnym zakazie pojawią się inne zmiany. Związkowcy z NSZZ "Solidarność" i posłowie PiS chcieli na przykład ograniczyć możliwość otwierania sklepów z placówkami pocztowymi w ostatni dzień tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2018

MądryKażda niedziela powinna być handlowa!

27-12-2018

Wyborca PiSPolacy chca Boga, lewaki!!!!

27-12-2018

WatNie Polacy chcą robić zakupy tylko wy laickie typy

Rozwiń komentarze (96)