Trwa ładowanie...
bFeRvkbp
Notowania
Przejdź na

Zamknięcie ostatniej kopalni. "Potrzeba 10 lat na uporządkowanie wygaszenie"

- Gdyby zostawić zamykanie kopalń rynkowi, to pewnie zniknęłyby w mniej niż 10 lat. To mogłoby być jednak za szybko, jeśli chcialibyśmy to w sposób zaplanowany i bezpieczny dla osób, które tam pracują. Rozsądnym kompromisem jest dziesięć, może kilkanaście lat. Ten termin do 2049 został przedstawiony przez samych górników. Jednak osiągnięcie tego termin nie będzie możliwe bez subsydiów rządowych - mówiła w programie "Money. To się liczy" Izabela Zygmunt, Polska Zielona Sieć.

0
0
33
Podziel się
Komentarze (33)
zobacz więcej komentarzy (33)
bFeRvkbB
KOMENTARZE
(33)
Ore
12 miesięcy temu
A za co bedziemy kupować ten tani węgiel z zagranicy ? Za wydrukowane złotówki ?
hehe
12 miesięcy temu
Wypowiada się specjalistka która jest .... Tłumaczką z zawodu? Nie obrażając może zaprosimy do studia Fryzjerkę która okaże się specjalistką w energetyce jądrowej, a jutro zaprosimy elektryka który opowie nam o rynku walutowym. Po co to jest ?
Baja
12 miesięcy temu
Dlaczego Czechom opłacają się kopalnie tuż przy granicy z PolskąDlaczego Australijczycy sa zainteresowani złożami węgla w Lubelskiem
bFeRvkbT
Lou
12 miesięcy temu
Gdyby Polacy posiadali słońce na własność to okazałoby się to że świeci też jest nierentowne.Dobrze ze mam 75+ i nie będę oglądał katastrofy tego kraju.
ufff
12 miesięcy temu
Coś tu nie gra . Chcą zamknąć wszystkie kopalnie? Chyba tylko fedrujące na potrzeby energetyki cieplnej /elektrowni i domowych kopciuchów. Przecież wiadomo , że węgiel KOKSUJĄCY jest b. potrzebny. Żadna huta nie obejdzie się bez tego węgla ,który jest podstawą [ na razie ] do wytopu stali. Na rynku światowym zapotrzebowanie na ten rodzaj węgla jest OGROMNE. A więc Kilka kopalń pozostanie.
...
Następna strona