Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Zarobki ratowników medycznych. "Dobrze by było, żeby stawki były wyższe"

- Jest dodatek ministerialny, który wynosi 10 złotych brutto, a dla kierownika zespołu jest dodatkowe cztery złote. Dobrze by było, żeby stawki były wyższe - mówił w programie Newsroom WP Marcin Borkowski, ratownik medyczny i mistrz Polski i Europy w ratownictwie medycznym. - Wiadomo, że oszczędzić możemy dopiero wtedy, gdy dużo pracujemy. A to nie o to chodzi, żeby pracować 300-400 godzin miesięcznie. Mamy też swoje rodziny, jesteśmy coraz starsi, pojawia się przemęczenie zawodowe z powodu pracy w nocy i dużego obłożenia wyjazdami. Fajnie byłoby przepracować jedynie etat, a zarobić tyle, co przy 300-400 godzinach. To byłoby nobilitujące i zachęcające ratowników do uaktualniania wiedzy czy brania udział w kursach - dodał Borkowski.

KOMENTARZE
(7)
Franek
4 lata temu
Ochroniarze a szczególnie emeryci górnicy też pracują po 300 - 400 godzin na miesiąc
Stachanowiec
4 lata temu
Ile w ich pracy jest faktycznie wykonywania czynności zawodowych a ile bycia na dyżurze? Bo ja owszem pracuje po 14 godzin na dobę ale te 14 godzin jest wykorzystane na pracę a nie oczekiwanie na zadanie do wykonania. To samo policja. Co z tego że on się uskarża ma służbę jak i tak podczas tej służby się wyśpi w aucie albo zje obiad w domu.
Realista
4 lata temu
Jeśli zarabiają mało niech zmienią zawód nie potrzeba nam służb medycznych wasz bóg i wiara w PispoSld nas wyleczy
Emerytka
4 lata temu
Oni wola wziąć sobie premie po 30 tyś zł, nie robiąc nic i pracując w garniturkach i uwazaja że im się nalezy, cały pis!!!
ola
4 lata temu
Popieram,że ogólnie pracownicy ochrony zdrowia zarabiają mało. Wystarczy być strażakiem po gimnazjum i dobrze się zarabia. A tutaj ludzie po studiach, ratują życie i zarabiają grosze.