Notowania

gospodarka polska
07.01.2019 07:38

Zarobki współpracowniczki Glapińskiego zainteresowały senatora PiS. Publicznie pyta prezesa NBP

Czy prawdą jest, że jedna z współpracowniczek Pana Prezesa zarabia 65 tysięcy zł? - pyta na swojej stronie internetowej Jan Maria Jackowski. Chodzi o kwotę wynagrodzenia Martyny Wojciechowskiej, jaką podała "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arkadiusz Lawrywianiec/FORUM)
03.01.2019. Adam Glapiński i Martyna Wojciechowska pod budynkiem prokuratury w Katowicach.

"W związku z informacjami w mediach dotyczącymi zarobków miesięcznych Pana współpracowniczek w NBP, które zbulwersowały osoby zwracające się do mojego Biura Senatorskiego, zwracam się do Pana Prezesa z pytaniami, które zadają mi moi wyborcy" - pisze Jackowski.

Senator PiS pyta, czy prawdą jest, że jedna z współpracowniczek Glapińskiego zarabia 65 tysięcy zł miesięcznie. "Jeżeli nie jest to prawdą, to jakie zarobki miesięcznie z uwzględnieniem wszystkich pochodnych osiąga ta osoba w NBP" - dopytuje Jackowski.

Polityk obozu rządzącego chce też wiedzieć, jaki jest zakres obowiązków Wojciechowskiej i "jakie posiada kwalifikacje merytoryczne by realizować te zadania". W NBP zajmuje stanowisko dyrektor departamentu komunikacji i promocji.

Jan Maria Jackowski nawiązuje w swoim wpisie do artykułu "Gazety Wyborczej", która zarobki Martyny Wojciechowskiej ustaliła na 65 tys. zł, nie wliczając jednak 11 tys. wynagrodzenia za zasiadanie w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.

4 stycznia 2019 r. Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę w NBP. Badanie odbywa się w ramach corocznie przeprowadzanej kontroli wykonania budżetu państwa za miniony rok w instytucjach wydających środki publiczne.

Zapowiedź przeprowadzenia kontroli w NBP z ust szefa NIK padła już w czwartek w programie "Money. To się liczy". - Ta kontrola będzie bardzo dokładna. Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały, które do nas docierają co do polityki płacowej w NBP - przyznał Kwiatkowski.

W czwartek Adam Glapiński został przesłuchany w katowickiej prokuraturze jako świadek w sprawie karnej byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Szefowi NBP towarzyszyła nie tylko adwokatka, ale także Martyna Wojciechowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka polska, bank centralny, zarobki w nbp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2019

brawo pisa szaraki zdychają pod gabinetami lekarzy

07-01-2019

slrglapcio wie za co płaci tej pani pensje. na pewno nie za prace.

07-01-2019

OLOMUSIELIBY POKAZAĆ JĄ W BIKINI ,CZY JEST TYLE WARTA

Rozwiń komentarze (257)