Notowania

gospodarka
03.12.2019 19:00

Zatrzymane dwie lawety z czołgami. 25 tys. złotych kary

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała dwie lawety, wiozące czołgi T-72. Pojazdy były za ciężkie i nie powinny wyjeżdżać na drogę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ITD)
Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała lawety z czołgami.

Czołgi zatrzymano w czasie nocnego ważenia pojazdów w Piotrkowie.

Jedna z zatrzymanych ciężarówek ważyła z ładunkiem ponad 73 tony. To o ponad 33 tony za dużo. Stwierdzono też, że laweta jest za długa o ponad pięć metrów i za szeroka o blisko metr.

Druga skontrolowana ciężarówka była lżejsza - ważyła ponad 61 ton. Również i w tym przypadku stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej szerokości.

Obejrzyj: Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Grudziądzu

Jak informuje ITD, konwój o takich parametrach, aby w ogóle wyjechać na drogę, musi mieć specjalną zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Za stwierdzone naruszenie przepisów wobec przewoźników toczą się teraz postępowania administracyjne w sprawie nałożenia łącznie po 25 tys. zł kary na każdego z nich" - informuje IITD.

Lawety i czołgi odprowadzono na policyjny parking. Pojazdy należą do prywatnych właścicieli i są pozbawione cech bojowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, transport
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

loloA jak jada takie same /na lawetach/ ale należace do WP, to tez inspekcja ich waży i wali mandaty ministrowi obrony ??? Jaja jak berety, to te czołgi … Czytaj całość

03-12-2019

Fak newsT-72 w wersji bojowej waga 41000 kg do 41500 zależnie od wersji. Na wagę bojową składają się zbiornik paliwa 1590 litrów zapas amunicji (automat) 39 … Czytaj całość

04-12-2019

JaGdyby zapłacili i dostali zgodę,to nikogo by nie obchodziło bezpieczeństwo i stan drogi(POLSKA!!!)

Rozwiń komentarze (118)