Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ZM Henryk Kania w ciągu tygodnia zaczną negocjować ceny z Biedronką

61
Podziel się:

W ciągu tygodnia ZM Henryk Kania chcą podjąć rozmowy z sieciami handlowymi w celu ustalenia nowych cen i wznowienia dostaw - pisze serwis dlahandlu.pl. Zakłady Kania są jednym z głównych dostawców sieci Biedronka. W raporcie finansowym spółka podała, że obroty z Jeronimo Martins stanowiły na dzień 31 grudnia 2018 r. 64 proc. przychodów ze sprzedaży. Rok wcześniej było to 49 proc.

ZM Henryk Kania w ciągu tygodnia zaczną negocjować ceny z Biedronką
(iStock.com)

Zarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania przykazał istotne informacje zawarte we wstępnym planie restrukturyzacyjnym.

Spółka informuje, że w chwili obecnej istnieje zagrożenie trwałej utraty przez nią płynności z powodu znaczącego obniżenia i braku dostępu do środków obrotowych. Jednocześnie podkreślenia wymaga fakt, że produkcja wyrobów spółki pozostaje rentowna i może być kontynuowana przy udostępnieniu spółce kapitału obrotowego na oczekiwanym poziomie.

Jak napisała spółka w komunikacie, konieczna jest renegocjacja warunków kontraktów z dostawcami wszystkich składowych technicznego kosztu wytworzenia – od surowca, przez przyprawy i osłonki, po materiały pomocnicze, opakowaniowe oraz konfekcyjne. Jednocześnie konieczne są aktualizacje cenników u klientów w oparciu o nowe ceny zakupu surowców i restrykcyjną politykę marżową.

ZM Henryk Kania poinformował, że w planach ma rozmowy z sieciami - w celu ustalenia nowych cen i wznowienia dostaw w okresie od tygodnia do dwóch.

- Produkcja we wszystkich zakładach jest ograniczona, więc siłą rzeczy spora grupa pracowników nie przychodzi do pracy - mówi money.pl Paweł Sikora, rzecznik prasowy Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

Jak zapewnia, wszyscy pracownicy otrzymają za ten czas wynagrodzenie przestojowe. Są bowiem gotowi do pracy, ale nie mogą jej wykonywać z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.

Jak pisaliśmy w czwartek, Zakłady Mięsne Henryk Kania mają 833,2 mln zł dług, złożyły też wniosek o przyśpieszone postępowanie układowe. Informują o ograniczeniu produkcji, ale nie wykluczają jej całkowitego wstrzymania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(61)
Piotr
5 lata temu
Terminy płatności na przelew + wzrost cen w Polsce i rząd zamiast wspierać swoje woli kupić za granicą . Szkoda ludzi
EX
5 lata temu
Oczywiście. Umowa z Biedronką powinna zakładać marżę dostawcy i opierać się o cenę koszty pracy, koszty surowca, oraz koszty zmienne tj energia. Możemy założyć, że sprzedamy na takiej i takiej marży, ale nie możemy brnąć i wymuszać dokładania firmy do biznesu, bo zmienia się cena energii lub cena surowców. W takich sytuacjach trzeba usiąść do stołu i jak partnerzy rozwiązać problem.
Loo
5 lata temu
Produkcja rentowna i ponad 800 mln długu... to o jakiej rentowności mowimy? Generowana przez spółkę nadwyżka finansowa nie pozwalająca na redukcję długu w określonym czasie jes po prostu niewystarczająca... więc trudno mówić o rentowności. Latanie dziur, obsługa odsetek od wiecznego długu nie jest sposobem ma długotrwały wzrost i funkcjonowanie.
Młody
5 lata temu
Następnymi ofiarami dyskontów po drobnym rodzinnym handlu są duże zakłady przemysłu spożywczego mięsne przetwórcze itp tzw narodowe
Zxc
5 lata temu
Biedronka wykańcza każdego gigantyczne oczekiwania i kary za byle co a marże miroskopijne dla producentów niemal niewolnictwo!!!! To tam powinna udać się prokuratura!!!!
...
Następna strona