Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

ZUS. Dostałeś maila, że masz zaległości w ZUS? Uważaj, to groźny spam!

2
Podziel się:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych donosi o coraz większej liczbie fałszywych maili rozsyłanych do Polaków pod jego szyldem. W wiadomościach podawane są informacje o rzekomym zadłużeniu i konieczności natychmiastowego uregulowania zobowiązań. Sęk w tym, że ZUS nie wysyła mailem żadnych rozliczeń dotyczących składek.

ZUS. Dostałeś maila, że masz zaległości w ZUS? Uważaj, to groźny spam!
ZUS ostrzega przed groźnym spamem (PAP, Wojciech Pacewicz)

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach" – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do redakcji money.pl.

Informacja, którą otrzymały media, to efekt tego, że coraz większa liczba osób zgłasza otrzymanie rzekomo z ZUS fałszywych wezwań do zapłaty.

Osoby, które otrzymały drogą mailową informację o "niedopłatach" w składkach ubezpieczeniowych mają je uregulować w ciągu 24 godzin. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: alert@zus.pl.

Zobacz także: Wszystkie budynki w Polsce mają być niemal zeroemisyjne. Rząd daje na to 30 lat

Zakład przypomina, że nie wysyła do nikogo maili. Kontaktuje się drogą elektroniczną jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu.

Jednocześnie ostrzega, aby w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W przypadku wątpliwości co do otrzymanej korespondencji najlepiej skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
ip123
rok temu
To proszę ZUS o zajęcie się tym problemem , bo cały czas widnieje tam w adresie słowo "ZUS.pl". A jak ZUS przekazuje informacje do płatników składek ZUS poza PUE płatnika strategicznego? Cały czas ten burdel od czasu przekazania danych osobowych i identyfikacyjnych przez p.Sasina do Poczty Polskiej S.A. . Może to POCZTA POLSKA wypuściła dane? A czy wyczyściła i pozbyła się naszych danych w sposób bezpieczny, bo jużp.Sasin się gdzieś schował i już nic nie "radzi".
Kuracjuszka
rok temu
Uwaga na dopłaty 50 gr. do przesyłek , oszuści są wszędzie ,lepiej zawsze zadzwonić i się upewnić czy to prawda do danej instytucji ..