Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienia w Ryanair. 250 osób straci pracę

Ryanair zamierza zwolnić pracowników biur w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu. Pracę stracą przede wszystkim osoby na okresie próbny. Firma nie przedłuży z nimi umów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Ryanair zwalnia.

Redukcja etatów wynika z fatalnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się przewoźnik po wybuchu pandemii koronawirusa.

Ryanair wykonuje zaledwie 1 proc. zaplanowanych lotów. Od lipca zamierza uruchomić 40 proc. rozkładu.

Dlatego firma pożegna się z 250 pracownikami biur w Europie. Pracę stracą przede wszystkim osoby na okresach próbnych i kontraktach terminowych.

Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

"Cześć pracowników zrezygnowała sama, część natomiast będzie musiała odejść z uwagi na redukcję stanowisk pracy" - czytamy w komunikacie Ryanair.

“To bardzo bolesny okres dla Ryanaira, naszych załóg pokładowych oraz pracowników biurowych w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu. Planujemy ponownie otworzyć nasze biura 1 czerwca, nie będziemy jednak potrzebowali tak wielu pracowników w roku, w którym przewieziemy mniej niż 100 milionów pasażerów przy pierwotnych założeniach 155 mln" - powiedział Darrel Hughes, szef działu personalnego w Ryanair.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, ryanair, lotnictwo, transport, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2020

PasażerOd dwóch miesięcy nie oddali mi pieniędzy za odwołany lot na co zgodnie z prawem mają 7 dni. Oszukańcza firemka, na którą powinien komornik wsiąść, a … Czytaj całość

18-05-2020

NiewiadomoskiOdkąd nad głową mniej hałasują samolociki jest jakże przyjemniej na tym Bożym świecie.

16-05-2020

mar773powinni zwolnić wszystkich konsultantów chata przecież tam siedzą sami upośledzeni ludzie i tylko wklejaja odpowiedzi takie czynności to małpa potrafi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)