Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienia w Ryanair. 250 osób straci pracę

3
Podziel się

Ryanair zamierza zwolnić pracowników biur w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu. Pracę stracą przede wszystkim osoby na okresie próbny. Firma nie przedłuży z nimi umów.

Ryanair zwalnia.
Ryanair zwalnia. (Getty Images)
bErSUKdN

Redukcja etatów wynika z fatalnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się przewoźnik po wybuchu pandemii koronawirusa.

Ryanair wykonuje zaledwie 1 proc. zaplanowanych lotów. Od lipca zamierza uruchomić 40 proc. rozkładu.

Dlatego firma pożegna się z 250 pracownikami biur w Europie. Pracę stracą przede wszystkim osoby na okresach próbnych i kontraktach terminowych.

bErSUKdP
Zobacz także: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

"Cześć pracowników zrezygnowała sama, część natomiast będzie musiała odejść z uwagi na redukcję stanowisk pracy" - czytamy w komunikacie Ryanair.

“To bardzo bolesny okres dla Ryanaira, naszych załóg pokładowych oraz pracowników biurowych w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu. Planujemy ponownie otworzyć nasze biura 1 czerwca, nie będziemy jednak potrzebowali tak wielu pracowników w roku, w którym przewieziemy mniej niż 100 milionów pasażerów przy pierwotnych założeniach 155 mln" - powiedział Darrel Hughes, szef działu personalnego w Ryanair.

bErSUKdV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErSUKeq
KOMENTARZE
(3)
Niewiadomoski
rok temu
Odkąd nad głową mniej hałasują samolociki jest jakże przyjemniej na tym Bożym świecie.
mar773
rok temu
powinni zwolnić wszystkich konsultantów chata przecież tam siedzą sami upośledzeni ludzie i tylko wklejaja odpowiedzi takie czynności to małpa potrafi zrobic.
Pasażer
rok temu
Od dwóch miesięcy nie oddali mi pieniędzy za odwołany lot na co zgodnie z prawem mają 7 dni. Oszukańcza firemka, na którą powinien komornik wsiąść, a prezesów powinni pozamykać. Nie kupujcie biletów na RYANAIR bo wtopicie kasę
bErSUKer