Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zygmunt Solorz-Żak na zakupach. Polsat ma zgodę na zakup Interii

14
Podziel się:

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na kupno Grupy Interia przez Telewizję Polsat od Grupy Bauer Media. Transakcja zostanie sfinalizowana w lipcu.

Telewizja Polsat i Bauer ustaliły cenę Interii na 422 mln zł
Telewizja Polsat i Bauer ustaliły cenę Interii na 422 mln zł
bEChkhLp

Cyfrowy Polsat zgodę prezesa UOKiK na kupno Grupy Interii przez Telewizję Polsat otrzymał w czwartek – czytamy w komunikacie giełdowym.

W ramach transakcji Polsat przejmie spółki Grupa Interia.pl, Mobiem Polska (to agencja marketingu mobilnego przejęta kilka lat temu przez Interię), GIGO i GIKO. Jeśli wszystko pójdzie planowo, "zamknięcie transakcji, zgodnie z postanowieniami umowy przedwstępnej, oczekiwane jest w lipcu 2020 roku" – informuje serwis Wirtualne Media.

Wraz z finalizacją tej transakcji Polsat Media podpisze z wydawnictwem Bauer i porównywarką finansową Rankomat (należącą do Bauer Media) umowę o świadczenie usług reklamowych. W ramach tej umowy oba podmioty będą płacić do Polsat Media łącznie 12 mln zł.

bEChkhLr
Zobacz także: Obejrzyj: UOKIK wszczyna postępowanie przeciw Gazpromowi. Kara to nawet 50 mln euro

W komunikacie czytamy, że "dla Grupy Polsat zakup Interii to strategiczna inwestycja w obszarze internetu".

- To istotne wzmocnienie pozycji na dynamicznie rosnącym rynku reklamy online. To również dodatkowy kanał dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych już obecnie na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu. Dla Grupy Polsat, Interia będzie również głównym polem działań marketingowych w internecie całego jej portfolio usług i produktów, obejmujących m.in. markę Plus, Cyfrowy Polsat, Ipla, Netia czy marki Telewizji Polsat – napisano.

bEChkhLx

Umowę przedwstępną w tej sprawie zawarto pod koniec kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEChkhLS
KOMENTARZE
(14)
grzegorz
rok temu
Kolejne niezależne medium upada. Szkoda. Kaczyński zniszczy wszystko. Przestałem oglądać Polsat, Superstację a teraz Interia. Komuna wróciła.
wies
rok temu
Oho, pojawia się polski oligarcha, będzie jak w Budapeszcie.
Gucio
rok temu
Mam nadzieję ,że przy okazji wyleją tych niemieckich dziennikarzy
bEChkhLT
Matrix
rok temu
Rozumię, że można być rozwodnikiem, być podwójnie rozwiedzionym ... ale jak to się ma do zajęczej wargi Józefa Zygmunta Solorza. Jak on właściwie się nazywa. Zmiana nazwisk nasuwa przypuszczenie, że ucieka, ale przed czym? Przed kobietą., sądem sprawiedliwością? Jego nazwiska to Solorz, Żak, Krok, Podgórski.
Przerywamy pr...
rok temu
Więcej reklam.. reklama. reklamy. reklamcia.