Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

14. emerytury. Trzeba się spieszyć, bo pieniądze przepadną

25
Podziel się:

Pieniądze z 14. emerytury będą wypłacane za dwa miesiące. Emeryci, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie emerytalne powinni się pospieszyć, jeśli chcą się załapać.

14. emerytury. Trzeba się spieszyć, bo pieniądze przepadną
14. emerytury będą wypłacane za dwa miesiące. (money.pl, Rafał Parczewski)

"Czternastka" przyznawana jest z automatu i nie trzeba składać o nią żadnego dodatkowego wniosku. Otrzymają ją osoby, które na dzień 31 października będą miały prawo do emerytury lub renty.

Oznacza to, że osoby, które jeszcze nie mają jeszcze przyznanego świadczenia, jeśli chcą się załapać na dodatkowe pieniądze, muszą złożyć wniosek jak najszybciej.

Prawo do świadczenia w maksymalnej kwocie - 1250,88 zł brutto (1022,88 zł netto) - mają tylko seniorzy, których emerytury nie przekraczają 2900 zł brutto.

Zobacz także: Polski Ład bez poparcia Polskiej Rady Biznesu. „To totalny błąd”

Powyżej progu dochodowego obowiązuje mechanizm "złotówka za złotówkę". Oznacza to, że seniorzy z wyższymi świadczeniami dostaną "czternastkę", ale pomniejszoną o kwotę przekraczającą próg.

To oznacza, że osoby z emeryturą powyżej 3300 zł nie zobaczą 14. emerytury. "Czternastek" nie otrzyma około 500 tys. emerytów pobierających najwyższe świadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
emerytury
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
adasda
2 lata temu
jak to jest emerytura przyszła w listopadzie a 14 nie ma?
bianka
2 lata temu
Dlaczego do czternastki brana jest wysokość świadczenia już otrzymywanego. Przecież na to świadczenie ciężko zapracowałam przez 43 lata. Najpierw wiele lat nauki , potem odpowiedzialna praca, kierowanie zespołem ludzi, odpowiedzialność prawna, skarbowa i przed innymi organami, stres ciągłe doszkalanie, na emeryturze pracuję więc emerytura wzrasta i teraz jestem za to ukarana bo mam za dużo , a przecież nikt mi nie dał nic za darmo. Moje składki były też odpowiednio większe a ci co płacili do ZUS lub KRUS grosze, krótko teraz cieszą się bonusami. To przykre i nie sprawiedliwe, bo do 500+ ( mimo bardzo wysokich dochodów - znam takich ) świadczenie przysługuje. Zawiodło mnie Państwo i odradzam wszystkim dłuższą pracę sama też rezygnuję z dodatkowego zajęcia.
Kuba
2 lata temu
Mi przecież to jest niezgodne z konstytucja .ludzie ktorzy pracowali po wiecej niz 45lat sa teraz karani
Andrej
2 lata temu
Mam zamiar złożyć wniosek o emeryturę 26-28 października. Co z 14 emeryturą?
venom
2 lata temu
Widzę po swoich dziadkach jak przez rosną ceny jedzenia, rachunków i podupadające zdrowie trudno im wiązać koniec z końcem. Na leki jeszcze akurat korzystają teraz z 20% ulgi w dozach, ale w supermarkecie czy na poczcie już nikt im zniżki nie da.
...
Następna strona