Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Emerytura. Opłata od OFE jednak niższa? Minister kluczy

Polski Ład sprawi, że zapłacimy niższą opłatę przekształceniową przy likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych? Rząd wciąż pracuje nad przepisami. - Jak ja powiem, że rozważamy, to zaraz będzie to przedmiotem doniesień na skalę ogólnopolską, albo szerzej. Nie chcę wzbudzać pewnego rodzaju zamętu, pracujemy nad różnymi wariantami, to trzeba rozwiązać pakietowo. Nie można powiedzieć, że obniżenie opłaty jest jakimś zbawiennym czynnikiem, który poprawi tę reformę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Trzeba działać szerzej, przyjąć pewien pakiet rozwiązań. Ja nie przesądzam wysokości tej opłaty, nie twierdzę też, że jest bezpośredni związek emerytury bez podatku z opłatą przekształceniową. Musimy tę sytuację uwzględnić, mamy nową rzeczywistość. Reforma w istocie jest świetna, bo zmierza w kierunku oddania tych środków Polakom, sprywatyzowania ich, nikt nie będzie mógł ich zabrać -...

rozwiń
9
Podziel się:
KOMENTARZE
(9)
textur
3 lata temu
Ile jeszcze tych opłat będzie? opłata reprograficzna i tak dostatecznie uderzy w pieniądze Polaków. Ogarnijcie się!!
zenobi
3 lata temu
jak w 98 r mówiłem, że OFE to kolejny sposób na wyciągnięcie z ludzi kasy i zarobek dla swoich z zarządów OFE, to niemal wszyscy się nieomal obrażali na mnie. A Bogdan mówi bankowy.
szurik
3 lata temu
Kaczyński namieszał pomysłami i teraz są w kropce. Zapewne skończy sie na tym, że tej pseudo-reformy nie będzie, bo jaki sens ma ona wtedy, gdy rząd nic z tego nie będzie miał. Szkoda roboty. Ale tłumaczyć będą, że zmiana nie miała sensu, bo opozycja nie chciała gwarancji IKE w konstytucji.
podatnik
3 lata temu
oni wszyscy kluczą i nas mamią propagandą! Bulimy w ciemno i bez gadania...
hero
3 lata temu
PiS po prostu jak zwykle. Byle co, byle jak, byle doić Polaków.