Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Iga Świątek dogadała się z byłym agentem. Koniec długiego sporu

24
Podziel się:

Iga Świątek zawarła ugodę z Warsaw Sports Group, agencją, która prowadziła niegdyś jej karierę. Firma chciała od tenisistki dwóch milionów złotych.

Iga Świątek dogadała się z byłym agentem. Koniec długiego sporu
Iga Świątek zawarła ugodę z byłym agentem. (GETTY, Anadolu Agency)

Agencja Warsaw Sports Group przez trzy lata prowadziła karierę Igi Świątek. Krótko przed osiemnastymi urodzinami tenisistki umowę wypowiedział jej ojciec Tomasz Świątek.

Jak twierdził, agencja źle realizowała postanowienia umowy, a w raporcie z działań WSG było dużo nieścisłości.

Po zerwaniu umowy agencja domagała się zwrotu poniesionych kosztów, które wyliczyła na 2 mln złotych. Zdaniem ojca tenisistki, kwota była zawyżona. Obie strony spotkały się w sądzie, gdzie w piątek zawarły w końcu ugodę.

Zobacz także: Czwarta fala pandemii zamknie gospodarkę? Minister Semeniuk: To realne, przygotowujemy się

- Osiągnęliśmy nasz cel, którym od początku było doprowadzenie do porozumienia bazującego na uczciwym podejściu do kwestii spornych. Ugoda jest prawomocna i zamyka możliwość dochodzenia jakichkolwiek dalszych roszczeń między stronami. Cieszę się z jej zawarcia i zachęcam wszystkich sportowców, aby śmiało walczyli o swoje prawa - komentuje mec. Jarosław Chałas, pełnomocnik Igi Świątek.

Jak twierdzi prawnik, roszczenia WSG były "odrealnione i nieadekwatne", co nie dawało możliwości spotkania się w połowie drogi i zawarcia satysfakcjonującego kompromisu. Dlatego sprawa trwała tak długo.

- Szukając niekonwencjonalnych sposobów na przełamanie impasu dokładnie przeanalizowaliśmy umowę łączącą obie strony. Bez trudu byliśmy w stanie podważyć ją w całości i z dużym prawdopodobieństwem doprowadzić do jej unieważnienia. To mogło przesądzić o ostatecznym przyjęciu przez WSG naszej propozycji ugody - mówi mec. Chałas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Sierzputowski
11 miesięcy temu
Piotr Sierzputowski urodził się w 1992 roku, jest szwagrem Artura Bochenka, prezesa Warsaw Sports Group. Jego siostra Alicja Sierzputowska urodziła się w 1998 roku i przez wiele lat była kochanką Artura Bochenka. Artur Bochenek wręczył Bogusławowi Leśnodorskiemu łapówkę, aby uzyskać prawo do prowadzenia dywizji tenisowej Legii. Obecnie Artur Bochenek prowadzi Fundację Hutnik Warszawa Tenis. Teraz płaci łapówki PZT i chce uzyskać prawo do organizowania niektórych meczów tenisowych. W 2020 roku, gdy Iga Świątek wygrała Rolanda Garrosa, Artur Bochenek pozwał ją w imieniu Warsaw Sports Group i zażądał od Świątek zwrotu pieniędzy. To bracia i siostry Sierzputowscy manipulowali i popierali wszystkie skargi na Świątek. Bo bracia i siostry Sierzputowscy potrzebują pieniędzy. Stały strumień pieniędzy. Członkowie rodziny Sierzputowskich aprobują niewłaściwy stosunek seksualny Alicji Sierzputowskiej i Artura Bochenka. Była dziewczyna Piotra Sierzputowskiego to Dagmara Sinkiewicz Bogdanowicz, jest też szefową Warsaw Sports Group.
Rupert
rok temu
Zapamiętajcie: największymi łobuzami i cwaniakami są zawsze pośrednicy !!!
JazdaIga
rok temu
Kolejny typowy polski dzień. Ojciec Tomasz, mama Dorota, siostra Agata i wujek Janusz... oraz dziadkowie i babcie. Rodzina Świątków zawsze będzie najsilniejszymi zwolennikami Igi. Prowadzą Igę do wiedzy naukowej i pasji do sportu. Widać, że Iga jest piękną, mądrą i grzeczną dziewczyną. Otrzymała bardzo wysokie oceny w innych krajach na całym świecie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że ostatnią osobą, która otrzymała takie pochwały pod względem wizerunku zawodowego i osobistego, był Szwajcar Roger Federer. Tenis to bardzo prywatny, komercyjny, profesjonalny i globalny sport. Musisz liczyć na rodzinne oszczędności, aby opłacić miejsca, autokary, podróże, jedzenie, opiekę medyczną... Jeśli nie jesteś w najlepszej 10% klasie zamożnych w Polsce, łatwo wpadniesz w tarapaty finansowe, gdy Twoje dziecko wejdzie na zawodową scenę 12 lat. Tata Tomasz to silny mężczyzna. Nie poddał się, ale próbował znaleźć rozwiązanie dla funduszy. Iga i Agata odziedziczyły cechę, z której nigdy się nie poddał. Życzę Idze dalszych sukcesów w przyszłości. Modlę się za całą Świątkową rodzinę.
rodzinny wsty...
rok temu
Do atlas. Przykre, ale prawdziwe, to ojciec wypowiedział umowę z Agencją. Iga jako nastolatka była sterowana przez niego.
zzz
rok temu
Zwracam uwagę , że umowa została zerwana zanim Iga została mistrzynią na Roland Garros. Ojciec musiał zauważyć nieprawidłowości.
...
Następna strona