Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|

Kolejny bank chce iść na ugodę z frankowiczami. Inne wcale się do tego nie palą

14
Podziel się:

ING Bank Śląski idzie drogą PKO BP. Chce dać frankowiczom propozycję przewalutowania kredytu. Taka postawa to jednak na polskim rynku nadal raczej wyjątek, a nie reguła.

Kolejny bank chce iść na ugodę z frankowiczami. Inne wcale się do tego nie palą
Kolejny bank chce iść na ugodę z frankowiczami. Ale większość wcale się do tego nie pali (Adobe Stock)
bEUVwjat

Do końca października ING Bank Śląski złoży kredytobiorcom zadłużonym we franku szwajcarskim ofertę przewalutowania, zgodną ze wzorcem Komisji Nadzoru Finansowego - wynika z ustaleń "Pulsu Biznesu".

Zasady składania wniosków mają być podobne jak w PKO BP, który swoim klientom, mającym kredyt we frankach, proponuje ugody od poniedziałku. Warunki mają być natomiast identyczne.

Jak podaje "Puls Biznes", z deklaracji PKO BP wynika, że w ciągu pierwszych kilku dni ofertą zainteresowało się kilka tysięcy klientów. "Niezły wynik, zważywszy na fakt, że ugód specjalnie nie promuje - nie informuje o nich na stronie głównej i trzeba trochę poszukać, żeby natrafić na komunikat o starcie programu przewalutowania" - komentuje gazeta.

bEUVwjav
Zobacz także: Raty kredytów w górę. RPP podniosła stopy procentowe. Ekspert wylicza kwoty

I dodaje, że "chłodem wieje na całym rynku". "Chociaż banki zintegrowały się z systemem KNF, przy którym działa elektroniczny sąd polubowny, zatwierdzający ugody z frankowiczami, i przygotowują się do przedstawienia oferty swoim frankowiczom, to najwięksi gracze jeszcze nie powiedzieli nadzorowi ostatecznego »tak«".

Gazeta dodaje, że niektóre firmy wprost mówią "nie", bo zupełnie nie zgadzają się ze sposobem, w jaki sprawa frankowa jest rozgrywana przez instytucje konsumenckie i rozpatrywana przez sądy. Inni gracze grają zaś na zwłokę.

bEUVwjaB

PKO BP idzie na ugodę

Przypomnijmy, w poniedziałek bank PKO BP poinformował, że jego rozwiązanie zakłada konwersję waluty kredytu na złote tak, jakby od początku był to kredyt złotowy.

Jak przekonują przedstawiciele PKO BP, rozwiązanie przygotowane przez bank pozwala na zawarcie ugody w krótszym czasie niż w przypadku sporu sądowego. Będzie to postępowanie mediacyjne przed Sądem Polubownym przy Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

- To rozwiązanie pozwala w pełni wyeliminować ryzyko walutowe, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, szybciej niż w sądzie i z pewnym wynikiem. Chcemy, aby skorzystało z niego jak najwięcej naszych klientów i wierzymy, że to przełom w dyskusji na temat kredytów walutowych - podkreślał prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUVwjaW
banki
pieniądze
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
ha ha
2 miesiące temu
Bank oszukał klientów, a teraz w ramach wspaniałomyślnej ugody chce im oddać 1/3 z tego co ukradł.
ha ha
2 miesiące temu
Po komentarzach widać, że banki znowu sypnęły kasą na zatrudnienie trolli ...
Riddick
2 miesiące temu
Jak brali kredyt to śmiali się z tych co brali w złotówkach a teraz wielce pokrzywdzeni. Nikt im pistoletu nie przykładał, żeby brać we frankach. Niech spadają na drzewo banany prostować.
bEUVwjaX
Nickw
2 miesiące temu
Stop frankowym królom życia, którzy chcą aby ich kredyty spłacił podatnik.
435gt345g
2 miesiące temu
banki to złodzieje i wszyscy o tym wiemy