Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Pieniędzy wystarczy na wszystko? Minister finansów zabrała głos

41
Podziel się:

Nie znam takich ministrów finansów, którzy by mówili, że na wszystko są pieniądze. Częściej mówią, że pieniędzy nie ma, albo są ograniczone, więc trzeba je mądrze wydawać. Zamierzam być w tym gronie — powiedziała w rozmowie z "Pulsem Biznesu" minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Pieniędzy wystarczy na wszystko? Minister finansów zabrała głos
Magdalena Rzeczkowska (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

Rzeczkowska odniosła się do opinii, jakoby obecny problem z inflacją był efektem rozdawania pieniędzy przez rząd oraz błędnych decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Jak zaznaczyła, walka z inflacją jest przede wszystkim zadaniem NBP i RPP i jako minister finansów nie powinna komentować ich decyzji. - Rząd i minister finansów mają szukać równowagi między bezpieczeństwem społecznym a gospodarczym. Staramy się to robić, wspierając osoby najbardziej dotknięte inflacją — zaznaczyła.

Na pytanie, czy tarcza antyinflacyjna zostanie przedłużona, odparła, że rząd analizuje sytuację. - Na dziś wygląda na to, że w pewnym zakresie, bardziej celowanym, możliwe będzie jej przedłużenie — oceniła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Rząd o tym zapomina". Bardzo ryzykowna polityka PiS

Na wszystko znajdą się pieniądze?

Minister finansów została również zapytana, czy "będzie firmowała rozdawnictwo i zapewniała, że na wszystko znajdą się pieniądze". - Nie znam takich ministrów finansów, którzy by mówili, że na wszystko są pieniądze. Częściej mówią, że pieniędzy nie ma, albo są ograniczone, więc trzeba je mądrze wydawać. Zamierzam być w tym gronie — podkreśliła Magdalena Rzeczkowska.

Jej zdaniem, zadaniem rządu jest poszukiwanie równowagi między bezpieczeństwem społecznym a gospodarczym. - Musimy brać pod uwagę trudną sytuację geopolityczną, wyzwania związane z rosnącą inflacją oraz kontynuować programy socjalne, bo to one zapewniają Polakom bezpieczeństwo ekonomiczne. Z drugiej strony jednak zadaniem ministra finansów jest także zacieśnianie polityki fiskalnej. Zaktualizowany program konwergencji zakłada m.in. redukcję deficytu sektora instytucji rządowych do 3,7 proc. PKB czy ograniczenie długu publicznego do 2050 r. do poziomu poniżej 50 proc. PKB — powiedziała w rozmowie z "PB".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
Derino
5 miesięcy temu
Dlaczego urząd pracy jest sytuowany mało dostępnie. Nowy rząd powinien się sprawą zająć.Dzielnicowe urzędy pracy to było by jakieś rozwiązanie. To nie oznaczało by iż oferowały by pracę tylko w danej dzielnicy. Nie rozumiem dlaczego założeniem było zapewne szukanie pracy chodząc po firmach lub po znajomości.
Rzeczkowska
2 lata temu
Już drukujemy te pieniądze na wszystko .
Zdzis
2 lata temu
Najwyższa pora wywalić ten rząd na śmietnik historii.Ludzie czy wy nie rozumiecie że im więcej dają tym gorzej dla najbiedniejszych. Ludzie opamiętajcie się bo zmierzamy nie do Grecji ale do Argentyny lub Wenezueli.
Rocky
2 lata temu
Następny specjalista od finansów, znających je z oglądania telewizji....
pozdro
2 lata temu
HAHAHAHA W 1998 ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego[2], w 2001 została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej w Centrum Europejskim UW. CO MA TO WSPÓLNEGO Z FINANSAMI???? dobrze, że nie będzie operować z takim wykształceniem
...
Następna strona