Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Potężna wyprzedaż bitcoina. Chiny zamykają kopalnie kryptowalut

96
Podziel się

Na początku tygodnia posiadacze bitcoinów są stratni kilka tysięcy dolarów. Trwa zjazd w notowaniach tej kryptowaluty. M.in. po niepokojących doniesieniach z Chin po południu bitcoin był blisko 10 proc. pod kreską. Tak źle nie było od miesiąca.

Potężna wyprzedaż bitcoina. Chiny zamykają kopalnie kryptowalut
Chiny podtapiają bitcoina (Adobe Stock, 24K-Production)
bEriAnSJ

Weekend nie powstrzymał przeceny na bitcoinie. W poniedziałek jego notowania spadają i to z jeszcze większą siłą niż w ostatnich dniach. Po południu najpopularniejsza kryptowaluta świata była blisko 10 proc. pod kreską.

Bitcoin kosztuje około 32,5 tys. dolarów, czyli nieco ponad 124 tys. zł. A jeszcze w niedzielę kurs sięgał 36 tys. dolarów. W tydzień staniał o prawie 8 tys. dolarów.

bEriAnSL

Jeśli blisko 10-procentowy zjazd na bitcoinie utrzyma się do końca dnia, będzie to najgorszy dzienny wynik od dokładnie miesiąca.

"Bitcoin traci na wartości w obliczu działań jakie podejmują chińskie władze przeciwko wydobyciu kryptowalut" - pisze dla money.pl Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro.

Zobacz także: Płaca minimalna 3 tys. zł. "Solidarność": To za mało
bEriAnSR

Ekspert zauważa, że rząd chiński ogłosił poszerzenie ograniczeń wydobycia kryptowalut, między innymi w prowincji Sichuan, jednym z największych regionów, w którym tworzy się bitcoiny.

Dwadzieścia sześć największych projektów wydobywczych w regionie zostało zamkniętych przez władze na czas trwania dochodzeń związanych z legalnością kryptowalut. Z kolei lokalne rządy w Mongolii Wewnętrznej, Qinghai Xinjiang czy Yunnan podjęły już działania zmierzające do zamknięcia "kopalni" bitcoinów.

bEriAnSS

To duży cios m.in. wizerunkowy. Jeśli dodamy do tego fakt, że również Stany Zjednoczone pracują nad ograniczeniami dotyczącymi kryptowalut, okazuje się, że jednak świetlana przyszłość kryptowalut, kreślona nie tak dawno temu, teraz jawi się już w mniej kolorowych barwach.

Do tego dochodzi sprzeciw Banku Światowego, który ostatnio odrzucił prośbę Salwadoru o pomoc w uprawomocnieniu bitcoina jako środka płatniczego w tym kraju.

W takim otoczeniu już mało kto wspomina, jak jeszcze w połowie kwietnia cena jednego bitcoina dochodziła do rekordowych 65 tys. dolarów. Teraz jest o połowę niższa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEriAnTm
pieniądze
forex
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(96)
Tomek
4 tyg. temu
Co gdyby banki udzielały kredytów mieszkaniowych denominowanych Bitcoinem zamiast CHF, jak ci finansiści upuścili taką okazję żeby spłukać kredytobiorców. Mogliby latać na spotkania grupy bilderberg bussiness klasą i dostawać orgazmu kiedy asystentka pokładowa wiesza ich granatową marynarkę w szafie dla pasożytów społecznych.
Polak🇵🇱🇵🇱...
miesiąc temu
I znów ktoś zarobił idio i stracą typowa piramida finansowa której nikt nie kontroluje, i bardzo dobrze naiwniacy niech tracą pewnie Rostkowski z PO kieruję finansami w Bitikonie a na koniec wyjdzie i powie formułkę z PO ,,,,,, pieniędzy ie ma inie będzie.,,,,, ha. Ha. Ha
Elf
miesiąc temu
Góra rok i bitcoin będzie wspomnieniem.
bEriAnTn
Duch
miesiąc temu
Czekajcie na cenę 3 tys $ i wtedy kupujcie
arrow
miesiąc temu
Co za bzdura sanie paniki typowe... to ze Chiny zamykaja kopalnie to na plus dla bitcoina. Co sie dzieje z cena kazdego produktu gdy coraz ciezej go uzyskac a jest duze zapotrzebowanie ze wzgledu na jego unikatowosc... nie dajcie sie ludzie nabic w butelke trilony piniedzy sa drukowane na swiecie pieniadz bedzie warty 0 beda zamiatac "papery" po ulicach...
...
Następna strona