Trwa ładowanie...
bEpKmFsR

Notowania

Przejdź na

Praworządność niezgoda z konstytucją? Z. Ziobro chce, aby Trybunał zbadał sprawę

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro nie składa broni ws. rozporządzenia Komisji Europejskiej na temat praworządności. Polityk chce, aby TK ocenił, czy taki dokument jest zgodny z polską konstytucją. – Nie możemy stosować reguł, które są niezgodne z konstytucją. Mamy konkluzje, które potem będą interpretowane. Jeżeli będziemy sprowadzać kwestię praworządności do wydatkowania środków unijnych, to nie będzie żadnego problemu – mówił w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

0
0
113
Podziel się
Komentarze (113)
zobacz więcej komentarzy (113)
bEpKmFtd
KOMENTARZE
(113)
Antek
7 miesięcy temu
Pytanie zadane w tytule jest retoryczne. Dla Ziobry praworządność nie jest zgodna z Konstytucją, gdyż uniemożliwia mu robienie z ludźmi co chce.
Michał.
7 miesięcy temu
Miękiszon sie odezwał?
Jerzy
7 miesięcy temu
W Polsce jest praworządnośc i co do tego nie ma żadnej wątpliwości. I tego trzymał się premier negocjujac. A to co nam się należy nie można uzależniac. Każde państwo jest suwerenne i decyduje samodzielnie, jak ma postępować. A DO KASY UNIJNEJ WKŁADAMY DUŻE PIENIĄDZE I NIKT NIE BĘDZIE NAM WYDZIELAL.
bEpKmFtv
miecko
7 miesięcy temu
a kto ma to zbadać kucharka z komunistycznym prokuratorem oni nie mają o niczym pojęcia a tylko orzekają jak prezes każe
Alcybiades
7 miesięcy temu
Kiepski minister a i zmysleniem ma nie najlepiej. Szkoda tylko ze pisi sługa i robi obciach w Unii.....
...
Następna strona