Notowania

Próbował przewieźć przez granicę 20 tys. euro. Zapłaci 5 tys. złotych mandatu

Funkcjonariusze KAS zatrzymali na przejściu granicznym mężczyznę, który próbował przewieźć 20 tys. euro. Taka ilość gotówki wymaga zgłoszenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
47-letni mężczyzna próbował nielegalnie przewieźć gotówkę. (Fot: Agnieszka Sadowska)

47-letni Ukrainiec został zatrzymany na przejściu granicznym Korczowej na Podkarpaciu. Pieniądze funkcjonariusze znaleźli podczas przeszukania bagażu.

- Było to niemal 20 tys. euro w gotówce. Podróżny wprawdzie zgłosił do kontroli walutę, ale znacznie niższą kwotę, deklarując przywóz do Polski 9 tys. euro - powiedziała PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej Edyta Chabowska.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przywóz do kraju oraz wywóz za granicę gotówki przekraczającej wartość 10 euro. złotych należy pisemnie zgłosić służbie celnej lub straży granicznej.

W styczniu podczas kontroli na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze KAS udaremnili w sumie trzy przypadki przewozu pieniędzy z naruszeniem obowiązujących przepisów na łączna kwotę 91,5 tys. euro i 50 tys. zł.

Oglądaj też: Zagraniczne wakacje. Karta czy gotówka?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przemyt, wiadomości, wiadomości, wiadomości, pieniądze, pieniądze, pieniądze, pieniądze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2020

obserwator.niech skarbówka sie czepi aktualnych i byłych celników za co pobudowali takie potęzne domy chocby nie jaka obecna celniczka pod pseudonimem … Czytaj całość

05-02-2020

wykletyJesli to byla kasa zarobiona a nie kradziona to mandat jest zlodziejstwem

05-02-2020

AsdasŚmiech. Jedzie Ukrainiec na biometrii to mu każą pokazać czy ma 500 zł. Jedzie gość wiezie 20k euro to zapłacił 5000 zł kary. POLSKA!!!!

Rozwiń komentarze (91)