Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin o spekulacjach wokół rubla

0
Podziel się:

Władimir Putin wykluczył, że w związku z osłabieniem rubla w Rosji może dojść do kontroli kapitału.

Putin o spekulacjach wokół rubla
(Bohan / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Władimir Putin spodziewa się, że wkrótce zakończą się - jak to ujął - _ spekulacje _ wokół rosyjskiej waluty. Rubel od kilku tygodni sukcesywnie traci na wartości. Rosyjski prezydent mówił o tym podczas jednego ze spotkań szczytu APEC, który trwa obecnie w Pekinie.

Władimir Putin wykluczył, że w związku z osłabieniem rubla w Rosji może dojść do kontroli kapitału.

_ - Nie planujemy ograniczania przepływu kapitału. Dziś jesteśmy świadkami spekulacyjnego wzrostu kursu wymiany. Wierzę, że to się wkrótce skończy, w związku z reakcją banku centralnego na działania spekulantów _ - powiedział Władimir Putin podczas szczytu APEC w Pekinie.

Od początku tego roku wartość rubla w stosunku do dolara i euro zmniejszyła się o 30%. Kłopoty rosyjskiego eksportu pogłębiają zaś obniżające sie ceny ropy oraz sankcje nałożone przez Zachód w odpowiedzi na ukraiński kryzys.

Zobacz, jak spadał kurs rubla

Putin uważa, że spadek kursu rubla nie jest odpowiedzią na sytuację ekonomiczną Rosji, lecz jest konsekwencją bieżących wydarzeń.

Rosyjski prezydent bierze udział w Pekinie w szczycie przywódców Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja odetchnęła. Rubel odbił się od dna Dziś o godz. 11.10 czasu lokalnego na giełdzie w Moskwie za 1 dolara płacono 46,00 rubli.
Putin nagradza byłego radzieckiego polityka -_ Jesteśmy dumni, że możemy być tu razem z panem _ - powiedział prezydent Rosji.
Popularność Putina spadła. Kreml na to... Gotowość do zagłosowania na Putina wyraziło we wrześniu 49 proc. badanych.
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)