Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
AZL
|

Wielka Brytania zwiększa limit płatności zbliżeniowych do 100 funtów

3
Podziel się

Jeszcze w tym roku limit dla pojedynczej transakcji zbliżeniowej niewymagającej potwierdzenia zostanie podniesiony na Wyspach z 45 funtów do 100 funtów (ok. 525 zł). Popularność tej metody płacenia rośnie, zwłaszcza że w dobie pandemii koronwirusa zachęcają do niej sklepy.

Wielka Brytania zwiększa limit płatności zbliżeniowych do 100 funtów
Wielka Brytania podnosi limit płatności zbliżeniowych do 100 funtów. (Pixabay.com)
bDSyWlOt

BBC News podaje, że sklepy i punkty usługowe będą mogły indywidualnie decydować o ewentualnej akceptacji wyższych limitów. Poprzednia podwyżka urzędowego limitu - z 30 do 45 funtów - miała miejsce w kwietniu zeszłego roku.

BBC News wylicza, że w porównaniu do okresu sprzed pandemii liczba płatności zbliżeniowych nieco zmalała, ponieważ zamknięte były puby, restauracje i publiczny transport, a te sektory odpowiadały za 41 proc. transakcji. Jednak np. w październiku zeszłego roku w porównaniu do października 2019 liczba płatności zbliżeniowych zwiększyła się do 16 proc.

Rekordowy był sierpień, w tym miesiącu wykonano płatności zbliżeniowych na kwotę 8,4 mld funtów (ok. 44 mld zł).

bDSyWlOv

Minister finansów Rishi Sunak przekonuje, że podniesienie limitu przysłuży się odradzającej się po lockdownie gospodarce. Płacenie będzie łatwiejsze, a to da impuls dla handlu, w konsekwencji zaś będzie sprzyjało ochronie miejsc pracy i rozwojowi całej gospodarki.

W Polsce od zeszłego roku również obowiązuje wyższy limit płatności zbliżeniowych, które nie wymagają potwierdzenia. Zarówno Visa, jak i Mastercard podniosły go z 50 zł do 100 zł.

Zdaniem ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, pieniądze przekazywane z rąk do rąk mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa, który na banknotach czy monetach może się utrzymywać nawet kilka dni.

Zobacz także: Zasiłek pielęgnacyjny po nowemu. Rodzice: to dyskryminuje nasze środowisko
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyWlOW
gospodarka
wiadomości
pieniądze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Taaaa......
miesiąc temu
"Popularność tej metody płacenia rośnie, zwłaszcza że w dobie pandemii koronwirusa" - LOL - popularność tej metody maleje w dobie pandemii. Przed pandemią jak robiłem zakupy, prawie każdy płacił kartą. O jakiegoś pół roku. może co 7 osoba płaci kartą - reszta tylko gotówka. Angole wbrew pozorom nie tak łatwo dadzą się wy-iudać z gotówki. Można dodać jeszcze, że nadal można płacić za pomocą czeków a w niektórych miejscach za pomocą "postal-orderów".
Rrrrrrr
miesiąc temu
Będzie można ludziom co nie co z konta podebrać, i ściemniać że to sami zrobilibyśmy
Twój nick
miesiąc temu
Inflacja
bDSyWlOX