Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
LOS
|

Artur Soboń ma naprawić "Polski Ład". Kim jest nowy wiceminister finansów, który ma uratować reformę podatkową PiS?

91
Podziel się:

Doraźne łatanie "Polskiego Ładu" nie przynosi efektu. Dlatego do Ministerstwa Finansów przeniesie się Artur Soboń, który ma naprawić sztandarową reformę PiS. Nieoficjalną informację RMF FM o nominacji polityka potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. Kim jest człowiek, który ma zapanować nad chaosem, który spowodował PŁ?

Artur Soboń ma naprawić "Polski Ład". Kim jest nowy wiceminister finansów, który ma uratować reformę podatkową PiS?
Artur Soboń będzie nowym wiceministrem finansów (PAP, PAP, Darek Delmanowicz)

"Polski Ład to m.in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń" - potwierdził informacje RMF FM rzecznik rządu Piotr Müller.

Kto ulegnie pokusie wyższej wypłaty teraz, może mieć w kwietniu 2023 r. duży podatek do zapłaty. Nawet kilka tysięcy złotych. Niepożądane efekty "Polskiego Ładu" odczuli już m.in. mundurowi, którzy mimo podwyżek pensji, otrzymali w styczniu 2022 r. niższe wynagrodzenie niż na koniec 2021 r.

Piąte ministerstwo Sobonia. Uratuje "Polski Ład"?

Rząd za błędy przeprosił, a ministrowie obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji zapewnili, że mundurowi otrzymali wyrównanie ostatniej pensji obniżonej przez PŁ. Premier Morawiecki zdecydował jednak, że ministerstwu finansów przyda się pomoc w naprawie reformy. Stąd transfer do resortu Artura Sobonia.

Poseł PiS z siedmioletnim stażem ma w swoim CV kilka ministerstw. Pracował w resortach: inwestycji i rozwoju (2018-2019), funduszy i polityki regionalnej (2019), aktywów państwowych (2019-2021), a od 8 października 2021 r. pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Wiceminister, który ma naprawić "Polski Ład", wcześniej zajmował się m.in. programem Mieszkanie Plus czy restrukturyzacją górnictwa. Doprowadzenie do podpisania umowy społecznej z górnikami było jak dotąd największe zadanie dla posła. Piotr Müller w informacji o nominacji w resorcie finansów przypomina też, że Soboń przyczynił się do szerokiego przekształcenia użytkowania wieczystego we własność.

Od historii przez zarządzenie do ekonomii

Poseł PiS, który ma uratować "Polski Ład", zasłynął w mediach m.in. sugestią, że single powinni płacić "bykowe". Podatek miałby zachęcić ich do zakładania rodziny. O pośle było też głośno, gdy poinformował o planach utworzenia państwowej sieci sklepów.

Zobacz także: Elektrownia atomowa w Polsce. Soboń: Najpóźniej w 2040 roku

Soboń jest absolwentem kilku uczelni. W 2001 r. obronił magistra historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie skończył studia podyplomowe "Zarządzanie Projektami Europejskimi i Prawo Unii Europejskiej" na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz "Rachunkowość i Finanse" na KUL.

Ostatnie dyplomy nowy wiceminister zdobył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2011 obronił tam magistra z zarządzania. W tym samym roku skończył też na tej uczelni studia doktoranckie z ekonomii.

Zanim Soboń został wybrany do Sejmu, pracował m.in. w urzędzie miejskim w Świdniku, a następnie był radnym powiatu świdnickiego oraz sejmiku lubelskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(91)
Monika
3 miesiące temu
To nie hejt, to obiektywna ocena! Ogólnie masakra!
drmla
rok temu
Następny historyk
ewa
rok temu
po gębie widać, że się nie nadaje
bez odpowiedz...
rok temu
Jak obniżać podatki aby ich nie obniżyć , jak kręcić lody ale zgodnie z prawem , jak zamówić respiratory z ominięciem procedur przetargowych płacąc 100% zaliczki i nie mając urządzeń oraz nie siedząc i nie zwracając pieniędzy , jak kłamać przez lata władzy nie grzesząc , jak brać rozwody kościelne . Pytań wiele.
333
rok temu
Złote dzieci PISu w obejmują funkcje w MF to " orły" bez skrzydeł puszczone z góry padają w przepaść na łeb i szyję tylko dlaczego ciągną na dno Polskie finanse i gospodarkę a fachowcy uciekają od tego rządu
...
Następna strona