Trwa ładowanie...
bEqpfpMB

Notowania

Przejdź na

Obniżona stawka ryczałtu w Polskim Ładzie. Skorzystają pielęgniarki, pracownicy IT i prawnicy

- Polski Ład będzie dotyczyć każdego rodzaju podatnika, i pracownika, i przedsiębiorczy rozliczającego się na skali podatkowej, i CIT-owców - mówił wiceminister Jan Sarnowski w programie "Money. To się liczy". - Polski system jest ewenementem w skali Unii Europejskiej, premiując formy zatrudnienia, które są dla pracowników na dłuższą metę niekorzystne, ponieważ nie wiążą się z zapewnieniem praw w przypadku choroby czy urlopu - tłumaczył wiceminister Jan Sarnowski. Czy to oznacza, że więcej osób będzie zachęcanych do przejścia na etat? - Wszystko zależy od zawodu i od branży - odparł Sarnowski. - Wolne zawody, adwokaci czy radcy prawni, pielęgniarki czy nawet lekarze. Dla nich warto stworzyć ścieżkę alternatywną wobec typowego zatrudnienia i tu właśnie wchodzi ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - tłumaczył wiceminister.

23-06-2021
Tagi:
podatki, wideo, ryczałt, video, mtsl, jan sarnowski, polski ład
13 reakcji
0
0
13
Podziel się
Komentarze (13)
zobacz więcej komentarzy (13)
bEqpfpMN
KOMENTARZE
(13)
cmk
miesiąc temu
a co z innymi np. jednoosobowa działalność gospodarcza , ale nie lekarz, programista czy prawnik - dlaczego mają być pokrzywdzeni i nie mieć ulgi, chociaż zarabiają dużo mniej niż w w.w. zawodach?
wiekowa
miesiąc temu
Sprawiedliwe prawo podatkowe to takie, gdzie od takiej samej kwoty dochodu wszyscy płacą jednakowy podatek! Dlaczego emeryci mający np. 7 tys. zł emerytury brutto mają tracić na nowym ładzie, a dla "klasy średniej" zarabiającej 6-11 tys. zł ma być wprowadzona tzw. "łatka" (czyt. ulga), aby zmiany podatkowe były dla nich neutralne? Kiedy zostaną ograniczone przywileje? Dlaczego prawo nie jest jednakowe dla wszystkich? Dlaczego rządzący dzielą ludzi na lepszych i gorszych, na czyje zlecenie działają? Dlaczego prawo nie jest proste i uporządkowane? Po co mamy Konstytucję? Kto głośniej krzyknie ten zyskuje? Myślę, że na te i na wiele innych pytań musimy sobie odpowiedzieć przy urnach wyborczych!!! Oj może być zaskoczenie.
lablalala
miesiąc temu
A co z umowami o dzieło? Ktoś się tym zajmie? Bo ludzi, którzy pracują w taki sposób nie ma w systemie emerytalnym, nie mogą chorować, nie mają płatnych urlopów. Redakcjo, może ruszysz temat? Chyba że i ty zatrudniasz na umowę o dzieło...
bEqpfpNf
Anty system ☣
miesiąc temu
Śmierć PiS-owi 🦆 który dzieli kto ma żyć na poziomie a kto w nędzy
WIRZĄCY
miesiąc temu
A JAK OPODATKUJĄ DUCHOWIEŃSTWO ,ONI TO MAJĄ RAJ PODATKOWO BEZWSTYDNY