Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Ociepa o wyjściu z Porozumienia: Nie chodziło o podatki, nie chciałem brać udziału w tej grze

191
Podziel się:

- Kwestie podatkowe nie były powodem wyjścia Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy - powiedział Marcin Ociepa w czwartkowej rozmowie z radiem Opole. Jego zdaniem rząd wkrótce przedstawi nowe rozwiązania podatkowe korzystne dla przedsiębiorców i samorządów. Zdementował też informację, że powodem jego decyzji o odejściu była oferta stanowiska ze strony PiS.

Ociepa o wyjściu z Porozumienia: Nie chodziło o podatki, nie chciałem brać udziału w tej grze
W środę opolski poseł na Sejm Marcin Ociepa zrezygnował z członkostwa w partii Porozumienie. fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter, EastNews
bELdTonF

W środę opolski poseł na Sejm Marcin Ociepa poinformował o złożeniu dymisji z funkcji wiceministra obrony narodowej i opuszczeniu partii Porozumienie Jarosława Gowina, w której pełnił funkcję wiceprezesa partii i szefa opolskich struktur Porozumienia.

- Nie chodziło o podatki. Premier Morawiecki deklarowali wolę kompromisu. Tutaj była próba znalezienia dobrego powodu do opuszczenia Zjednoczonej Prawicy. Gdy to sobie uświadomiłem, to wiedziałem, że nie chcę brać udziału w tej grze - powiedział w rozmowie z radiem Opole.

Zapewnił, że jako poseł niezależny nadal będzie lobbował na rzecz samorządów i przedsiębiorców. Potwierdził także, że nadal jest wiceministrem obrony, ponieważ jego dymisja nie została przyjęta. Dodał jednocześnie, że jego decyzja o odejściu z partii Porozumienie, której był współtwórcą, jest ostateczna i nie przewiduje przejścia do innego ugrupowania.

bELdTonH

- Budowałem projekt Porozumienia, wcześniej Polski Razem. To moja pierwsza partia polityczna. Ta decyzja była dla mnie osobiście bardzo trudna - powiedział.

Zobacz także: Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę i klub PiS. Jan Strzeżek zdradza kulisy głosowania

Odniósł się także do informacji jednego z portali internetowych, który sugerował, że powodem jego decyzji o odejściu z Porozumienia była oferta otrzymania stanowiska ze strony PiS i naciski polityków tej partii. - Nigdy czegoś takiego nie było. Ja poczytuję sobie to za honor, że nikt nawet nie próbował mnie przekupować, ani zastraszyć. Takie działania spotkałyby się z odwrotnym skutkiem - zapewnił.

bELdTonN

Odnosząc się do pytania, czy dzisiaj lub w przyszłości odrzuciłby propozycję objęcia stanowiska w rządzie, stwierdził, że jest to rozważanie hipotetyczne. - W polityce nigdy nie należy mówić nigdy. Dzisiaj takich rozmów nie ma. W przyszłości wszystko może się wydarzyć - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdTooi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(191)
gtfg
2 miesiące temu
Rządzący mówią że nie opodatkowują nas, ale tych podłych kapitalistów - banki podatkiem bankowym, wielkie markety podatkiem od powierzchni handlowych, podatek cukrowy dla naszego zdrowia, od mediów i smartfonów itd. A kto za to zapłaci? I tak my zapłacimy, bo podniosą nam opłaty bankowe i ceny za towary. Wszyscy oddamy te 500+, 13-te i 14-te emerytry. O to jestem spokojny. Ludzie u władzy nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Diety, nagrody, posadki dla znajomych i rodziny… Marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie publicznych pieniędzy jest normą. Rządy wielu krajów je zadłużają, by przekupić rozdawnictwem wyborców i wygrywać wybory. To rozdawnictwo odbije nam się kiedyś czkawką. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi bez pomocy rządzących
Mamona górą !...
2 miesiące temu
Uświadomiłeś sobie,że tracisz koryto .
janosik23
2 miesiące temu
Panie Ocepa-wstyd!!! Niech Pan sobie przypomni, komu Pan zawdzięcza swoją karierę.
bELdTooj
Andrzej.
2 miesiące temu
Młody człowiek a już taka pokrętna technika mowy i myślenia, ludzie dokąd zmierzamy jako naród, wybraliście kogoś takiego na posła przecież to jest kur wina.
Pingwi
2 miesiące temu
Razem z TVN załatwią automatycznie WOŚP i Owsiaka. I to będzie największe świństwo, bo sprzęt z fundacji uratował tysiące dzieci i osób starszych, w tym mojego syna czy ojca. Dziękuje wam: Ociepo, Kukizie (ojcze trzech córek), dziękuje Zbigniewie Chmielowcu, pośle PiS z Kolbuszowej - będziecie mieli na sumieniu dzieciaki, które mogłyby żyč, gdyby nie wasza nienawiść. Uratowane inkubatorem z WOŚP, a nie kosztowną modlitwą Rydzyka, czy nieistniejącymi, ale bardzo kosztownymi respiratorami ministrów. Każdy, kto był na oddziale dziecięcym, neonatologicznym czy geriatrycznym widzi, ile zrobił Owsiak i ile nie zrobił nasz jaśnie panujący rząd.
...
Następna strona