Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|

Podatek u źródła. Ministerstwo Finansów zapowiada dokończenie prac

149
Podziel się

W 2021 roku planujemy ukończyć prace nad przepisami ustawowymi, które dotyczą modernizacji zasad poboru podatku u źródła - poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartek.

Podatek u źródła. Ministerstwo Finansów zapowiada dokończenie prac
Firmy w kryzysie przez koronawirusa mogą wnioskować o odroczenie VAT-u. (Getty Images, getty images)
bDBdAMPp

"Prace MF nad przepisami ustawowymi, które dotyczą modernizacji zasad poboru podatku u źródła, zostaną ukończone w 2021 roku" - poinformował resort w czwartkowym komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Resort przekazał, że jego prace w tej sprawie, dotyczące szczególnie zakresu obowiązywania procedury WHT refund (czyli obowiązku poboru podatku według stawki krajowej z prawem do zwrotu całości bądź części podatku), są zaawansowane. Podkreślił, że wszystkie regulacje były konsultowane z przedstawicielami biznesu.

Zaawansowane prace Ministerstwa Finansów nad modernizacją regulacji ustawowych, które dotyczą zasad poboru podatku u źródła, szczególnie zakresu obowiązywania tzw. procedury WHT refund, zostaną ukończone w 2021 roku.

bDBdAMPr
Zobacz także: Nagłe zmiany dla firm od stycznia. "W ostatnim możliwym terminie"

MF przypomina, że 1 stycznia 2021 roku weszły w życie rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej odraczające, wzorem lat ubiegłych, obowiązywanie procedury WHT refund do 30 czerwca 2021 roku. Chodzi o dwa rozporządzenia, które regulują te kwestie w zakresie podatku CIT i PIT.

W 2018 roku Ministerstwo Finansów przygotowało nowelizację ustawy podatkowej dotyczącą poboru podatku u źródła (WHT - withholding tax).

bDBdAMPx

Po przyjętych przez Sejm zmianach w przypadku odsetek, dywidend, należności licencyjnych i niektórych usług niematerialnych to płatnik musi najpierw pobrać podatek (20 lub 19 proc.), a dopiero potem on, lub podatnik, mogą ubiegać się o zwrot wpłaty, w przypadku gdyby okazało się, że transakcja jest objęta częściowym lub pełnym zwolnieniem.

bDBdAMPy
bDBdAMPS
Źródło:
KOMENTARZE
(149)
Yorguś
3 tyg. temu
Tak "zakręconych" pomysłów nie było od wielu wielu lat. W tym gąszczu "pseudo" przyjaznych przepisów już nikt się nie orientuje - zwłaszcza co mają mówić ci mali. Dla "politykierów" chodzi chyba tylko by zlikwidować małe i średnie firmy, a ludzi pogonić do pracy za przysłowiową miskę ryżu. To już nie jest chore - to jest tragiczne... Jeszcze trochę i już nikt nie będzie mógł prowadzić własnej działalności przy ciągłych eksperymentach prowadzonych przez tzw. "wadzę"
gość
3 tyg. temu
Na was już nikt nie zagłosuje.Macie to,jak w banku.
takie czasy
3 tyg. temu
na rydzyka 50 milionow na muzeum w budzecie na 21 rok
bDBdAMPT
Komu-na co
3 tyg. temu
Najbardziej pogmatwny system podatkowy w UE
maciej
3 tyg. temu
znowu coś sie komplikuje , bo nie mozna prościej , tylko mimry z mamrami a i tak nie wiedomo o co chodzi
...
Następna strona