Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Podatek zapłacony po terminie i bez żadnych konsekwencji. Jest to możliwe

6
Podziel się:

Wpłata z tytułu podatku po terminie bez żadnych konsekwencji? Jest to możliwe w przypadku rozliczania podatku za przychód z tytułu wynajmu, ale rozliczany ryczałtem. Zaskakująca i pozytywna dla płatników informacja.

Podatek zapłacony po terminie i bez żadnych konsekwencji. Jest to możliwe
Wpłaty można dokonać po terminie, ale w ciągu 12 miesięcy (Adobe Stock)

Zaskakująca interpretacja prawa przez Ministerstwo Finansów. Chodzi o podatek od przychodu z tytułu wynajmu mieszkania, ale w przypadku rozliczania się ryczałtem. Jak się okazuje, w takim wypadku możemy wpłacić podatek z tego tytułu nawet po terminie.

Jak informuje superbiz.se.pl, w ciągu roku musimy wybrać formę opodatkowania, ale nie musimy robić tego od razu.

Można zrobić to raz w ciągu 12 miesięcy i w całkowicie dowolnym momencie.

Zobacz także: Reforma OFE bez zgody Solidarnej Polski. Wiceminister: "to przedrzeźnianie się"

Od dwóch lat osoby, chcące płacić podatek z tytułu przychodu z wynajmu, nie musiały zgłaszać tego w oddzielnym oświadczeniu. Od 2019 roku wystarczyło wpisanie przy pierwszej wpłacie kodu PPE. Co ciekawe, teraz MF nawet zachęca do wpłaty po terminie.

Rozliczanie się na zasadzie ryczałtu i wpłaty, jak to działa. Jeżeli w lutym otrzymaliśmy pierwszą wpłatę za wynajem mieszkania, to spokojnie możemy wpłacić nawet we wrześniu, ale zaznaczając, że ma się to odbywać na zasadzie ryczałtu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Marcin
rok temu
Podatek od wynajmu to czyste złodziejstwo, bo do kosztów uzyskania przychodu powinno się wliczać jednorazowo aktualną wartość mieszkania. Przecież by coś wynajmować trzeba w pierwszej kolejności ponieść koszty budowy lub zakupu. Oczywiście nie mówię tu o ryczałcie tylko normalnych rozliczeniach.
ewa
rok temu
po termonie, po terminie, co za róźnica, w końcu to tylko WP
ewa
rok temu
po termonie, po terminie, co za róźnica, w końcu to tylko WP
ewa
rok temu
po termonie, po terminie, co za róźnica, w końcu to tylko WP
anon
rok temu
Artykuł bzdura. W tej interpretacji jest jedynie napisane, że nie jest warunkiem wyboru ryczałtu jako formy opodatkowania wpłata tego ryczałtu w terminie (obecnie za wybór formy opodatkowania uznaje się oznaczenie pierwszej płatności odpowiednim symbolem) Natomiast KKS dalej obowiązuje. Uporczywe niepłacenie w terminie wiązać się może z grzywną. O tym w interpretacji nie ma bo interpretacja dotyczy przepisów prawa podatkowego, a KKS to nie przepisy podatkowe. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak odsetki od nieterminowej płatności