Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|

Posłowie łatali Polski Ład na ostatnią chwilę. Te poprawki przeszły

317
Podziel się:

W piątek w Sejmie ostatecznie zakończyły się prace nad poprawkami do ustaw podatkowych tworzących tzw. Polski Ład - zauważa "Rzeczpospolita". Wprowadzono m.in., że obowiązki przesyłania ksiąg elektronicznych i ograniczenia kosztów ukrytych dywidend będą przesunięte do 2023 roku.

Posłowie łatali Polski Ład na ostatnią chwilę. Te poprawki przeszły
Warszawa, 17.12.2021. Premier Mateusz Morawiecki (2P) na sali obrad w Sejmie w Warszawie, 17 bm. Dzisiaj w niższej izbie parlamentu odbędą się głosowania nad projektem budżetu państwa na 2022 r. (aldg) PAP/Tomasz Gzell (PAP, PAP/Tomasz Gzell)

Choć wielki pakiet reformy podatkowej w PIT, CIT i VAT jeszcze nie wszedł w życie (ma to nastąpić 1 stycznia 2022 r.), to już trzeba było w nim uchwalić kilkanaście zmian. "Nastąpiło to poprzez dodanie nowych przepisów o PIT i CIT do ustaw, które Sejm uchwalił na początku grudnia. Głosowanie nad senackimi poprawkami w piątek 17 grudnia zakończyło parlamentarny proces legislacyjny" - pisze "Rzeczpospolita".

Ostatnie poprawki do Polskiego Ładu

Zobacz także: Sposób na Polski Ład? Specjalista wyjaśnia. „Widzimy światełko w tunelu”

Gazeta tłumaczy również, że do ustawy o PIT wpisano przepis, który zlikwiduje lukę dotyczącą obliczania składki zdrowotnej.

"Ustawa wprowadza nowe ulgi, dotyczące m.in. emerytów pracujących na etacie oraz rodzin z czwórka i więcej dzieci. Jednak podczas prac parlamentarnych przepisy o tych ulgach skonstruowano tak, że osoby korzystające z tych ulg nie płaciłyby nie tylko podatku dochodowego, ale też… składki zdrowotnej. Wykluczyłoby je to tym samym z systemu powszechnej opieki zdrowotnej" - czytamy.

Odsunięto również o rok wejście w życie kilku nowych przepisów, ograniczających prawa podatników i nakładających na nich nowe obowiązki. Dotyczy to m.in. przepisów o wysyłaniu do organów skarbowych ksiąg prowadzonych w formie elektronicznej oraz nowe wyłączenia kosztów tzw. ukrytych dywidend.

"Przez najbliższy rok nie będzie też zmiany w zakresie obowiązków płatności bezgotówkowych. Próg wartościowy transakcji, obligujących konsumentów do zapłaty za towary i usługi w formie wpłaty na konto bankowe przedsiębiorcy miał być obniżony z 15 tys. do 8 tys. zł już od 1 stycznia 2022 r." - dodaje "Rz".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(317)
WYRÓŻNIONE
RR508
3 lata temu
Podobno przejechała delegacja ekonomistów z Japonii, gdyż chcieli na miejscu zapoznać się z wynikami działań polskiego rządu w naszej gospodarce. Niestety u siebie nie mogą zrobić takiego eksperymentu gdyż ich rząd nie zgodził się na zniszczenie japońskiej gospodarki.
Heniek
3 lata temu
Jak można wmawiać, że to jest ład, jeżeli zmniejsza się emerytury. Przecież tak robią złodzieje. W pracy są dodatki, premie itp. a emeryci tylko mają jedne źródło. Jak tak można się chwalić jak to w Polsce jest dobrze, a jednocześnie okradać z części emerytury. Jak tacy decydeńci się czują. To jest podłe, ale chyba nie dociera to do tych ludzi. A gdzie jest Prezydent wszystkich Polaków. Jest, ale on ma wyższą pensje o kilka tysięcy, to co mu zależy na emerytach. Teraz wiem, po co ci Panowie tak chcieli objąć władzę.
Olo
3 lata temu
Polski nieład jest paliwem inflacji. Wszyscy z nowym rokiem podniosą ceny za usługi i towary.500+:wyparuje zjedzone przez drożyznę i rosnące ceny energii, gazu i paliwa. Dziękujemy Kaczyńskiemu za zniszczenie wolnych sądów, mediów, Trybunału Konstytucyjnego, inflacji, skłóceniu z UE i USA, demolowaniu oświaty. PIS wspiera Putina wespół z Orbanem.
...
Następna strona