Notowania

Przejdź na
vat
29.07.2019 20:40

Śledztwo ws. sędziów Sądu Najwyższego. Parchimowicz: "Zostałem przedstawiony jako przyjaciel mafii"

Prokurator Krzysztof Parchimowicz, szef niezależnego stowarzyszenia prokuratorów "Lex Super Omnia" zeznawał jako świadek przed białostocką prokuraturą w śledztwie dotyczącym sędziów Sądu Najwyższego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Krzysztof Parachimowicz, szef niezależnego stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia, ścigany jest przez rzecznika dyscyplinarnego w siedmiu sprawach (Fot: MAREK LASYK/REPORTER)

Białostocka prokuratura bada wątki związane z wyrokami sędziów Sądu Najwyższego, którzy rzekomo mieli orzekać na korzyść mafii VAT-owskiej. Chodzi o dwie sprawy z 2008 roku. Zdaniem prokuratury, orzeczenia SN mogły pomóc uniknąć odpowiedzialności osobom wyłudzającym VAT. W poniedziałek w tej sprawie przesłuchiwała Krzysztofa Parchimowicza.

- Żaden z elementów postanowienia o wszczęciu śledztwa wobec sędziów Sądu Najwyższego nie da się obronić – mówił na antenie TVN24 Parachimowicz. - Znając kulisy tej sprawy, fundujemy sobie Turcję, ale nie tę z pocztówek, ale tę znaną nam z listu prześladowanych sędziów tureckich.

Jak twierdził, to atak na instytucję Sądu Najwyższego. - Zostałem przedstawiony jako przyjaciel mafii. (...) Uważam, że jest to próba zastraszania i podważenia autorytetu sędziów.

Walka z wyłudzeniami VAT przynosi efekt. "Przestępcy się wystraszyli"

W jego przekonaniu "prokuratura jest w tym momencie instrumentem w rękach władzy". - Jesteśmy poddawani szykanom w różny sposób. Bez niezależnej prokuratury nie ma niezależnych sądów – mówił na antenie TVN24 Parachimowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-07-2019

stronnicze klikiBrak niezaleznosci? W stanach za taki polityczny komentarz ten pseudoprokurator na zawsze wylecialby z zawodu. Druga rzecz gdzie w artykule komentarz … Czytaj całość

29-07-2019

komunisci nie sedziowieSędzia całe życie złotówki na emeryturę nie wplaci i dostaje 10 rysi po 25 latach lenistwa potrafimy wydać na jednego takiego darmozera nawet 2mln … Czytaj całość

29-07-2019

blePlichta z amber golf miał serię wyroków w zawieszeniu a gdyby siedział nie pomógłby wywieźć swoim panom setek milionów lub moze paru lewych miliardów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)