Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Ulga podatkowa dla związkowców. Sejm zajmie się zmianami

76
Podziel się:

Pracownicy odliczą nawet 300 zł od dochodu, ale tylko ci, którzy należą do związku zawodowego. Ulga dla związkowców została zatwierdzona przez rząd i trafi do Sejmu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Ulga podatkowa dla związkowców. Sejm zajmie się zmianami
Nowa ulga pozwoli na odliczenie zapłaconej składki członkowskiej na rzecz związku zawodowego, do wysokości 300 zł rocznie (Adobe Stock)

W projekcie Polskiego ładu, do którego dotarli dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej", jest ulga od dochodu, która pozwala na odliczenie zapłaconej składki członkowskiej na rzecz związku zawodowego, do wysokości 300 zł rocznie.

"Celem tych zmian jest stworzenie zachęty podatkowej w postaci ulgi do zwiększenia zainteresowania obywateli członkostwem w związkach zawodowych. Oczekuje się, że ulga będzie zachęcała pracowników do angażowania się w działalność na rzecz poprawy warunków pracy, a także przyczyni się do budowania nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju dialogu społecznego" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

"Upowszechnienie członkostwa w związkach zawodowych wśród osób wykonujących pracę zarobkową, ma dla nich wymierną wartość, gdyż wpływa na warunki pracy wszystkich pracowników, nie tylko związkowców" - dodają autorzy projektu.

Zobacz także: PIT 2020. Ulgi podatkowe. Gdzie można najwięcej zyskać?

Jeśli w przekazywaniu składek między związkowcem a związkiem zawodowym pośredniczy pracodawca, wysokość wydatków będzie ustalana na podstawie oświadczenia organizacji związkowej o wysokości składek pochodzących od podatnika - informuje dziennik.

Do związków zawodowych należy 1,5 miliona osób, w tym około jednej trzeciej z tej liczby do związku zawodowego Solidarność - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

W firmach powyżej 9 osób związkowcy stanowią około jednej dziesiątej wszystkich pracowników, a szczególnie silną pozycję mają w wielkich firmach państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
Obywatelkak
2 lata temu
Kolejna w Nowym Ładzie nagroda za organizowanie strajków, książęcych wymogów co do warunków pracy, szantażu rządu... PiS oszalał, rozwalą całą inicjatywę prywatną, to dopiero przejrzą na oczy, ile daje do budżetu etatowiec.... Nie wiem, czym rząd się kieruje stawiając na najbardziej roszczeniowe grupy zawodowe... Na pewno nie rozumem, bo chyba nie liczą na ich przekupienie... Patrz nauczyciele, sędziowie, tzw. służba zdrowia....
Sardim
2 lata temu
Związki zawodowe są bardzo potrzebne, nie wiem co wy macie w waszych firmach, u nas związek działa i pomaga pracownikom i negocjuje podwyżki. Jeśli macie w swoich związkach nierobiw to ich usuńcie i sami zacznijcie działać, a jak nic nie robicie i macie tylko roszczenia to mordka w kubeł!
ola
2 lata temu
Czemu mam dopłacać do czyjegoś interesu? Związki od dawna nic nie robią dla dobra pracownika, do strajków namawiają dopiero jak im się stołki palą. Składka miesięcznie pięćdziesiąt złotych więc mam wydać sześćset rocznie, żeby sobie trzysta odpisać potem od podatku. Jestem tym sposobem trzysta zł w plecy, no nie, chyba jednak podziękuję🤨
marek
2 lata temu
CO SIĘ DZIEJE???? WSZYSCY ODLICZAJĄ...A EMERYCI??? ZA STAŁE LEKI POWINNI ODLICZYĆ SOBIE.A TU ...FIGA
gorszysort
2 lata temu
kurde co za kraj!!!!!
...
Następna strona