Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Uszczelnienie podatków. Rząd zajmie się agresywną optymalizacją

90
Podziel się:

Rząd bierze się za agresywną optymalizację, czyli próby unikania podatków przez międzynarodowe korporacje. Wprowadzi do polskiego prawa unijną dyrektywę ATAD 2.

Rząd bierze się za agresywną optymalizację,
Rząd bierze się za agresywną optymalizację, (WP.PL)

Nowelizacja ustawy o VAT ma wdrożyć do polskiego prawa systemy walki z agresywną optymalizacją. Pomóc w tym ma wdrażana dyrektywa ATAD 2. Pozwala ona zastosować przepisy podatkowe również na państwa spoza Unii Europejskiej.

Jak wyjaśnia Polska Agencja Prasowa, chodzi głównie o rozbieżności w kwalifikacji struktur hybrydowych. Występują one, gdy państwa mają różne przepisy w kwalifikowaniu pod względem podatkowym dochodów lub podmiotów, co może powodować podwójne zaliczenie płatności do kosztów uzyskania przychodów lub z jednej strony zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów i brak zaliczenia do przychodów po drugiej stronie - tłumaczy PAP.

Zobacz także: Emilewicz: Celem 500 plus nie była wyłącznie demografia

Jak podkreśla Ministerstwo Finansów, nowe przepisy obejmują różnice w relacjach pomiędzy systemami opodatkowania przedsiębiorstw w państwach członkowskich. Nakazują wprowadzenie uregulowań, które spowodują odmowę zaliczenia płatności do kosztów uzyskania przychodów lub nakażą zaliczenie kwoty do przychodu. Ma to zwiększyć odporności polskiego rynku, a tym samym rynku wewnętrznego całej UE, na rozbieżności w kwalifikacji struktur hybrydowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(90)
Jhg
3 lata temu
Jeszcze powinien być podatek od bezrobocia.
Kolom
3 lata temu
Precz z socjalistycznymi rządami PIS! 1. okradanie podatkami, 2. rozdawnictwo, 3. wyprowadzanie pieniędzy z Polski to jest właśnie POPIS.
szenil
3 lata temu
A co z Uberem i Boltem no i rzeszą około 50 tyś kierowcow jezdrzących dla tych aplikacji no i nie ponoszących żadnych kosztów i odpowiedzialności za spowodowanie wypadku gdyż ich samochody są nie ubezpieczone od zarobkowego przewozu osób.Teraz tak jak watowcówcy którzy unikali płacenia podatku oraz zus powinni być ścigani z urzędu i powinno się ściągać od nich nalezytą danineta wstecz poprzez komorników
Popieprzony k...
3 lata temu
Dajecie renty po 600 1000 zł dla. Ludzi który normalnie pracują bez żadnych problemów a mają zakaz pracy i dostają renty a dla. Osób które są. Naprawdę. Potrzebujące nie ma nic bo są zdrowe haha
wiola
3 lata temu
Polskie firmy niszczą dla zagranicznych drzwi się otwiera .Niech zliczą pustostany , polikwidowane zakłady . Narzucanie wymagań i kosztów nie do wykonania i realizowania .
...
Następna strona