Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uszczelnienie podatków. Rząd zajmie się agresywną optymalizacją

Rząd bierze się za agresywną optymalizację, czyli próby unikania podatków przez międzynarodowe korporacje. Wprowadzi do polskiego prawa unijną dyrektywę ATAD 2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Rząd bierze się za agresywną optymalizację,

Nowelizacja ustawy o VAT ma wdrożyć do polskiego prawa systemy walki z agresywną optymalizacją. Pomóc w tym ma wdrażana dyrektywa ATAD 2. Pozwala ona zastosować przepisy podatkowe również na państwa spoza Unii Europejskiej.

Dziura w CIT wciąż straszy. Maleje zbyt wolno

Jak wyjaśnia Polska Agencja Prasowa, chodzi głównie o rozbieżności w kwalifikacji struktur hybrydowych. Występują one, gdy państwa mają różne przepisy w kwalifikowaniu pod względem podatkowym dochodów lub podmiotów, co może powodować podwójne zaliczenie płatności do kosztów uzyskania przychodów lub z jednej strony zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów i brak zaliczenia do przychodów po drugiej stronie - tłumaczy PAP.

Emilewicz: Celem 500 plus nie była wyłącznie demografia

Jak podkreśla Ministerstwo Finansów, nowe przepisy obejmują różnice w relacjach pomiędzy systemami opodatkowania przedsiębiorstw w państwach członkowskich. Nakazują wprowadzenie uregulowań, które spowodują odmowę zaliczenia płatności do kosztów uzyskania przychodów lub nakażą zaliczenie kwoty do przychodu. Ma to zwiększyć odporności polskiego rynku, a tym samym rynku wewnętrznego całej UE, na rozbieżności w kwalifikacji struktur hybrydowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: ATAD 2, podatki, optymalizacja podatkowa, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-02-2020

ZłaTo rząd niech się zajmie wprowadzeniem i przestrzeganiem różnych praw i obowiązków najpierw od siebie A później niech się bierze za wprowadzeniem … Czytaj całość

04-02-2020

JaŻeby to zrobić należałoby zmienić cały system VAT nie PIT. Inaczej te firmy wyjadą z Polski, a co za tym m w idzie tysiące ludzi straci pracę... … Czytaj całość

04-02-2020

gepettoZUS 1500 pln dobra zmiana. Dziękujemy pinokio

Rozwiń komentarze (90)