Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Ważna obietnica rządu. Chce się podzielić pieniędzmi z samorządami

23
Podziel się:

- Chcielibyśmy od 2024 r. włączyć samorządy do partycypacji w dochodach z podatku zryczałtowanego podobnie, jak obecnie partycypują w dochodach z PIT – powiedział na sobotniej konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.

Ważna obietnica rządu. Chce się podzielić pieniędzmi z samorządami
Wiceminister finansów Artur Soboń (PAP, Piotr Nowak)

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest uproszczoną formą opodatkowania działalności gospodarczej. Stawki podatku zależą od rodzaju prowadzonej działalności i wahają się od 2 proc. do 17 proc.

- Skoro ten podatek robi się coraz bardziej popularny, to podzielmy się wpływami z samorządami – powiedział na sobotniej konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.

Dodał, że rząd chce "dbać o balans między dochodami własnymi samorządów a subwencjami".

- Mamy nie tylko duże samorządy, które mają duże wpływy własne, ale mamy także samorządy, dla których duże znaczenie mają subwencje i stabilizacja finansowa – powiedział Soboń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: "Nieuzasadniony przywilej" przedsiębiorców? Minister o składce zdrowotnej

Dodał także, że warto się przyglądać podatkowi zryczałtowanemu, bo jest on często wybierany przez podatników, ale na razie nie można mówić o zmianach stawek.

Wiceminister powiedział także, że po zmianach podatkowych, które weszły w życie 1 lipca tego roku mamy w Polsce jeden system podatkowy za rok 2022, który oznacza "niższe podatki, wyższą progresję podatkową"

Najważniejszą zmianą, którą wprowadza ustawa Niskie Podatki, jest obniżenie stawki podatku dochodowego w pierwszym progu z dotychczasowych 17 proc. na 12 proc. Nowa stawka obowiązuje dla pierwszego progu podatkowego, który od początku roku wynosi 120 tys. zł brutto. Zdecydowano także o likwidacji ulgi dla klasy średniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
stop ignoranc...
miesiąc temu
Czym chcesz dzielić ?! Moimi pieniędzmi, moich sąsiadów, mojej rodziny i wszystkich Polaków ? To są pieniądze samorządów a rząd nie ma żadnej własnej kasy.
Niedowiary:
miesiąc temu
jak taki niedorozwój mógł zostać wiceministrem?
antyklerykał
2 miesiące temu
rząd polski katolickiej to się dzieli pieniędzmi podatników z /lawendową zarazą/ !!!!!!......./...„Podzielcie się pieniędzmi”,..„Prosimy rząd, aby zastanowił się nad swoją twardą postawą wobec pracowników sfery budżetowej. W projekcie budżetu na przyszły rok rząd nie przewiduje żadnych podwyżek, więc mówimy o zamrożeniu płac w budżetówce. Dzieje się to w tym samym czasie, kiedy wszyscy wysocy funkcjonariusze państwa dostają znaczące podwyżki o 40 czy 60 proc.” – mówi OKO.press Ryszard Grąbkowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.,..................więcej /Podwyżki dla polityków są, dla pracowników budżetówki nie ma. Związkowcy: „Niech rząd się zastanowi”/ , ....................... /..Już nie 380, ale 594 miliony złotych będzie w tym roku kosztowała podatnika Kancelaria Premiera RP. W nowelizacji budżetu na rok 2021 podniesiono jej wydatki o 214 milionów złotych. Na co te pieniądze?,................Wydatki KPRM za czasów PiS rosną w szybkim tempie. Już rok temu wyszło na jaw, że w latach 2011-2015 wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zwiększyły się o 20,2 mln zł (ze 126,6 mln zł do 146,8 mln zł) podczas gdy w latach 2015-2018 zwiększyły się o 195,7 mln zł (ze 146,8 mln zł do 342,5 mln zł), co stanowi ponad 2-krotny wzrost. ,........................więcej /Budżet Kancelarii Premiera na rok 2021 spuchł. Podniesiono go o 214 mln złotych/
!!!
2 miesiące temu
Oczywiście podzieli się z wybranymi gdzie rządzi PIC
Ewa
2 miesiące temu
Nie, nie, nie! Rząd znowu chce rozdać pieniądze podatników :)))
...
Następna strona