Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zbigniew Jakubas: ile mam na koncie? niewiele, reszta pracuje

Majątki najbogatszych Polaków rozpalają wyobraźnię szarego Kowalskiego. Tymczasem - jak zapewnia miliarder Zbigniew Jakubas - większość bogaczy nie prowadzi ekstrawaganckiego stylu życia i nie obnosi się ze swoim majątkiem. Gość Nino Dżikiji mówi m.in. ile pieniędzy ma na koncie, dlaczego jest zwolennikiem wyższych podatków dla najbogatszych i dlaczego jego zdaniem pensja premiera Polski jest zbyt niska.

47
Podziel się:
KOMENTARZE
(47)
Roman
4 lata temu
co za dobrodziej, do 1000 zł zwolnieni z podatku dochodowego. Podate dochodowy, jeśli w ogóle to powinien byc powyżej kwoty potrzebnej na minimalne utrzymanie sie np. 2000 zł na osobę. Jeśli ojciec w rodzinie ma żonę i 3 dzieci to dopiero powyżej 10000 zł powinien być podatek. A Jakubas sam ile płaci podatków? Zawsze może przekazać część swoich pieniędzy na jakiś cel dobroczynny, pomoc inwalidom. Ile przekazał? Może się sam dodatkowo opodatkować, niech nie mówi ile inni mają płacić! A może ten co zarabia w banku to zbiera kapitał aby samemu otworzyć bizens ? A może potrzebuje na leczenie chorego dziecka? A ten tu wylatuje z hasłem po co ludziom na etacie tyle kasy!
JZM
4 lata temu
Nad systemem wynagrodzeń w Polsce czuwają w powiązaniu z rządem banki, którym chodzi o to żeby czasem Polacy nie mieli za dobrze z wynagrodzeniami. Bo jakby jeszcze im zostawało, a nie daj Boże mogli sporo i w krótkim czasie zaoszczędzić, to kto by został niewolnikiem banku na 30 lat. Zresztą nie tylko banków. Również całego mnóstwa drapieżnych firm pożyczkowych. Tak więc im nie zależy na dobrobycie Polaków- to tylko kłamliwa bajka.
Helena
4 lata temu
No ale jakoś za 8 lat PO PSL nikt nie pomyślał o 13 pensji i nie trąbił tylko odebrał OFE i wydłużył czas do emerytury.
Paweł
4 lata temu
Ma człowiek rację zarobki premiera i ministrów oraz prezydenta RP to jakaś mizeria. A to że żona prezydenta nie ma nawet ubezpieczeń społecznych bo zrezygnowała z osobistej kariery bardzo źle świadczy o Polakach i Polkach.
ja
4 lata temu
Pensja jest ważna. Im wyższa tym lepiej, ale niektórzy myślą że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna. Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi
...
Następna strona