Trwa ładowanie...
bCYrreut

Notowania

Boże Ciało – Wszystkie wiadomości

11.06.2020 8:29

ZAKUPY
 / 
Boże Ciało. Gdzie dzisiaj będzie można zrobić zakupy?

Boże Ciało i niedziela niehandlowa sprawi, że w tym tygodniu możemy mieć problem ze zrobieniem większych zakupów. Już w czwartek handel będzie możliwy tylko w mniejszych placówkach lub na stacjach benzynowych. Ponadto w niedzielę czeka nas kolejny dzień bez handlu. Podpowiadamy, gdzie w tym czasie będą otwarte sklepy.

299
05.06.2020 15:23

URLOP
 / 
Długi weekend, procesje i pielgrzymki. Szumowski apeluje do kościołów i obywateli

Polacy jakby zapomnieli już o pandemii koronawirusa i coraz śmielej wracają do normalności. Zbliża się długi weekend, święto Bożego Ciała i procesje, a zaraz później pielgrzymki wiernych. Jakie są zalecenia resortu zdrowia? - Apel do kościołów, aby robiły częstsze procesje w mniejszych grupach, a do wiernych o zachowanie dystansu, a jeśli jest mniejszy niż dwa metry, to o stosowanie maseczek. Im mniejsze grupy, tym większe bezpieczeństwo - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych - dodał. Pytany o długi weekend odparł, że lepiej korzystać z wolnego czasu na otwartej przestrzeni, w plenerze, a nie w zamkniętych salach.

187
25.05.2020 15:12

KOŚCIÓŁ
 / 
Boże Ciało, co z procesjami? Szumowski tłumaczy

Zbliża się katolickie święto Bożego Ciała, z nim związane są uliczne procesje. W tym roku się nie odbędą? - To nie tylko kwestia wielosetletniej tradycji, jest to kult religijny, ale to też grupa osób, która się przemieszcza ulicami, więc trwają intensywne prace, jak będziemy mieli gotowe stanowisko to je zakomunikujemy. Analizujemy sytuację, kontekst jest szerszy niż sama procesja Bożego Ciała, choć bez wątpienia procesja jest ważna dla wielu Polaków - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Odniósł się także do organizacji pielgrzymek. - To jest zbyt daleka perspektywa. Będziemy mogli więcej powiedzieć za dwa tygodnie. Myślę, że musimy w taki sposób poprowadzić regulacje prawne, by pielgrzymki były bezpieczne - powiedział Szumowski.

219
22.05.2020 15:17

WAKACJE
 / 
Polacy ruszyli z domów. Ostatni moment na rezerwację wyjazdu na Boże Ciało

- Jest pole do rezerwacji na koniec sierpnia, gdzie tych zapytań jest mniej. Przypuszczamy, że część osób czeka właśnie na bon turystyczny, żeby wtedy dokonać rezerwacji. W długi weekend w okolicach Bożego Ciała jest bardzo dużo rezerwacji, momentami więcej niż w wakacje. Bardzo trudno będzie już znaleźć w tym terminie miejsce, zwłaszcza w domkach i innych ustronnych miejscach - mówiła w programie specjalnym Newsroom WP Magda Kędzierska z portalu nocowanie.pl.

22
13.01.2020 15:27

OSCARY
 / 
"Boże Ciało" nominowane do Oscara. Oto, ile zarobiło w Polsce

Jak na kino artystyczne, "Boże Ciało" osiągnęło w Polsce spektakularny sukces finansowy. Film zarobił już 26 mln złotych.

bCYrreuv
30.05.2013 9:30

BOŻE CIAŁO
 / 
Ulicami polskich miast przejdą dziś procesje

Wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe takie jak super czy hipermarkety powinny być dziś zamknięte.

22.06.2011 10:24

SKLEPY
 / 
W Boże Ciało sklepy będą zamknięte

Jutro w Boże Ciało wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe takie jak super czy hipermarkety powinny być zamknięte.