Trwa ładowanie...
bDTsbJeJ

Notowania

Mazowsze – Wszystkie wiadomości

17
14.03.2021 10:18

LOCKDOWN
 / 
Nowe obostrzenia. Od poniedziałku spore zmiany w województwach mazowieckim i lubuskim

Lockdown. Od poniedziałku do Warmii i Mazur oraz Pomorza dołączają kolejne dwa regiony - Mazowsze oraz województwo lubuskie. Mieszkańcy tych dwóch regionów muszą przygotować się na spore ograniczenia w codziennym życiu.

6
13.03.2021 10:58

NOWE OBOSTRZENIA
 / 
Lockdown Mazowsza i Lubuskiego. Zamknięcie galerii handlowych. Które sklepy będą otwarte?

Lockdown, a wraz z nim częściowe ograniczenie handlu, puka do drzwi kolejnych województw. Podpowiadamy, czy od poniedziałku zrobimy zakupy w galerii handlowej, oraz które sklepy będą nadal otwarte.

59
08.03.2021 15:54

MAZOWSZE
 / 
Lockdown na Mazowszu? "Bardzo trudno jest zamknąć stolicę"

Czy Mazowsze będzie kolejnym regionem, który zostanie objęty lockdownem? - Nie wykluczamy takiej ewentualności, minister Niedzielski już wymieniał województwo mazowieckie jako kolejne województwo do decyzji o tym, czy wprowadzamy częściowy lockdown, czy nie - mówiła w programie "Newsroom WP" dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, mazowiecki konsultant ds. chorób zakaźnych. - Jest to decyzja niezmiernie trudna, ponieważ Warszawa i województwo mazowieckie to specyficzne miejsce. Jest tu wiele urzędów państwowych, jest port lotniczy, są węzły kolejowe. Bardzo trudno jest zamknąć stolicę kraju - tłumaczyła. Co ona sama rekomendowałaby ministrowi zdrowia? - Nie ograniczyłabym poruszania się ludzi po ulicach, ponieważ wyjście z domu jest niezbędne. Ograniczyłabym natomiast skupiska ludzi w galeriach handlowych, kinach, muzeach - oceniła.

5
06.10.2020 21:22

MAZOWSZE
 / 
Mazowsze do podziału? Projekt w Sejmie do końca listopada

Pomysł podziału Mazowsza nie trafił na półkę. Najpóźniej w listopadzie projekt ustawy wyodrębniającej dwa województwa: mazowieckie i warszawskie, trafi do Sejmu. Powiedział o tym szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

683
10.09.2020 8:12

WIADOMOŚCI
 / 
Zakaz palenia w kominkach. To województwo jest pierwsze w Polsce

Sejmik Województwa Mazowieckiego zapisał zakaz w nowym Programie Ochrony Powietrza. Wszystko oczywiście ma związek ze smogiem, który już wkrótce ponownie będzie nas zatruwał.

bDTsbJeL
77
02.09.2020 14:36

KORONAWIRUS
 / 
Najgorszy kwartał dla polskiej turystyki. GUS sprawdził, ilu turystów odwiedziło Mazowsze

W drugim kwartale tego roku Warszawę odwiedziło o prawie 90 proc. mniej turystów niż przed rokiem. Gości z zagranicy nie było w stolicy prawie wcale.

4
17.08.2020 18:10

MAZOWSZE
 / 
Zespół pieśni i tańca nie śpiewa, nie tańczy. Wirus zainfekował "Mazowsze"

Przed epidemią dawali 160 koncertów rocznie, żyjąc praktycznie na walizkach. Po pół roku bez prób postanowili się zebrać, ale SARS-CoV2 pokrzyżował im szyki. Kilka dni temu okazało się, że zespół "Mazowsze" stał się jednym z większych w całym województwie ognisk koronawirusa.

60
17.08.2020 12:47

KORONAWIRUS W POLSCE
 / 
Mazowsze wyprzedziło Śląsk. Skąd tak duża liczba nowych zakażeń?

Na szczycie listy województw z największą liczbą nowych zakażeń koronawirusem pojawiło się dziś mazowieckie, znacznie wyprzedzając dotychczasowego "lidera" - śląskie. Na Mazowszu zanotowano aż 150 nowych przypadków choroby. Skąd ten nagły skok?

328
23.07.2020 12:20

SAMORZĄD
 / 
Województwo warszawskie jeszcze w tym roku? Urzędnicy: Mazowsze będzie wśród najbiedniejszych

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze w tym roku może powstać nowe województwo: warszawskie. Urzędnicy z Mazowsza nie zostawiają suchej nitki na pomyśle. Wskazują, że województwo mazowieckie bez Warszawy stanie się jednym z najbiedniejszych w kraju. Nie wszyscy jednak są tak sceptyczni, a kluczową rolę może odegrać budowa CPK.

bDTsbJeR
02.07.2020 9:38

MAZOWSZE
 / 
Zielonej Polski nie zbudujemy bez zaangażowania władz lokalnych

Samorządy są gotowe zmierzyć się ze zmianami klimatu i prowadzić ambitną prośrodowiskową politykę. Potrzebują tylko lepszych narzędzi prawnych i większej autonomii – wynika z dyskusji przeprowadzonych w trakcie Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020.

252
31.12.2019 8:01

INFRASTRUKTURA
 / 
Przywrócenie połączeń autobusowych nieudane na Mazowszu. Gminy nie zgłaszają się po pieniądze

Odtworzenie sieci połączeń autobusowych było jednym ze sztandarowych haseł tzw. piątki Kaczyńskiego. Ministerstwo infrastruktury przewidziało, że Mazowsze otrzyma na ten cel ponad 68 mln złotych na 2020 rok. Jednak gminy jak na razie zgłosiły zapotrzebowanie zaledwie na 10 mln.

129
19.12.2019 10:51

WARSZAWA
 / 
Woj. warszawskie. Rabiej: Pomysł na odbicie Warszawy i rozbiór Mazowsza

PiS konkretyzuje pomysł utworzenia woj. warszawskiego i oddzielenia go od woj. mazowieckiego. - To jest kolejna odsłona starej płyty, którą PiS odgrzewa co kilka lat. Boli ich to, że w Warszawie nie rządzą, że stolica jest dobrze zarządzana. Szukają wszelkich sposobów, by to zniszczyć. To nie jest dobry pomysł - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Jak dodał, to tylko i wyłącznie pomysł polityczny. - Pomysł na odbicie Warszawy i dokonanie rozbioru miasta i całego Mazowsza - podkreślił.

34
22.06.2019 13:52

LOTNICTWO
 / 
Pat w Modlinie. Bez porozumienia właścicieli nie ma szans na rozbudowę, a bez rozbudowy może się zwijać

Najnowszy raport o sytuacji lotniska w Modlinie nie pozostawia złudzeń: bez potężnego dofinansowania lotnisko nie przetrwa. Właściciele jednak nie mogą się dogadać. Władze Modlina oskarżają "Porty Lotnicze" o blokowanie inwestycji. Prezes PPL odpowiada: nie mam na to wpływu.

bDTsbJeS
3
14.06.2019 11:25

RATOWNICY
 / 
Ratownicy pracują za darmo. Liczą na darczyńców

Mazowieccy ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pracują bez pensji - ustaliło Radio Zet. Wszystko przez brak rozstrzygniętego przez wojewodę konkursu.

3
09.11.2016 18:12

MAZOWSZE
 / 
UE na finiszu zmian klasyfikacji statystycznej. Mazowsze się cieszy na podział

UE jest na finiszu zmian jednostek statystycznych dzielących obszar Unii na regiony. Władze Mazowsza cieszą się, że województwo będzie podzielone na dwie części, co pozwoli mu na otrzymanie wsparcia z funduszy spójności w kolejnym rozdaniu, po 2020 r.

4
23.07.2016 16:30

MAZOWSZE
 / 
Ponad 950 mln zł na Regionalne Inwestycje Terytorialne na Mazowszu

Ponad 950 mln zł trafi na projekty realizowane w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (RIT), czyli instrumentu wsparcia finansowego, który został stworzony przez samorząd Mazowsza dla pięciu tamtejszych subregionów w ramach unijnej perspektywy 2014-20.

28.02.2016 9:26

MAZOWSZE
 / 
Mazowsze planuje nowe inwestycje. Wyda 4 miliardy złotych

Samorząd woj. mazowieckiego chce renegocjować Kontrakt Terytorialny i wpisać do niego 39 nowych projektów, w tym m.in. energetycznych, środowiskowych i transportowych, na łączną kwotę ok. 4 mld zł - poinformował PAP dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego Piotr Brzeski.

28.01.2015 14:22

KONTROLE NIK
 / 
Kontrole NIK. Mazowsze za dużo wydaje

Kontrolerzy stwierdzili, że zarząd województwa nie mógł przeciwdziałać zmniejszeniu wpływów, które spadły wraz z pogorszeniem koniunktury gospodarczej. Można było jednak rozsądniej wydawać pieniądze, które są.