AEGON-opinie

Taran / 2012-01-19 15:45
Co sądzicie o AEGON-ie? Czy warto inwestować tam pieniądze? Ktoś ma jakieś doświadczenie?
Wyświetlaj:
Tech30 / 91.208.93.* / 2012-12-04 12:31
Witam:).
Mi powiedziano,chwile przed podpisaniem umowy ze nie mogę odmówić indeksacji(w rocznice polisy). Ze niby to jest automatycznie. Czyli moja składka co roku będzie większa a ja nie mogę tego zmienić. Niezle co??
tomaszantonowicz / 89.68.86.* / 2013-01-21 19:04
Można mieć pretensje ale też do siebie czytając niektóre wpisy odnoszę rażenie że przystawiono wam pistolet do głowy i podpisaliście bez przeczytania. Jeżeli umowa jest zawarta na określony czas i się pod tym podpisujecie to jak chcecie po prostu tak sobie zrezygnować? to tak jakbym ktoś zainwestował w budowę 500 km autostrady wpłaciłkasę którą wykonawca zacząłwydawać na materiały na ludzi itp a chwilępóźniej stwierdziłnie ta autostrada mnie nie interesuję zwracajcie całą kasę przecież to jest niedorzeczne i głupie
Zwyczajna / 193.19.165.* / 2012-11-26 21:18
jak mozna z tego zrezygnowac ?
Piotr Bajor / 83.16.65.* / 2012-11-14 13:04
Witam wszystkich.
Jeżeli ktoś z Państwa posiada produkt AEGON i jest z niego niezadowolony to bardzo chętnie pomogę tel. 535 883 030
giga / 212.49.33.* / 2012-11-29 19:58
jestem tam od paru lat i w plecy 1/4 wkładu poczatkowego,doradztwo na papierze
Szymon2000 / 89.72.29.* / 2012-11-16 19:29
Proponuje Pan pomoc w rezygnacji czy w oswojeniu się z warunkami?
To pytanie nie jest żadnym żartem, posiadam tam polisę, niestety w związku z kłopotami finansowymi bardzo bym chciał ją zakończyć oczywiście bez utraty środków tak jak jest opisane w OWU.
RWS / 89.228.72.* / 2012-12-08 12:25
...no cóż pewnie Pan nawet tych OWU nie przeczytał skoro tak pan pisze....
Szymon2000 / 89.72.29.* / 2012-12-29 16:39
A może Pan poprzez zachwalanie polisy ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Wyraźnie napisałem że obecnie mam pewne kłopoty które zmuszają mnie do wycofania pieniędzy. Kiedyś podpisując umowę zgadzałem się na jej warunki, obecnie uważam inaczej. Proste prawda?
zuzanna.serce / 90.156.72.* / 2013-02-28 09:38
Kiedy podpisywał Pan umowę był Pan Panie Szymonie zaślepiony wizją olbrzymich zysków... Powinien się Pan cieszyć ze to tylko Aegon a nie cyrograf z diabłem.
Janek300 / 195.234.8.* / 2012-11-13 23:02
Ludzie Wy wszyscy chyba spadliście z choinki !... Czy Waszym zdaniem kazdy zadowolony klient firmy, o ktorej mowa dodaje w internecie pozytywne opinie ? Zakladam, ze bedzie to max 0,01% ludzi, ktorzy maja wypracowane dobre zdanie... Natomiast konkurencja oraz ludzie niemajacy pojecia o funkcjonowaniu inwestycji długoterminowych dodaja tak śmieszne komentarze ... Gratuluje wiedzy wszystkim negujacym. Skoro macie problem z kontaktem z osoba, ktora sprzedala wam produkt dlaczego nie kupujecie go w sieci wlasnej tych firm tylko w multiagencjach czy bankach, ktore nie serwisuja swoich klientow.
Janek Łódź / 83.238.7.* / 2013-04-11 12:55
Nareszcie Jedyna Mądra wypowiedź!!!!
Ludzie, niech każdy sam pomyśli, o ilu produktach, z których jest zadowolony, wypowiada się na forach w internecie?????
Troszeczkę logiki!!!!
Janka300 / 195.205.151.* / 2012-11-10 12:23
Czytając te wszystkie opinie, w większości negatywne, utwierdzam się tylko że to nie jest produkt dla "przeciętnego zjadacza chleba" a więc i nie dla mnie...
I tu mam pytanie do osób które bardziej znają się na rzeczy:
Kilka dni temu podpisałam wniosek o przystąpienie do planu PIN 2,1 zostawiłam u doradcy finansowego(od siedmiu boleści)który ten wniosek wysłał. Nie wpłaciłam jeszcze pierwszej składki która wg. zapisu we wniosku jest początkiem obowiązywania umowy a więc nie zawarłam jeszcze umowy (chyba). Czy mam się obawiać jakichkolwiek konsekwencji ze strony Aegon typu opłaty za prowadzenie itp. ?
Pytam bo nie mam zamiaru tego opłacać i nie wiem czy mam wypowiadać umowę której defacto jeszcze nie zawarłam???
kajka 56 / 212.49.33.* / 2012-11-29 20:00
jak najszybciej w tył zwrot,nie polecam tej firmy
:D / 83.175.172.* / 2012-11-24 09:47
MUSISZ ISC DO WETERYNARZA NAJPIERW
andrzej34599 / 95.175.3.* / 2012-11-15 21:30
Odradzam zawieranie umowy. Przy zawieraniu umowy finansista mówił, ze w razie wcześniejszej wypłaty nie będę ponosił kosztów, a jak się okazało to w momencie wypłaty tracę 40%. To banda oszustów.
w_W / 83.25.26.* / 2012-12-03 23:09
Naucz się czytać i podpisuj co przeczytałeś a nie bzdury w necie wypisujesz
NAIWNA2 / 89.71.48.* / 2012-11-04 23:59
Uciekaj gdzie pieprz rośnie jak najdalej od tych złodziei biorą kasę i mają wszystkich gdzieś OSZUŚCI !!!!!!!!!
zawiedzenie / 213.156.125.* / 2012-10-29 12:14
nie polecam stanowczo odradzam a przede wszystkim Panią Karolinę Bitner przybylską
NAIWNA2 / 89.71.48.* / 2012-11-05 00:02
Nie polecam również Teresy SPRĘGLEWSKIEJ OSZUSTKA WYRAFINOWANA!!!!!!!!!!!!!!!
Romanko / 94.42.28.* / 2012-10-23 10:47
ZŁODZIEJE!!! CHOLERNI ZŁODZIEJE. Po 2 latach obracania moimi pieniędzmi, wożenia prezesowskich tyłków i ich dup po kurortach dranie wypłacili mi MOJE pieniądze nie dość że bez obiecanego zysku, to jeszcze 4250,65 zł mniej niż u skur....ów ulokowałem. Tak działa ten AEGON. Bandyctwo w czystej postaci.
HACz / 83.11.91.* / 2012-11-23 18:50
I tak jesteś szczęśliwcem bo mnie po 2 latach z 60 000 zostało niecałe 38 000 zł.
Postanowiłem jednak pójść przeciwko nim do sądu.
I wszystko jasne / 195.210.61.* / 2012-11-13 21:38
Z tego, co się orientuję, to produkty AEGON trwają minimalnie 10 lat - dlatego Panu wypłacili mniej po 2 latach, bo zerwał Pan umowę. Na tych funduszach da się sporo zarobić, ale w dłuższym okresie czasu, nie zrywając umów.
kika - kika / 212.49.33.* / 2012-11-29 20:02
ble,ble,ble...po 6 latach jestem prawie połowę wkładu do tyłu,a oni swoje ściągają bez względu na straty
InvestHelp / 5.173.36.* / 2012-10-23 11:33
Dla osób posiadających polisy inwestycyjne w firmie Aegon polecam zapoznanie się z serwisem Invest Help - www.investhelp.pl

Najważaniejsze jest aktywne zarządzanie inwestycją!

Naprawdę można zarabiać - wystarczy zaufać profesjonalistą!
sjw / 95.49.94.* / 2012-09-26 15:51
ludzie czy was coś pokręciło jeśli ja bym się znał na funduszach to nie potrzebny mi by był żaden AEGON ,pieniądze swoje powierzyłem rzekomo profesjonalistom jak wyszło wiem najlepiej. pozytywne oceny piszą zapewne pracownicy tego funduszu. Prze4strzegam nie dajcie się zwariować.
Przywiązana do polisy / 80.51.83.* / 2012-09-24 10:56
Witam,
Miałam polisę na życie w AEGON z ubezpieczeniowym funduszem inwestycyjnym. Przestałam płacić i zabrali mi 99% oszczędności. Moja Kancelaria wygrała moją własną sprawę przeciwko AEGON. Teraz przygotowują pozwy zbiorowe przeciwko AEGON, Skandii, AXA i innym ubezpieczycielom. Na mojej stronie www.przywiazanidopolisy.pl znajdziesz wszystkie informacje i kontakt. Pozdrawiam. Ania
spec497 / 164.127.13.* / 2012-12-07 18:13
Brawo pani Aniu!
Prawdopodobnie również dzięki Pani powstała gama zupełnie nowych produktów dzięki którym podobnych skarg więcej nie będzie. Szanowni państwo, im więcej narzekacie, im więcej macie problemów, tym więcej starań firma będzie wkładać w działania mające na celu poprawę tej sytuacji.
Więcej krytyki! Racjonalnej krytyki ;)
specjalista A / 95.51.107.* / 2012-10-16 11:04
Wszystkie firmy pobieraja opłaty likwidacyjne w przypadku niedotrzymania terminu umowy i klient z góry o tym wie!! Chyba ze sprzedajacy go oszukał .Firmy daja do podpisania klientom warunki umowy które jasno okreslaja jakie koszty moze ponieść klient w zaleznosci od roku zerwania umowy przed terminem.Aegon kładzie na to najwiekszy nacisk bo agent nie moze złozyc polisy w firmie jesli nie dołaczy podpisanych przez klienta warunków umowy a te sa zawarte na oddzielnym arkuszu i bardzo wyraznie maja te koszty zaznaczne ,nie da sie ich nie zauwazyć .Tak ,jestem agentem takiej firmy i rzetelnie i uczciwie wykonuję moja prace a moi klienci zarabiaja pieniadze i nie godze sie na bezmyslne szkalowanie takich firm bo to tylko dzieki nim wielu Polaków bedzie miało kiedys jakas prawdziwa emeryturę
221 / 212.49.33.* / 2012-11-29 20:10
a co w wypadku strat a nie zysków,ile mozna jechać w dół?????????????
PEŁNOMOCNIK kLIENTA / 79.162.223.* / 2012-10-17 14:04
Co za bzdura od paru dni chcemy odebrać swoje pieniądze! W przeliczeniu od wpłat tylko straciliśmy i ciągle tracimy. Szykujemy się do powiadomienia Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i działania na niekorzyść klienta.Weryfikują już parę dni wniosek o wypłatę i nie mogą tego zrobić anni wypłacić zgromadzonych środków. Wygląda to jak druga afera z Amber Gold!!! W Banku będziemy trzymać środki ale nie TUUU Buuu PORAŻKA. Pójdzie ostateczne wezwanie do wypłaty i Prokurator oraz Sąd
Harry Potter / 91.94.159.* / 2012-11-19 00:06
Programy inwestycyjne wymagają zarządzania. Jeżeli wpłacasz na fundusze akcyjne w okresie bessy to musisz stracić.
W Polsce jest ok. 300 licencjonowanych doradców inwestycyjnych. Nikt poza nimi nie ma prawa świadczyć usług w zakresie doradztwa inwestycyjnego.
Jeżeli kupiłeś program inwestycyjny w Aegon, Axa, PZU lub gdzie tylko chciałeś, to musisz nim zarządzać. Samo się nie zarobi!!!! Durniu!!!
Jak nie umiesz zarządzać pieniędzmi to trzymaj je w skarpecie. Na przykład na lokacie bankowej, która przynosi nominalne straty... Pozdrawiam domorosłych finansistów!!!
BZ169 / 89.73.58.* / 2012-12-08 23:27
To za co pobieranea jest w przypadku tych programów opłata za zarządzanie? Jak mam sama zarzadzać , to wolę sobie wybrać kilka funduszy w mbanku lub gdziekolwiek i śledzić sytuację. A jeśli ktoś mi obiecuje doradztwo specjalistów za dodatkową opłatę, to wlaśnie tego oczekuję a nie obserwowania, jak znikają mi pieniądze z rachunku.
marek951 / 46.193.161.* / 2012-09-25 00:21
Aniu, masz rację i sile perswazji, help us now, pls...
Brgds
Robert KK / 83.15.183.* / 2012-09-06 17:56
Szanowni Państwo.
Generalnie nie odnoszę się do takich komentarzy, ale jakoś tak mam chwilę zatem pozwólcie że kilka uwag wyrażę.
1. Produkty AEGON są niczym samochody, sprzedawane w salonach firmowych czyli oddziałach sieci własnej Firmy i w komisach czyli wielu firmach mniej lub bardziej profesjonalnych które najczęściej sprzedają jak chcą ( różne organizacje oraz Banki - tak, tak Banki). Zatem krotko salon firmowy i komis. Z reguły w salonach jest lepsza obsługa niż w komisach.
2. Fundusze to nie maszynki do zarabiania. Aegon ma najbogatszą ofertę funduszy w Polsce. Tylko po to aby KLIENT miał wybór. Natomiast ani Aegon ani żaden z współpracujących z nim Doradców nie ma prawa gwarantować żadnego zysku. Jeśli tak było to kłamał! Prawdą natomiast jest że wśród funduszy jest wiele które zarabiają ( tylko dlaczego nie w Waszych portfelach ). Na funduszach należy się znać. A jeśli nie to niestety jest strata.
3. Wielu narzeka na straty, a gdyby były zyski to też tak Państwo psioczyliby na firmę i jej współpracowników? Zatem zgłoście się do SALONÓW czyli oddziałów firmowych ( adresy na stronie internetowej) i jestem przekonany że otrzymacie pomoc która jeszcze do końca roku pozwoli niektórym odnotować wzrosty. Nie zwlekajcie Państwo bo narzekaniem nie poprawicie swoich finansów. Hossa za progiem pewnie nie wszyscy się załapią ale niektórzy z pewnością tak.
4. W niedługim czasie otrzymacie Państwo wielkie wsparcie czyli...... ( nie będę ujawniał, ale Pamiętajcie SALONY FIRMOWE.)

Reasumując, nawet najwięksi NARZEKACZE i Ci PRZEGRANI będą mogli odkuć się i wreszcie zarobić. I wierzę że tak będzie. Natomiast chciałbym wierzyć że jeśli tak się stanie to z podobną ( a może nawet większą) siłą będą wypowiadali się pozytywnie na podobnych platformach.
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy zapraszam ale konstruktywnie: finanse.olsztyn@o2.pl
RWS / 89.228.72.* / 2012-12-08 12:27
To całkiem normalna reakcja w przypadku niezadowolenia. Ja również spotkałem się z takimi opiniami, ale też znam osoby ktore zarobiły spore pieniądze, tylko.... ich tutaj nie znajdziemy. Taki jest człowiek.
pitero / 83.10.117.* / 2012-09-19 20:51
tak masz Pan rację wyjeżdża się z salonu nowym samochodem który od razu się psuje!niestety czasami lepiej jeżdzić starszym autem ale dojechać na miejsce niż nowym i na lawecie powrót do serwisu na dzień dodry !w aegon narazie tak jest strata strata i brak nadziei na poprawę niestety!!!!!!!
sjw / 79.185.134.* / 2012-09-06 13:47
witam , jestem w Aegonie 5 rok i dziś doszedłem do wniosku , że Amber Gold w stosunku do Aegonu to mały pikuś.Z mediów wiem , że chcąc wycofać wkład z Amber Gold traciło się około 20% ja mam stracić ponad 60% bo taki jest koszt wycofania wkładu przed czasem.Dodam jeszcze , że przez te prawie 5 lat wpłaciłem fizycznie prawie 26 tyś. a mam nieco ponad 22tyś.jestem zdesperowany i nie dam im już ani złotówki. po wielu interwencjach doradca finansowy zjawił się u mnie raz!!! , jestem pewien że każdy oszust wcześniej czy później znajdzie się tam gdzie jego miejsce (czyt. Marcin P. )
Pracownik AEGON / 83.15.78.* / 2012-10-15 18:04
Witam serdecznie,
z przykrością stwierdzam,że jest Pan/Pani w bardzo dużym błędzie co do kosztów straty 60%. Proponuję udać się do siedziby AEGON i uzyska Pan/Pani dokładną informację o opłacie za nie dotrzymanie okresu inwestycji. Bedzie Pan bardzo pozytywnie zaskoczony. Zakładając że wpłacał Pan 400zł/m-c opłaty likwidacyjne Pana wynaszą ok 5700 zł:) czy to jest 60%. Jeżeli Aegon zabierał by 60% to otrzymałby Pan kwotę 15600zł. Jeżeli podał Pan faktyczne informację to wypłata dla Pana była by w wysokości 16300zł. Oczywiście zgodzę się z Panem/Panią ,że na dzień dzisejszy jest to strata ale proszę pamietać iż koszty lkikwidacyjne są w każdej firmie. Celem Pana inwestycji było terminowe gromadzenie środków. Plan zakładał 10-cioletni okres inwestycji na wyznaczony cel. Cyżby cel już został osiągnięty??? Przykro mi jako pracownikowi ,że czuje się Pan/Pani oszukany/ale agenci to też tylko ludzie i nie mówmy żle o wszystkich. Jako pracownik powiem,że są to bardzo dobre rozwiązania inwestycyjne pod warunkiem że są dobrane na miarę klienta. Myślę ze gdyby Pan/Pani mieli potrzebę oszczedzania długoterminowego np. na emeryturę nie było by tego wpisu tutaj. Ponieważ opłaty likwidacyjne są tylko w przypadku rozwiązania umowy przed terminem zakończenia programu. Pozdrawiam
Mądry - po szkodzie / 77.237.21.* / 2012-10-11 19:45
Z AEGON-u możesz się, wycofać bez straty jedynie "przez komin" - może wtedy zyskają coś, albo nic uposażeni. W pierwszych 2 latach wycofujący się za życia traci 100% konta (uposażeni też) Jak się nie wycofasz to i tak powolutku będziesz tracił przez lata. Ale po co ci na starość forsa, z której nie potrafiłeś skorzystać za młodu. Baj,,,,
Jerzy_Katowice / 87.205.208.* / 2012-08-27 08:28
Jestem w Aegonie od 2006 roku, więc mogę coś powiedzieć. Mimo zarządzania moim kontem przez 'profesjonalnego' doradcę mam nominalnie na nim mniej, niż wpłaciłem. O wartości rzeczywistej nie wspomnę.
Wysokie prowizje zjadające jakiekolwiek zyski, zawikłany i nieczytelny system transakcyjny on-line. Jednym słowem porażka. Wypłacam sukcesywnie co się z niego da i uciekam. Nie polecam. Serdecznie.
marcinzalek / 83.24.20.* / 2012-07-11 18:18
ja też mam ogólnie podobne odczucia jak większość wypowiadających się. Chciałem w coś zainwestować, troche poczytałem wybrałem Aegon i tzw. doradca mnie w tym upewnił. Pięknie, miło, podpisanie umowy i czas prysł. Doradca miał byc doradcą a nie zagarniaczem prowizji. Tutaj chcę również zaznaczyć, zę produkt nie jest zły, tylko tzw. "moj doradca" podejmował złe decyzje dotyczące alokacji środków w dostępne w Aegonie fundusze, albo nie podejmował takich decyzji wcale. I znowu poczytałem - mając dostęp online w aegon mam możliwośc samodzielnego zarządzania swoim portfelem- podziękowałem doradcy i już jestem zadowolony. Na prywatnej imprezie poznałem pana Tomasza W. z biura w Chorzowie i żałuję, że nie był moim pierwszym doradcą. A jeżeli chodzi o gwarancję to nie oszukujmy się w inwestowaniu czegoś takiego nie ma. Pozdrawiam klientów Aegon- nie zrażajcie się a weżcie sprawy w swoje ręce:)
douhi.pl / 78.8.68.* / 2012-07-04 17:46
każdy produkt jest dobry dla jednych i nieodpowiedni dla innych.
Minusem jest długi okres pobierania opłat likwidacyjnych.
Nie ma jednak innego produktu (poza produktami tego samego typu: Skandia, Axa), gdzie inwestor miałby tak wielkie możliwości inwestycyjne.
Pytanie, czy jesteś takim inwestorem, który potrafi je wykorzystać?
Większość wypowiadających się krytycznie powyżej straciła pieniądze, ale nie dlatego, że produkt jest zły, tylko dlatego, że podjęli złe decyzje dotyczące alokacji środków w dostępne w Aegonie fundusze, albo nie podejmowali takich decyzji wcale (sądzili, że powinien za nich to robić ten doradca, który im sprzedał ten produkt).
Zaprasza na douhi.pl
serak / 95.160.120.* / 2012-09-01 16:51
zaiwestowalem pieniadze ,pobierane sa oplaty za zarzadzanie ,no to kto do cholery bieze odpowiedzialnosc za moje pieniadze.Przy podpisywaniu umowy zapewniano mnie zepieniadze beda inwestowane przez fachowcow aegon ,beda zyski a ja nie mam o co sie martwic.Jak bym mial czas i glowe to bym zaczal grac na gieldzie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy