AEGON-opinie

Taran / 2012-01-19 15:45
Co sądzicie o AEGON-ie? Czy warto inwestować tam pieniądze? Ktoś ma jakieś doświadczenie?
Wyświetlaj:
j-s / 194.42.116.* / 2014-01-11 11:07
Jest to kolejna oszukańcza firma!! Ja zostałam namówiona przez panią z banku, która była moim doradcą od kredytu hipotecznego i zapewniała mnie, że nic nie tracę i w każdej chwili mogę odzyskać swoje pieniądze. Zainwestowałam tylko jedną ratę i moją winą jest, że regulamin, który przysłali pocztą przeczytałam później i nie miałam już możliwości odstąpienia od umowy. W każdym bądź razie wpłaciłam 2tys.zł w maju, a pod koniec roku okazało się, że mam tylko 1400 zł. Napisałam do nich, że rezygnuję i powinni mi zwrócić 1% czyli 14zł.ale nic nie dostałam, ani odpowiedzi ani kasy. Są to zwykli naciągacze! a pani z banku bierze od nich prowizję za to. Powinnam gdzieś to zgłosić ale nie mam siły ani czasu. Dostałam więc drogą lekcję.
aegonstrata@gmail.com / 83.14.244.* / 2014-03-27 14:04
Droga Pani firma Aegon tworzy rozwiązania jak kilka innych firm. Jest to coś co ma konkretne możliwości, konkretne opłaty i zdefiniowane warunki. Do tego musi być doradca!!! najlepiej bezpośrednio od producenta bo tym rozwiązaniem trzeba się zajmować. Pani poszła do banku i zakupiła coś, gdzie Pani od kredytów Pani nie pomoże bo albo się na tym nie zna, ale nie musi. Bank czyli pośrednik ma za zadanie SPRZEDAĆ !!! a nie doradzać. Niestety w 99% tak to działa. To niestety tak jakby Pani poszła kupić nowy samochód rocznik 2014 do komisu (zamiast do salonu, pomimo tej samej ceny za ten model) a po roku okazało się, że komis nie istnieje, bądź nie dają Pani żadnej gwarancji jak się coś zepsuło. Musi Pani konkretnie zapytać Pani z banku dlaczego zaoferowała Pani coś czego nie wytłumaczyła jak działa i jakie są tego warunki. W mojej opini największe pretensje powinna mieć Pani do tej osoby.

W razie pytań proszę o kontakt
AEGON- POMOGĘ ZARZĄDZAĆ RACHUNKIEM / 91.227.77.* / 2014-01-02 22:43
Witam, AEGON to tylko narzędzie do pomnażania pieniędzy. Wszystko zależy od tego KTO i JAK zarządza rachunkiem.Równie giełdę papierów wartościowych można nazwać złodziejami bo ktoś stracił tam pieniądze. Ja bezpośrednio współpracuje z centralą AEGON POLSKA - co 4-5 tygodni kontaktuje się z moimi klientami i aktywnie pomagam zarządzać ich rachunkami, mam również wiele narzędzi, których nie posiadają tzw. pośrednicy multiagencyjni, którzy tylko psują nam opinie nie zapewniając fachowego doradztwa. Efekt - nasi klienci zarabiają, a co najważniejsze mam klientów którym skończyły się długoletnie programy inwestycyjne i otwierają kolejne, nowe( pomimo kryzysu zakończyli je z zyskiem). Jeżeli jesteś zainteresowany stabilnym i fachowym pomnażaniem kapitału - pomogę ci rozpocząć i zarządzać programem inwestycyjnym. Osobom, które mają już taki program a czują się niepewnie również mogę pomóc. P.S. Każdy fundusz inwestycyjny pobiera opłatę obsługową w wysokości do 5,5% w skali roku. Aegon pobiera opłatę od 1 do 3,3 %. Nasze rozwiązanie zdobyło 1 miejsce w konkursie Polskiego Instytutu Prawa Ubezpieczeniowego - Jako najtańszy i najbezpieczniejszy produkt inwestycyjny roku. Pozdrawiam serdecznie. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
Tomek_692 / 85.112.193.* / 2014-01-08 11:36
Myślę, że lepiej samemu inwestować, niż dzielić się prowizją z towarzystwem, które i tak skupione jest na własnych zyskach, nie zależnie od koniunktury na rynku. Wszystko jest ok gdy jest hossa. W przeciwnym wypadku zawsze klient jest do tyłu...
privy / 2014-01-03 08:42 / Tysiącznik na forum
Żaden fundusz nie pobiera opłaty obsługowej. Nie ma czegoś takiego. Jest opłata dystrybucyjna, pobierana lub nie w zależności gdzie się nabywa jednostki, i opłata za zarządzanie która jest wliczana w cenę jednostki przy wycenie każdego dnia. Aegon pobiera dodatkową opłatę za zarządzanie i opłatę administracyjną. Jeśli dodatkowo pobiera też dystrybucyjną to tylko pogratulować. Aegon od samego początku ma problemy z transparentnością kosztów polisy. Są wymienione jedynie z nazwy co jest dość sugestywne. Zastanawiające są te ''długoletnie programy inwestycyjne'' - z tego co pamiętam Aegon zaczął realnie funkcjonować po 2000 roku. Czy transfery nadal trwają tu 5 dni?
aaaa1234 / 148.81.44.* / 2013-12-31 19:04
Moim zdaniem jest to oszustwo - żadna inwestycja, zysk, o ile w ogole jest, to jest nizszy niż można dostać ze zwykłych lokat. Maszynka do robienia pieniędzy dla cwaniakow z zarządu. Zdecydowanie nie polecam, zresztą ostrzega przed nimi KNF.
To JAAAAA / 31.11.234.* / 2013-11-25 23:59
Uwielbiam czytać opinie tych sfrustrowanych ludzi na temat oszczędzania, polityki, pośredników, firm itd...

Czytając to widzę że każda firma jest zła i w ludziach którzy podpisują umowy nie ma żadnej winy i ludzie są tacy biedni i nieszczęśliwi.

Jak w 2007 i 2008 roku doradcy proponowali inne rozwiązania niż fundusze z oprocentowaniem 5 - 6% to słychać było - czy Pan/i zwariował w Banku czy innej instytucji dają mi na funduszach 40-50%. Ile mi Pan da bo jak mniej niż 30% to absolutnie nie mamy o czym rozmawiać - nie mam czasu na głupoty.
Jak ktoś wspominał o tym że trzeba brać pod uwagę ryzyko to tylko szydercze uśmiechy widać było na ustach klientów i słyszałem rośnie tyle lat więc dlaczego miało by być inaczej.
W trakcie kryzysu wszystko to było winą chciwych firm i doradców.
Po latach widzę że nic się nie zmienia i tamta chciwość umówmy się niczego nikogo nie nauczyła - przykład Amber Gold.
Pracowałem w wielu instytucjach finansowych i jako pracownicy przestrzegaliśmy przed tym że jest to bardzo ryzykowne inwestować z Amber Gold wtedy kilka razy klienci wręcz mnie obrażali i odchodzili od biurka...

Po pewnym czasie zacząłem zastanawiać jak to interpretować - czy jest to chciwość firmy Amber Gold czy chciwość klientów...

Sam posiadam polisy AEGON, SKANDIA i GENERALI. Mam je od minimum 5 lat i mimo tego że nie mam tam gigantycznych zysków mam zaoszczędzone pieniądze. Te osoby które uważają że lepiej oszczędzać w skarpecie niech pokażą te skarpety. Czy są wypchane gotówką?

Raczej wątpię.

Spotykałem się z wieloma klientami którzy twierdzili że skarpeta jest lepsza i kiedy spotkaliśmy się po latach skarpeta była w większości przypadków pusta tak samo jak przy pierwszym spotkaniu bo skoro pieniądze są pod ręką to zawsze jest coś ważniejszego niż ich oszczędzanie.

Obecnie nie jestem związany z tymi firmami ale po latach wiem jedno - rozwiązania tego typu nie są dla wszystkich i nie bronię żadnej z firm ale przy cierpliwości i systematyczności oraz stałym kontakcie z doradcą a nie obrażaniu się na niego można patrzeć na systematyczny przyrost gotówki w czasie.

Gdyby były darmowe fundusze inne tego typu rozwiązania to kogo byście winili... pewnie Państwo że nikogo nie przydzieliło do pilnowania tego rozwiązania :-)
A tak serio to wielu ludzi na całym świecie płaci za takie rozwiązania i cenią sobie możliwość zabezpieczenia przyszłości i nie skupiają się tylko na kosztach tylko na tym co sobie kupują za ten koszt...
Polacy cały czas skupiają się na tym że są oszukiwani i okradani...

Niestety na opinie o wielu firmach największy wpływ mają pracownicy tych instytucji gdyż w początkach ich istnienia nie było kontroli nad tym co jest mówione klientom i niestety często mijali się z prawdą. Jak firmy się zorientowały było już za późno czego skutkami są niewątpliwie fora tego typu.

Gdyby proponowane rozwiązania były oferowane aby realizowały cele jakie sobie stawiamy czyli np. zabezpieczenie emerytury, spłata kredytu, zabezpieczenie dzieci, spadek itd to może nie było by takiego rozczarowania a tak jest jak jest...

A więc zachęcam nie rezygnujcie z tego aby zastanowić się nad tym czy tego typu rozwiązanie jak polisa unit-link jest tania, droga, czy ma sens odkładać 5 -10 czy 30 lat ale czy to rozwiązanie spełni oczekiwania, cele jakie sobie stawiacie. Jak dobrze porozmawiacie ze swoim doradcą i ustalicie plan + utrzymacie z nim kontakt to może się okazać że będzie to idealne rozwiązanie dla was przy umiejętnościach i wiedzy jaką posiadacie w inwestowaniu pieniędzy ...

Polecam więc zdrowy rozsądek ....
uczciwy miś / 62.21.2.* / 2015-05-05 19:23
no chyba że doradca zrobi nas w konia, ale tak to gucio...
Darek421 / 89.66.93.* / 2013-12-27 21:08
A moim zdaniem to kolejny post doradcy finansowego, któremu przede wszystkim zależy na zbieraniu jak najwięcej ilości klientów. Jeśli ktoś się nie zna na instrumentach finansowych, zdecydowanie lepiej wyjdzie na lokatach bankowych niż na polisach. Zbierając informacje od znajomych itp. dowiedziałem się jednego: takich ludzi omijać z daleka!
Okazuję się bowiem, że po tych 10, 20 czy większej ilości lat inwestycja wcale nie jest korzystna!
Opłaty nie tylko niwelują zyski, ale często zdarza się, że ludzie nie są w stanie wypłacić wpłaconego kapitału (nie licząc straconych odsetek). Nie ulega jednak wątpliwości, że przynajmniej dwa podmioty na naiwnych klientach zarabiają: doradca i sama firma.

Co do jednego się zgadam... chciwość nie popłaca :)
investhelp / 2013-12-15 07:41
Cieszę się, że w końcu ktoś napisał bardzo dosadną opinie:) gratuluje odwagi i szczerości.

Należy pamiętać, że takie rozwiązania jak Skandia, Axa, Generali, Aegon itp są jedynie NARZĘDZIEM - dopiero w odpowiednich rękach stają się maszynką do robienia pieniędzy.

Niestety ale w naszych czasach nawet doradcy, sprzedający te produkty nie mają wiedzy na temat inwestowania. Uczeni są jedynie sprzedaży.

Dobrze, że wspomniał Pan również o celach bo to one powinny wyznaczyć nam horyzont inwestycyjny. Bo jeżeli ktoś chce swoje pieniądze wyciągnąć po 3-4 latach to po co decydował się na produkt 15 letni?

Radzę zastanowić się zanim ktokolwiek zacznie odkładać. Pomnażanie pieniędzy nie jest łatwym zadaniem.

Kornel Dybul - InvestHelp.pl
Rafish / 77.66.58.* / 2013-12-12 13:05
A ty co .....bujasz się za nasze pieniądze co tydzień po pałacach na pseudo wykładach firm ?

Bzdura ...otwórz rachunek maklerski za zero ,dostęp do pieniędzy,zero kar itd....
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
JAKUB496 / 5.173.191.* / 2013-12-09 20:26
jak można tak oszukiwać . wpłaciłem przez 3 lata 9000 z hakiem a mam 3000 z hakiem jak odzyskać całość? bolek12344@o2.pl
sarna21 / 83.24.70.* / 2013-11-25 18:51
Zdecydowanie odradzam. Ja już na szczęście z tego wyszedłem. Miałem polisę w EUR i USD i jestem do tyłu po 8 latach ok. 20 % w walucie, nie uwzględniając kursu. Przysyłali tylko co jakiś czas wykazy poniesionych kosztów, a to koszty zarządzania, a to marże etc.
gr511 / 89.66.251.* / 2013-11-19 08:59
Po 6 latach : wpłacone 18 000 . Stan 17 900 ....
danielsl / 77.253.89.* / 2013-11-22 13:26
Po 6 latach wpłacone 12200 - koszty zarządzania 1430 zł - saldo rachunku 15500 :)
autorautor / 89.70.133.* / 2013-11-22 13:53
A czy liczyłeś sobie podatek i inflację?

W chwili obecnej masz jakieś 4370 złotych zysku (pamiętaj, że ich prowizja powiększa Twój zysk), co daje około 900 zł podatku. Czyli po sześciu latach masz 2400 zotych zysku. Niby nieźle, ale to tylko kilka procent rocznie (20% w sześć lat). Jeżeli do tego uwzględnisz inflację, to okaże się, że ledwie wyjdziesz na plus.

Mojej siostrze niedługo kończy się 10-cio letnia polisa. Przy wpłaconych ponad 20 tysiącach ma 1200zł zysku netto (po 10 latach!), a uwzględniając inflację ma stratę na ponad 1600zł. Czyli -8% po 10 latach!

Jednocześnie AEGON pobrał sobie ponad 13% tytułem opłat i prowizji.

Po dziesięciu latach:
Aegon +13%
Klient -8%

A siostrze sprzedawca na spotkaniu rysował wykresy po 10% wzrostu rocznie i trąbił o "procencie składanym". Zapomniał tylko dodać, że ten "procent składany" dotyczy opłat i prowizji.

Bardziej opłaca się trzymać kasę w skarpecie, niż w firmach typu Aegon, Skandia, Axa i cała reszta.
autorautor / 89.70.133.* / 2013-11-22 14:02
Może niezbyt jasno wyraziłem się w kwestii Twojego zysku. 4370 to podstawa opodatkowania:

- wpłaciłeś 12200zł, od czego pobrali 1430zł prowizji, czyli zainwestowałeś 10770zł.

- na dzień dzisiejszy wypłacasz 15500, czyli do opodatkowania masz 15500-10770 = -4730.

Twój zysk netto to wypłacone 15500zł minus wpłacone 12200zł i minus 900zł podatku. Czyli około 2400zł.

Żeby do tego poprawnie uwzględnić inflację musiałbyś sobie zrobić taki ładny arkusz kalkulacyjny z Twoimi wpłatami i miesięcznymi wskaźnikami inflacji.
amator analityk / 93.105.58.* / 2014-02-25 19:44
widać,że wyksztłciłeś się,aby zaśmiecać "wiedzą" poezję w życiorysie (Sorry: przecież w CV ) i z tym najpewniej znalazłeś zatrudnienie . Ale miałki jesteś,skoro nie wiesz - co/ile w tym przypadku (Sorry... dziś modne : w tej SYTUACJI ) zostanie opodatkowane . Coś bredzisz o prowizji,ale zostawiam , bo może pracujesz na rzecz funduszy ?
polak z 3-go świata / 193.25.0.* / 2014-03-15 08:51
ja mam u nich rachunek, niestety zaufałem byłemu już "znajomemu" - grzecznie do tyłu jestem ok 10% rocznie, nie licząc utraconych korzyści.
oni są zawsze "in plus" a ja jestem do tyłu lub in plus w zależności od koniunktury. I w dodatku teraz to musiałoby wszystko rosnąć 20% rocznie aby cokolwiek sensownego z tego było.

Rozumiem opłaty za zarządzanie, ale opłaty za dostęp do portalu na którym sam sobie mogę zarządzać?

Wchodzę teraz w jedyne rozwiązania, gdzie fundusz ma płacone od zysku - jest zysk, ma prowizje, nie ma zysku - robią za darmo.

Więc rozwiązania "czy się stoi czy się leży nam prowizja się należy" to niech sobie w amerykańskie buty wsadzą.
bydgoszczanin / 194.147.108.* / 2013-11-14 11:20
odradzam -fatale, długie programy -11 lat ,brak możliwości obniżenia rocznej składki (w AXA to norma)wysokie opłaty za zarzadzanie( w AXA 3 letnie zwolnienie) ,wielu oszustów sprzedających programy składkowe jako lokaty ( pan L i pan S )w Bydgoszczy ogólnie wielka niekompetencja o inwestowaniu nie wiedzą nic sprzedają polisy jak ziemniaki a potem radż sobie sam.
julek1003 / 83.30.169.* / 2013-11-18 00:33
90% komentarzy sa moim zdaniem pisane przez konkurencje.... zal
skollo / 193.91.29.* / 2013-11-08 11:14
Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy inwestować za pośrednictwem Aigon krzycze do was " Nie róbcie tego " . Wiem że podpisałem tą umowę i nie mogę nazywać ich złodziejami ale jeśli mam szanse przestrzec kogoś przed popełnieniem ewidentnego błędu to robię to właśnie teraz !!! Jeśli chodzi o klienta to grożą wam tylko i wyłącznie straty !!! Lepiej trzymać pieniądze w banku albo nawet w skarpecie przy dzisiejszym poziomie inflacji .
pilmax / 83.4.68.* / 2013-11-23 00:40
NIE INWESTUJCIE w AEGON - Ja za trzy lata włożyłem 36 000 zł "VIP" Dzisiaj mam na koncie 32600 zŁ głównie dzięki radom mojego agenta.podpisujesz umowę ,przez dwa lata mają Cię w "głębokim poważaniu" ,po czym wylewają tego który podpisał umowę z tobą i podstawiają nowego "super fachowca" i już po nie całym roku jesteś 2 tysiaki w plecy. Wszystko to nic tylko jak się zdeklarowałeś płacić roczną składkę przez 10 lat to nie można tego zmienić .Płacisz ,a marża AEGONU rośnie z każdym rokiem .Przeczytaj moje wypociny DWA RAZY zanim PODPISZESZ !!!!!
slimaqq / 31.60.45.* / 2013-11-21 10:16
Witam, a to ciekawe... Mam przyjaciela który jak on to mówi zarobił i zarabia duże pieniądze na polisie w tej firmie. Nawet mu zazdrościłem i też chciałem podobną założyć ale okazało się że stać mnie na tak wysokie składki. Może ma szczęście? Bo chwali się że w ciągu 5 lat ponad 150 % zarobił. To ciekawe.
Synapsa_2013 / 77.253.124.* / 2013-09-27 12:27
Omijaj ten produkt z daleka. Wystarczy policzyć koszty, które oczywiście są w każdej firmie, ale Aegon z nimi przesadza totalnie, choć sprytnie je kamufluje. Najważniejszy to tzw. opłata za zarządzanie, która kształtuje się na poziomie 1,95% do 1,25% rocznie. Niby niewiele i tak to sprzedają, ale jest jedno "ale". Ta opłata dotyczy AKTYWÓW i jest pobierana przez cały czas trwania umowy. Więc jeżeli zgromadzisz np. przy składce 200 zł/mc po 15 latach ok. 50 tys. zł, to to "niewiele" będzie stanowiło ok. 40% składki i im dalej, tym więcej.
UCIEKAĆ OD TEGO JAK NAJPRĘDZEJ, NAWET LICZĄC SIĘ ZE STARTĄ! Przy programie emerytalnym na 30-40 lat, te koszty potrafią "zjeść" prawie całą składkę w końcowym okresie.
Produkt jest rewelacyjny, ale dla pośredników i firmy, a nie dla klienta.
Martin1148 / 83.7.7.* / 2013-10-24 20:18
boże jak to czytam to az mnie żołądek rozbolał. Mam tam na koncie 24 tyś jestem 6 rok!! wiec do 10 (2018 rok) jeszcze ho hoo... nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wiem że jesli teraz zażądam wypłaty to stracę kupę kasy.
aegon strata / 83.14.244.* / 2013-10-02 12:43
Widzę, że mowa jest o starych rozwiązaniach. Wszystkie firmy jeszcze w zesłym roku miały podobne opłaty za tego typu produkty. Jeśli wynik był zły to wyłącznie wina leżała po stronie konkretnego doradcy, a raczej braku tego doradcy i braku modyfikacji portfeli.

Nowe rozwiązania z tego roku mogą mieć opłatę nawet 1% rocznie (0,08% mc), co jak na warunki platform inwestycyjnych nie znajdziemy korzystniejszych rozwiązań przy tego typu parametrach.

Jesli chcą Państwo konkretnie dowiedzieć się czegoś odnośnie nowych rozwiązań bądź uzyskać pomoc i doradztwo proszę o kontakt aegonstrata@gmail.com
Jerzy_Katowice / 87.205.212.* / 2013-09-08 20:11
Mój "opiekun klienta" wpakował mnie w fundusze w dużymi wpłatami za wejście. Próbuję go zmienić od kwietnia tego roku (jest wrzesień).
Na wszystkim jestm na stracie - nawet lokując w fundusze gwarantowane czy pieniężne co miesiąc tracicie na wartości, gdyż prowizje Aegon zżerają wszystko. Trzeba bardzo aktywnie inwestować, aby ich zapłacić.
A jak jest krach i chcielibyście wyskoczyć z funduszu to trzeba czekać kilka dni na realizację zlecenia. I z tych kilku dni jakoś najczęściej mi się tak trafia, że wycena jest z dnia, gdzie była najniższa. Ale to oczywiście przypadek.
To co mogłem to zlikwidowałem. Z resztą czekam, by wyskoczyć jak tylko pokończą mi się drakońskie prowizje za wyjście (sięgają 90 procent zaiwestowanego kapitału!).
Lepiej trzymać na procent w banku. A nawet w skarpecie.
ewa359 / 213.241.61.* / 2013-08-27 15:07
Wiecej wzięli za zarządzanie niż ja mam nadwyżki na polisie
nabranyXXX / 77.253.147.* / 2013-08-11 14:11
Tak ja równiez radzę omijac ta firme z daleka. Jedyne co robia to systematycznie potrącaja swoja prowizje. Ja niestety męcze sie z ta firma przez piec lat - zysku zadnego. Nie podpisujcie z nimi żadnych umów !!!
s1975 / 94.78.176.* / 2013-08-07 14:04
Co za bzdury wypisują tu ludzie, którzy chwalą Aegon! Po pierwsze nie są oni ich klientami więc skąd mają wiedzieć jak działa Aegon w praktyce? Nie wiedzą. Poza tym najprawdopodobniej są podstawieni.
Ja mam kilka polis w Aegonie i żadna nie przynosi zysku!!!
1. Wpłacałem ok 300 pln przez 5 lat. Wpłaciłem 18000 pln. Polisa już jest opłacona ale jeszcze przez kolejne 5 lat nie mogę wypłacić z niej pieniędzy a dranie pobierają dalej wszystkie opłaty ok. 50pln/m-c. Gdybym chciał teraz przerwać umowę to bym stracił 3000pln!!!
To jeszcze nic bo aktualnie polisa jest warta 15500 pln. Czyli już ponoszę STRATĘ -2500 pln w stosunku do zainwestowanych wpłat!
Reasumując gdybym teraz po ok. 6 latach chciał zrezygnować z polisy to poniósł bym stratę -5500 pln w stosunku do zainwestowanych 18000 pln!!!
Nawet jeśli dotrwam jeszcze te 4 lata to i tak najprawdopodobniej nic nie zyskam bo wartość polisy z każdym miesiącem maleje!

2. Polisa na 10 lat. Wpłaty do tej pory 11200 pln. Wartość polisy 10364 pln. STRATA - 836 pln.
Koszt rezygnacji ok 3000 pln. Łączna STRATA gdybym chciał teraz zrezygnować to prawie -4000 pln!!!

ODRADZAM AEGON AXA I TYM PODOBNE. SĄ DUŻO PEWNIEJSZE I LEPSZE SPOSOBY INWESTOWANIA!. CHOCIAŻBY CHOWANIE PIENIĘDZY DO "SKARPETY"!!!
piechpol / 188.137.64.* / 2013-12-25 15:08
Ma pan rację ja wpłacałem przez okres 5 lat to narosło mi 750- zł z sumy 60000- zł to są
oszuśći brak słów w Polska to kraj oszustów i złodzieji
czesław
strata aegon / 89.69.127.* / 2013-08-07 20:59
Witam

Jestem prawie na 100% przekonany, że albo ma Pan programy kupione u pośrednika (bank, multiagencja) albo trafił Pan na doradcę, który nie monitoruje Pana rozwiązania (i zapewne nie zareagował na kłopoty Idei Premium bo tobył sztandarowy fundusz, który się ustawiało u pośredników). Oczywiście ma Pan stare rozwiązanie, gdzie rzeczywiście posiada te stare opłaty przy likwidacji, ale jak każda firma w tamtym czasie. jeśli przypatrzeć się obecnym standardom prawie nikt poza AEGON nie wprowadził nowych rozwiązań, gdzie te opłaty nie występują (określone procentowo).

Niestety wszystkie rozwiązania na rynku opierające się na rynku kapitałowym nie będą przynosiły efektu jeśli się ich nie monitoruje.

Taki stan rzeczy najczęściej leży po obu stronach. klient pomimo inwestowania swoich pieniędzy często nie próbuje się kontaktować z firmą, bankiem czy instytucją jeśli wyniki zaczynają być złe. Najłatwiej jest narzekać na rozwiązanie i firmę.

Jeśli chce Pan mocniej zainteresować się swoimi pieniędzmi oraz uzyskać opinie specjalisty (nie pracownkia etatowego, który czy stoi czy leży itd.), który pracuje w wyselekcjonowanym gronie bezpośrednio dla firmy proszę o kontakt pod adresem
aegonstrata@gmail.com

Z wyrazami szacunku
romi69 / 31.11.224.* / 2013-10-23 00:27
AEGON to kradzież w zgodzie z prawem.
Ja po przeczytaniu umowy, oniemiałem a następnie wywaliłem "doradców" za drzwi.
3 moich znajomych nieźle umoczyło na ich "programach" a podobno maja "jednych z najlepszych" doradców. Chyba podawali mnie jako zainteresowanego inwestycjami i stąd namolność agentów AEGONA.
Aktualna oferta NIE JEST korzystna dla klientów a jedynie zabezpiecza AEGONA przed roszczeniami klientów po przegranych procesach.
Jeżeli macie programy na starych zasadach możecie wygrać w sądzie zwrot nadmiernych opłat przy likwidacji "polisy".
agata202 / 95.160.92.* / 2013-10-17 21:00
poprzednik ma rację, kradną pieniądze-prowizja za złapanie klienta. W zależnośći od wpłat od 4000-6000zł. Ładnie tak okradać ciężko zarobione pieniądze. Odkładam bo chciałam dla synów na przyszłość- sama ich wychowuję i ciężko mi odłożyć nawet 100zł. A firm nie ma skrupułów. Pa
maxim760 / 93.154.137.* / 2013-07-27 01:09
Uważam, że warto rozwiązania jakich wiele na rynku ale nie bez powodu nagradzane chociaż by przez Państwowy Instytut Prawa Ubezpieczeniowego i we wszystkich rankingach najtańszy produkt roku 2012!!!
janosik2013 / 89.70.114.* / 2013-07-21 16:59
Tak się bawia za wasza kasę [...]

http://www.meetingplanner.pl/artykuly/incentive-travel/art,17,case-study-obp-incentive-sport-travel-dla-aegon-polska-raj-w-dubaju.html[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]

strata w aegon / 89.69.127.* / 2013-08-07 21:09
Uśmiałem się do łez.

Najlepszy przykład ignorancji. Jeśli był by to wyjazd za "Państwa skradzione pieniądze" to nie sądzicie, że tych osób było by więcej?

Dla jasności są to niektórzy z doradców (było tylko kilkanaście miejsc), którzy pracując bezpośrednio dla firmy uzyskali ekstra bonus od firmy za pełnione obowiązki (jakość serwisu, staż, rzetelność doradztwa)

Czy jest to zły system motywacyjny by doradcy mieli dodatkową motywację do opieki nad klientami?

Rozsądni wyciągną wnioski, malkontenci i tak wiedzą swoje.

z wyrazami szacunku
maxim760 / 93.154.132.* / 2013-07-27 01:06
Z tego co wiem to wylot do Dubaju to nagroda roczna dla najlepszych, jak w każdej firmie za ciężko wykonaną robotę i na pewno nie za pieniądze klientów!!!
3ci swiat / 193.25.0.* / 2014-03-15 09:45
a gdzie jeszcze zarabiają jak nie na klientach?
widziałeś jakąś fabrykę AEGON?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy