Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Hotel 4 kolory Władyslawowo

Hotel 4 kolory Władyslawowo

arcada / 2012-01-28 13:45
Niedawno natrafilam na ofertę zarabiania na pokojach hotelowych we Wladyslawowie.
wyglada to tak, że kupuje sie pokoj w hotelu (moze byc na kredyt), a nastepnie dzierzawi się operatorowi na okresloną ilosc lat. W tym czasie mozna spedzić w pokoju parę dni i nie martwi sie o remonty itp.
Ceny sa wiadomo - różne w zależności od pokoi. Pytanie czy taki układ ma szanse zarobic?
Wyświetlaj:
GrazWroc / 2014-06-27 15:54
Jeszcze jedna rzecz, jak ktos coś wie to niech pisze, kazda informacja jest wazna, nawt jesli to bedzie informacja niepelna i budzaca watpliwosci wiadomosc. mnie jakis miesiac temu doszla wiadomosc, ze 4 kolory sa w upadlosci ale akurat pare dni pozniej ta sama osoba wyslala mi maila, ze wnisoek zostal wycofany. ktos co wie wiecej? ktos byl i dlaczego zlozyl?
to sa fakty dosc istostne, ze pomimo tak niby ciekzkiej sytacji to dalej sie ciagnie.
jesli ktos bedzie we wladyslawowie lub w poblizu to niech cos napisze co tam sie dzieje.
Druga wazna rzecz to taka, ze nie moge sie dodzwonic do p. Marcina Zaka z HB, poprostu nie odbiera telefonu i jak tutaj wiadygodnosc ma hb budowac jak nawet telefonow nie odbieraja. to oni mnie w to wciagneli a teraz wypisnaja sie na inwestorw.
jestesmy w trudnej sytacji bo nie mamy zadnego wiarygodnego zrodla informacji o tym co sie naprawde dzieje i kto za tym wszystkim stoi.
jeszcze raz prosze, ze jak ktos bedzie we wladyslawowie to niech zajrzy na budowe i zobaczy co tam sie dzieje
miśśś / 89.229.6.* / 2014-07-21 22:50
Nie jest tak tragicznie jak opisuja, oczywiście są braki jak na nowo otworzony hotel gdzie nie zapominajmy, że kupiliśmy kupon o 50% taniej, więc skąd te rozczarowanie, że nie jest jak w hotelu cztero gwiazdkowym. Pokoje są ładne tylko brak prądu w gniazdkach łazience (w pokoju już jest), pani głupio się tłumaczyła, że prąd nie może być, ponieważ może być spięcie bo woda w łazience jest heh potem zganiała na gruopon. Obsługa jest nie profesjonalna widać, że nie mają za dużo doświadczenia i są sami zagubieni. Kolejny minus jest taki że korzystać możemy tylko i wyłącznie z basenu mimo że na voucheru jest wpisany pobyt na nocy z całodobowym wejściem do aquaparku (czyli sam basen) wprowadzają błąd ludzi co zganiają także na gruopon. Trzeci minus z tym lunchem, wiecznie pizza i to mega zamieszanie bo nie wiadomo kto kiedy o której dostanie. A tak po za tym nie było tak źle, ludziom zawsze się nie dogodzi dosyć że się kupiło za pół ceny to myślą że powinno być po królewsku :) nie po to tak tanio to sprzedawali żeby było wszystko na cacy :) Do tego winda nie działa, brak ręczników. A co najbardziej karygodne to jest to że samemu trzeba wynosić swoje śmieci do kontenera, ludzie wystawiali pod pokojem lub przy schodach i nikt nie sprzątał tego, leżały do końca turnusu. Wiadomo z czasem hotel dojdzie do tego wszystkiego pomału będzie coraz lepiej. Pozdrawiam :)
wawa447 / 87.205.175.* / 2014-06-30 14:19
4 kolory przesłaly inwestorom akty notarialne w których są zapisy rażąco niekorzystne dla inwestrów. Dlatego inwestorzy powołali Stowarzyszenie żeby wspólnie walczyć o swoje interesy. Powstało nowe forum www.4kolorywladek.fora.pl na którym sie porozumiewają
GrazWroc / 2014-06-27 15:44
Czy ktoś wie co się dzieje tam dzieje w tej chwili???
Od jakiegoś czasu jest cisza na horyznocie zarówno i ze strony HB jak i 4 kolorów.

Miały być akty podpisywane i nagle jakaś cisza.
Czy ktoś był we Władku i widział tą budowe. Czy ten aquapark ma szanse wystartować od lipca bo ofere sprzedaja - prawie 1,5 tyś osób kupilo pobyty.
Dotychczasowe forum zablokowane, na tym nikt nic nie pisze, pytam co sie dzieje?
Ja byłam w maju w Juracie i przejechałam obok budowy to nic sie nie dzialo.
Jak sprawa z czynszami, ktos ma jakies przecieki?
antyguz / 193.106.76.* / 2014-06-27 21:32
Coś tam garstka ludzi dłubie w tym lemon parku,ogólnie jak widzę tą prowizorkę to chce mi się śmiać, po pierwszym lepszym deszczu będzie tam mega aquabagno tak jak w zeszłym roku.
Blake711 / 2014-06-27 22:37
Jaka garstka, ja tam widzialem 2 ludzi beigajacych po tym placu nie wiadomo za czym. po pierwsze nie sa zrobione zjezdzalnie, baseny, nie ma drogi dojazdowej, golnie to jeszcze miesiac min ich czeka aby to podokoanczac. a jak w srodku jest to nie wiem bo ochroniarz wpuscil mnie tylko na plac pod warunkiem ze nie bede wchodzil do budynku. sam ochroniarz powiedzial, ze nie wierzy ze to wystartuje w lipcu bo wszyscy tak mowia nawet kierownicy tego balaganu. jak zapytalem czego nie ma ludzi to powiedzial, ze nikt nie chce przyjsc bo tu sie nie placi podwykonawcom.
oszukany przez guzka / 91.226.7.* / 2014-06-26 19:17
Witam.

1. Czy ktoś wie może, kiedy (czy w ogóle) jest planowane jakieś spotkanie z Guzkiem, bądź jakimś przedstawicielem tych złodziei z Łodzi "4 Kolory Idea Sp. z o.o. S.K.A"?

2. Czy był może ktoś w siedzibie w Łodzi przy ul. Glinianej 29/33? Ktoś tam wogóle przesiaduje? Wysłałem tam pismo w lutym i otrzymałem potwierdzenie odbioru, więc domniemam, że ktoś musi tam być. Zastanawiam się tylko kto (sekretarki, księgowe)? Guzka tam pewnie nie zastanę?

3. Czy ktoś wie gdzie można złapać tego kłamcę i parobka Krociela, który z taką zażartością chroni swoich pracodawców?

Za wszelkie informację będę wdzięczny.

Pozdrawiam R.
Prodcor / 89.250.203.* / 2014-07-24 16:37
Prezesa Guzka znajdziesz w VELAVES - starszy gosciu po 50tce trochę kulejący - czesto przesiaduje w barze
marcin946 / 37.248.71.* / 2014-07-25 14:17
Siedzi w barze i smieje sie z frajerów którzy dali się mu tak łatwo oskubać wierząc,że inwestycja w 4 kolory to dobra lokata. Owszem bardzo dobra ale dla Guzka i GNB.
anty guz / 193.106.76.* / 2014-06-27 15:07
Jeśli chodzi o Guzka, to przesiaduje w swoim hotelu VelaVes
oszukany przez guzka / 91.226.7.* / 2014-06-27 19:27
Jest tam na 100%?? Bo nie wiem czy się fatygować taki kawał drogi, żeby pocałować klamkę.
anty guz / 193.106.76.* / 2014-07-03 09:54
Jeśli Cię to jeszcze interesuje to Guzek siedzi w hotelu od jakiegoś czasu i się zbytnio z niego nie rusza, tylko czy będzie miał tyle odwagi żeby się z tobą spotkać to wątpie
GrazWroc / 2014-06-27 15:57
a to velaves nie oglosil upadlosci? ponoc tam inny wlasciciel juz jest czy sie myle? velves w zeszlym roku zlozyl wnisoek o upadlosc i z tego co slyszalam to juz jest inny wlascicie, ze ponoc Guzek wraz z syndkiem dogadali sie z kims i ten ktos przejal hotel ale z wszystkim. ktos cos wie dokaldniej?
anty guz / 193.106.76.* / 2014-06-27 21:19
Z tego co mi wiadomo Velaves dalej należy do Guzka, a czy jest tam na 100% to nie wiem, widać go od czasu do czasu jak się kręci po wsi
Blake711 / 2014-06-27 22:40
tez potwierdzam, velves dalej do niego nalezy, a w upadlosci byla jakas spolka co tylko spa w hotelu zarzadzala ale jej dzialanosc przejela inna spolka - klewed z torunia. wiec to byla tylko spolka do zarzadzania a wlascicielem nadal to guzek czyli 4 kolory a kiedys ph reda.
Dariusz M.788 / 31.175.35.* / 2014-06-24 17:25
Witam wszystkich inwestorów
Postanowiłem wytoczyć proces grupie spod znaków Guzek, HB, Idea Bank i Getin Bank. Potrzebuję
świadków, którzy tak samo jak ja zostali oszukani przy inwestycji 4 Kolory. Sam mogę być też
świadkiem na podobnych procesach.
"Nabyłem" lokal w skrzydle Morskim hotelu. Skrzydła Morskiego nie ma do dzisiaj, nie
otrzymuję także zapłaty za czynsze. Wszelkie pisma kierowane do inwestora pozostają bez
odpowiedzi. Sądowa próba ugodowa (wniesiona przeze mnie) zakończyła się tym, iż strona
zawezwana (bank) nie tylko nie stawił się na rozprawie, ale nawet nie odpowiedział na zawezwanie.
Miarka się przebrała, mam dość takiej sytuacji. Oni myślą, że są bezkarni i wszystko mogą z nami
zrobić. Postanowiłem walczyć o swoje.
Kontakt do mnie: 731-901-440

Pozdrawiam
Dariusz. M
brbrbr / 77.65.87.* / 2015-11-13 15:06
http://wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/home-broker-hotel-4-kolory
marcin946 / 77.114.27.* / 2014-05-01 18:07
Mineły dwa tygodnie i cisza jak zwykle. Obiecanki.
och / 31.61.140.* / 2014-05-18 13:01
to należy wziąć na klatę i zapomnieć zostaliście normalnie wyrolowani też tam byłem na tym spędzie ale wlączylo mi się czerwone swiatlo .Wystarczy popatrzeć na Guzka to typowy przekręt
och / 31.61.140.* / 2014-05-18 12:59
to należy wziąć na klatę i zapomnieć zostaliście normalnie wyrolowani też tam byłem na tym spędzie ale wlączylo mi się czerwone swiatlo .Wystarczy popatrzeć na Guzka to typowy przekręt
golab 13 / 193.106.79.* / 2014-05-19 13:50
ciekawe kiedy Pan Dariusz G. zacznie sie rozliczac z pracownikami i firmami z 4 kolorow
wal.man / 89.66.113.* / 2014-05-20 14:50
Pewnie w tym samym momencie jak zacznie wypłacać zaległe czynsze.
Na Świętego Nigdy.
Mamy kolejne wpisy hipotek (ujawnione wczoraj i dzisiaj):
- przymusowa łączna do kwoty 2.840.841,84 zł Bank Spółdzielczy Towarzystwo Oszczędnościowe PA-CO-BANK z Pabianic
- przymusowa łączna do kwoty: 9.000.000,00 zł PKO BP S.A.
- przymusowa do kwoty: 173.513,00 zł - wierzyciele prywatni.
I kolejnych 7 wzmianek nie rozpoznanych.
Najnowsza z dnia dzisiejszego.
Szkoda tylko że ustanawianie kolejnych hipotek na tej właśnie nieruchomości wydaje się być delikatnie mówiąc chybionym pomysłem...
Czy inwestorzy i ich pełnomocnicy kontrolują na bieżąco sytuację?
Odnoszę nieodparte wrażenie, że niestety nie...
A szkoda, bo gdyby kontrolowali, to mieliby choć cień szansy na odzyskanie należności.
wal.man@gazeta.pl
golab 13 / 193.106.79.* / 2014-05-13 20:15
jakos cicho sie zrobilo na forum
radoslaw_lenkiewicz / 2014-05-14 10:24
To cisza przed burzą.
Wydaje się, że w chwili obecnej pojawiła się ostatnia szansa na odzyskanie jakichkolwiek należności od dewelopera (choć biorąc pod uwagę jego aktualną sytuację, to ta szansa wydaje się być niestety niewielka).
Czy ktoś z Państwa dysponuje tytułem wykonawczym (tytuł egzekucyjny wyrok/nakaz zaopatrzony w klauzulę wykonalności)?
Osoby posiadające taki tytuł proszone są o pilny kontakt.
radoslaw.lenkiewicz@gmail.com
golab 13 / 193.106.79.* / 2014-05-15 21:09
slabe widoki na to ze bedzie otwarty lemon park latem
wal.man / 89.66.113.* / 2014-05-16 12:19
@golab 13
A jakie ma znaczenie, czy lemnon park będzie otwarty latem, czy też nie, skoro inwestorzy niezależnie od tego że w zeszłym roku był otwarty nie zobaczyli ani złotówki zaległego czynszu?
wal.man@gazeta.pl
golab 13 / 193.106.79.* / 2014-05-16 17:05
w zeszlym roku lemon park byl otwarty pod koniec sezonu ponad dwa tygodnie nie zarobil chyba nawet na prąd kto otwiera park wodny na koniec sezonu
marcin946 / 95.41.80.* / 2014-05-16 20:25
Lemon Park P. Guzek moze otworzy ma jeszcze sporo czasu do rozpoczecia wakacji. Dochody wiadomo będą zasilać jego konto.
Natomiast co do Hotelu to na wakacje napewno nie bedzie otwarty.
golab 13 / 193.106.79.* / 2014-05-16 22:02
w lemon parku jest masa roboty do wykonania i duzo pieniedzy do wlorzenia ktorych pan Dariusz G. chyba nie posiada
golab 13 / 193.106.79.* / 2014-05-18 09:09
Za chwile sezon a na 4 kolorach sie nic nie robi
wal.man / 89.66.113.* / 2014-05-15 17:01
No proszę proszę,
dzisiaj wreszcie część wzmianek w dziale IV zamienione zostały na wpisy hipotek.
I kto się pojawił? Samo doborowe towarzystwo.
Sam Pan pseudoprezes pseudostowarzyszenia i chyba jego matka...
Kolejnych 9 wzmianek czeka na rozpatrzenie.
Ciekawe kto kolejny?
wal.man@gazeta.pl
Marcello / 188.33.53.* / 2014-04-28 10:08
Witam,
Czy ktoś coś wie co się dzieje w tej chwili w tej inwestycji? Mieliśmy podpisywać akty i co się dzieje, ze nie podpisujemy?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-28 11:00
@Marcello
na nieruchomości ustanowione są 33 hipoteki do kwoty ok 100 mln zł, z czego niemal na 11 mln zł hipoteki przymusowe niebankowe.
Ponadto w dziale IV księgi wieczystej znajdzie Pan 12 wzmianek o kolejnych złożonych wnioskach które do dnia dzisiejszego nie zostały rozpatrzone.
Ponadto prowadzone są przynajmniej 3 postępowania egzekucyjne z nieruchomości, to znajdzie Pan w dziale III księgi wieczystej. Tam również zauważy Pan, że są 2 kolejne wzmianki o złożonych wnioskach, do dnia dzisiejszego nie rozpoznane.
Budynek wciąż nie miał do niedawna pozwolenia na użytkowanie, więc nie ma jak wyodrębnić lokali.
Może to są takie prozaiczne przyczyny dla których akty nie są podpisywane?
wal.man@gazeta.pl
Edmunds / 46.112.38.* / 2014-04-23 09:11
ciekawy artykuł o bankach :

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/felieton-bankier-to-ma-klawe-zycie,2009057,4141

Getin sprzedał wierzytelności Krukowi warte 710 mln zł za 230. Tym samym zgodził się na stratę w wysokości ponad 500 mln. Te wierzytelności pochodzą tylko z hipotek.

Miłej lektury!
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-23 14:31
@Edmunds
A doczytałeś, że po pierwsze kupiła to spółka zależna od Kruka. Po drugie GNB udzielił (i tu nie wiadomo dokładnie, czy kupującej spółce, czy też samemu Krukowi) kredytu na kwotę 260 mln zł (w innym artykule czytałem, że był to kredyt na kwotę 250 mln zł). Czyli GNB zastosował sztuczkę księgową. nie pierwszy raz z resztą. "Sprzedał" wymagalne wierzytelności "dostał" za tą sprzedaż środki, które "pożyczył" zapewne nabywcy.
Bosko...
Osobiście nigdy nie powierzę ani złotówki GNB. I dbam o to, żeby nikt z moich znajomych tego nie zrobił. Bo któregoś pięknego dnia może się okazać, że jest już po herbacie. Zapewniam cię, że nie przez przypadek ze 2 lata temu wyłączano ze struktury Getinu podmiot, który później został połączony z innym podmiotem, tworząc w konsekwencji GNB. I jeżeli wierzysz, że takie działania zmierzały do uporządkowania struktury, to życzę powodzenia :)
Jakoś portfela kredytów udzielanych przez GNB jest znana na rynku. Swego czasu było to bank ostatniej szansy. Jak poczytasz o kredytach subprime to będziesz wiedział jak to się prędzej, czy później kończy...
wal.man@gazeta.pl
LosGatos / 109.243.222.* / 2014-04-23 15:25
Proszę, oto część artykułu na temat Getin banku :

"W jednym z banków, gdzie pewnie stwierdzono, że problemu z niespłacanymi hipotekami nie da się dłużej zamiatać pod dywan, przeprowadzono działania zgodne ze znanymi procedurami - mam na myśli czyszczenie bilansu w wyniku sprzedaży pakietowej. Czytamy o tym m.in. na portalu tvn24BiS.pl:

"Za 230 mln złotych spółka zależna Kruka kupiła od Getin Noble Bank wierzytelności warte 710 mln złotych. Co ważne, długi nie dotyczą kredytów konsumpcyjnych, ale hipotek".

Wolumen kredytów hipotecznych o wartości 710 mln zł to około 3500 kredytów, które KRUK nabył od Getin Banku wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli jest to 3500 kredytobiorców wraz z całych ich majątkiem, których bank pozbył się na rzecz firmy windykacyjnej, godząc się przy tym na stratę w wysokości blisko 500 mln zł! Dalej, z tej samej publikacji, dowiemy się jeszcze o jednej ciekawostce związanej z opisaną transakcją:

"Prezes Kruka - Piotr Krupa wyjaśnił również, że spółka sfinansuje zakup wierzytelności z własnych środków oraz środków pochodzących z kredytów lub z emisji obligacji. W umowie zapisano także, że Getin Noble Bank udzieli Krukowi kredytu do 260 mln złotych na okres 10 lat".

Jeśli powyższe stwierdzenia są zgodne z prawdą, to wniosek jest prosty: strona kupująca - firma KRUK - nie wydała na ten cel ani złotówki! Bank, aby pozbyć się z bilansu "zbędnego balastu" dopłacił nawet Krukowi 30 baniek. W konsekwencji firma ta przejęła w swoje ręce los 3500 polskich rodzin, które niegdyś nieopatrznie zdecydowały się na kredyt w Getin Banku."
LosGatos / 109.243.222.* / 2014-04-23 15:25
Proszę, oto część artykułu na temat Getin banku :

"W jednym z banków, gdzie pewnie stwierdzono, że problemu z niespłacanymi hipotekami nie da się dłużej zamiatać pod dywan, przeprowadzono działania zgodne ze znanymi procedurami - mam na myśli czyszczenie bilansu w wyniku sprzedaży pakietowej. Czytamy o tym m.in. na portalu tvn24BiS.pl:

"Za 230 mln złotych spółka zależna Kruka kupiła od Getin Noble Bank wierzytelności warte 710 mln złotych. Co ważne, długi nie dotyczą kredytów konsumpcyjnych, ale hipotek".

Wolumen kredytów hipotecznych o wartości 710 mln zł to około 3500 kredytów, które KRUK nabył od Getin Banku wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli jest to 3500 kredytobiorców wraz z całych ich majątkiem, których bank pozbył się na rzecz firmy windykacyjnej, godząc się przy tym na stratę w wysokości blisko 500 mln zł! Dalej, z tej samej publikacji, dowiemy się jeszcze o jednej ciekawostce związanej z opisaną transakcją:

"Prezes Kruka - Piotr Krupa wyjaśnił również, że spółka sfinansuje zakup wierzytelności z własnych środków oraz środków pochodzących z kredytów lub z emisji obligacji. W umowie zapisano także, że Getin Noble Bank udzieli Krukowi kredytu do 260 mln złotych na okres 10 lat".

Jeśli powyższe stwierdzenia są zgodne z prawdą, to wniosek jest prosty: strona kupująca - firma KRUK - nie wydała na ten cel ani złotówki! Bank, aby pozbyć się z bilansu "zbędnego balastu" dopłacił nawet Krukowi 30 baniek. W konsekwencji firma ta przejęła w swoje ręce los 3500 polskich rodzin, które niegdyś nieopatrznie zdecydowały się na kredyt w Getin Banku."
Marbos / 46.113.50.* / 2014-04-22 11:12
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z AN?
Ostatnio dostałam pismo z HB, że jeszcze 2 tygodnie i będzie ok. Czy ktoś to potwierdza? Niestety takich pism już było sporo i nie wiem co myśleć. Czy ktoś był na budowie? Czy budowa idzie do przodu? Jakie są prognozy dotyczące otwarcie tego skrzydła na wakacje?
Dzielmy się informacjami bo niestety tych informacji z HB i 4 Kolorów jak na lekarstwo
Edmunds / 46.112.38.* / 2014-04-23 09:02
Z tego co mi wiadomo, to do podpisania potrzebują jeszcze 2 tygodnie.
Stefi>9 / 89.69.200.* / 2014-04-18 20:14
Wcale nie jest łatwo wygrać z potężnymi bankami. Oto przykład :
Sąd uniewinnił bankowców z ING, którym prokuratura postawiła zarzut oszustwa :
http://biznes.interia.pl/gieldy/news/pracownicy-ing-banku-slaskiego-uniewinnieni-ws-opcji,2008880,1844

Myślę, że to przestroga dla wszystkich, którzy myślą, że wystarczy postawić zarzuty i już. Nikt, kto prowadzi działalność gosp. nie wie co będzie za miesiąc, rok czy dwa.
Przecież kupiliśmy dziurę w ziemi, więc ryzykowaliśmy. zdarza się najepszym, ze czasem ich projekty padają. Tu na szczęscie niż jeszcze nie padło, ale warto mieć na uwadze, że zgodziliśmy się na to ryzyko.
Makarena33 / 164.127.209.* / 2014-04-12 03:42
Czy ktoś był we Władysławowie może ostatnio? Jak to wogóle wszystko wygląda? Pokoje wykończone są czy nie? Może byśmy się tak razem, większą grupą tam wybrali? Czy ktoś jest chętny? Ja jestem z Wrocławia, ale z tego co wiem to ludzie są z całej Polski.
Boję się, że jak nic tam się nie dzieje od prawie roku to wszystko to już poniszczone będzie. Ma ktoś jakieś informacje w tej sprawie?
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-04-18 18:28
W UM Władysławowo na tablicy z ogłoszeniami o licytacjach komorniczych jest jakieś wezwanie komornika z Wejherowa (chyba Pana Macieja Nogalskiego czy jakoś podobnie) o zgłaszanie się "poszkodowanych" przez 4K... w związku z szacowaniem jakiejś nieruchomości przy ulicach Brzozowa, Hryniewieckiego - chyba chodzi o działkę na której jest velaves.
Może komuś przyda się ta informacja.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-12 19:28
@Makarena33
Wyjazd do Władysławowa może okazać się fiaskiem. Nie zapominajmy, że ten ogrodzony teren, to wciąż plac budowy. Inwestorzy nie mają prawa własności do lokali, więc obawiam się, że mogą przysłowiowo pocałować klamkę.
Wycieczka z Wrocławia nad Bałtyk fajna rzecz, jak przy okazji, to oczywiście można zajrzeć. Ale jechać specjalnie po to, to chyba średni pomysł.
wal.man@gazeta.pl
shibumi / 143.28.232.* / 2014-04-10 12:12
Do rozważenia dla samodzielnie myślących:

Po moim dzisiejszym poście na _http://www.4kolory.fora.pl_ usunięto mi dostęp do wszystkich grup. Wiem, że część osób czyta również to forum, dlatego postanowiłem przekleić post, który spowodował tak szybką reakcję moderatorów (po 5 minutach mój post zniknął, a dostęp do forum został zablokowany)...


Staram się zrozumieć, czy działając wspólnie, korzystając z forum, jesteśmy w stanie wznieść się ponad nielubiane przeze mnie określenie 'polactwo' i działać dla wspólnego dobra, czy też każdy będzie starał się wykorzystać siłę grupy do swoich celów.

Dla mnie sukcesem będzie jeśli projekt zostanie ukończony, podpiszemy akty notarialne z hipotekami wyodrębnionymi bezobciążeniowo i hotel zacznie działać, a następnie spłaci zaległości w czynszach. Jeśli taki rozwój wypadków ma 0% prawdopodobieństwa, to upewnijmy się, że nie skończymy jak klienci Amber Gold (prokuratura potwierdziła, że spółka działała w majestacie prawa i nie ma winnych).

Na forum pojawiły się zarzuty w stosunku do D... i Admina. Jeśli mamy działać razem, uważam, że powinniśmy je wyjaśnić, w przeciwnym razie znajdziemy się w sytuacji, w której nikt nikomu nie ufa (o ile już w takiej sytuacji nie jesteśmy).

Kwestia D... chyba została już wystarczająco wyjaśniona, natomiast zarzuty jakie padły w kierunku Admina pozostają bez odpowiedzi. Jeśli dla wszystkich jest normalne, że osoba, która aktywnie działała na forum deklarując, że robi to w imieniu nas wszystkich, posiada nasze dane osobowe, etc. nagle kompletnie znika z forum i przestaje się udzielać, to ja nie mam więcej pytań.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-10 14:45
@shibumi
Projekt nie ma najmniejszych szans na ukończenie w obecnej sytuacji. Z ekonomicznego punktu widzenia nikt nie wyłoży kolejnych pieniędzy. Proszę usiąść i to przeliczyć. Spółka ma 2 aktywa: grunt i wybudowany budynek. Z punktu widzenia wierzycieli jeżeli dopuszczą do wyodrębnienia i przeniesienia własności lokali w skrzydle cytrynowym, to automatycznie tracą najcenniejsze aktywo. W mojej subiektywnej ocenie nikt normalny do tego nie dopuści.
Po tym jak PKO BP ustanowił hipotekę przymusową, to właściwie szanse na odzyskanie środków przez kolejnych wierzycieli spadają do zera.
Jeżeli to wszyscy sobie uświadomią, to zrozumieją, że właściwie od tej chwili, to już wszyscy jadą na tym samym wózku. Inwestorzy z cytrynowego nie dostaną lokali więc nie mają już co na nie liczyć, a skrzydło morskie nie powstanie, bo nikt nie wyłoży na to środków na dokończenie tej inwestycji. Wiem, że rzeczywistość bywa bolesna, ale im szybciej inwestorzy otrzeźwieją, tym lepiej.
Jedyna szansa w tej sprawie, to udowodnić, że HB i GNB od samego początku wiedziały jak sytuacja wygląda i celowo (GNB był beneficjentem, HB to ta sama grupa kapitałowa) doprowadzili inwestorów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Im szybciej wszyscy do tego dojrzeją tym lepiej. Tylko praca kancelarii prawnych powinna się sprowadzać do jak najszybszego zabezpieczenia dokumentacji to potwierdzających. Pamiętajcie, że inwestycja zaczęła się w 2008 roku, a przynajmniej wówczas były brane pierwsze kredyty. Czas nie jest Państwa sprzymierzeńcem.
Jak poczytacie Państwo archiwum na money.pl, to Pan admin z fora.pl zrobił doskonałą robotę dla dewelopera (Dariusza i Renaty G.), pośrednika (HB) i banku (GNB), a mianowicie wytrwale i ciężko pracował nad tym, aby przenieść całą dyskusję na zamknięte forum, którym zarządzał, a jak już udało mu się to zrobić, to pracował wytrwale nad tym, aby uśpić Państwa czujność i instynkt samozachowawczy. Zebrał Państwa dane osobowe, wiedział kto z Państwa dokonuje wpisów, sam zapewne działał pod kilkoma nickami. Część z Państwa, ci którzy weszli w tą inwestycję w późniejszym terminie może mu podziękować.
Jak się zaczęło wymykać spod kontroli, to założył też kolejne forum: hotele-condo.pl. Tan dokonuje wpisów jako Leszek.
Dzięki jego działalności mogliście się stać dawcami kapitału w tym projekcie. Jak stado baranów wpłacaliście kolejne raty, zamiast odstąpić od umowy i prowadzić działania zmierzające do odzyskania środków. Admin dzielnie walczył o to, żeby negatywne informacje nie wyszły poza magiczny krąg. Jakimi pobudkami się według Państwa kierował?
Na koniec okazało się, że sam nie jest nawet inwestorem...
Na forum prowadzonym na money.pl nie ma przynajmniej cenzury i można zweryfikować nr IP z których dokonywane są wpisy. Więc trudniej jest manipulować (co nie oznacza, że nie jest to możliwe). Te numery pozwalają czasami zidentyfikować, że wpisy pod różnymi nickami są robione z tych samych komputerów. Ci sprytniejsi korzystają oczywiście teraz z internetu mobilnego i wówczas mają różne IP. Ale jak w przypadku admina z fora.pl można go zidentyfikować po budowie zdań, bez większego problemu.
Trzymam za Państwa kciuki. Mnie udało się wygrać tą batalię, liczę, że i Państwu się uda. Choć dzisiaj trzeba się liczyć, że będzie to trwało latami. Ilu z Państwa jest przygotowanych na taką perspektywę czasową?
Pewnie niewielu. I oni na to właśnie liczą. Odpuścicie, a ONI będą się cieszyli pieniędzmi, które od Was podstępnie wyciągnęli.
wal.man@gazeta.pl
Musslera / 109.243.86.* / 2014-04-10 18:12
Na fora.pl wybuchła panika bo Dominik, prezes stowarzyszenia opłacił ponoć wniosek o upadłość. A jeszcze w warszawie na spotkaniu na którym miał być guzek przechodził sam siebie aby przekonać ludzi aby nie wypowiadali umów. A teraz chce to wszystko pogrążyć
greg443 / 2014-04-18 17:07
Chciałem nadmienić że pan Dominik nie miał prawnie zarejestrowanego stowarzyszenia w KRS,nie wiem na jakiej zasadzie działało jego stowarzyszenie.Obecnie jestem w trakcie poszukiwania zainteresowanych inwestorów ze skrzydła cytrynowego aby zarejestrować stowarzyszenie i naprawdę rozpocząć działania mamy plan ale potrzebujemy aby zrzeszyła się conajmniej połowa inwestorów.
Ale ja widzę że na tym forum tylko potraficie tylko gadać i narzekać !!!!!!
Czekajcie dalej ......
marcin946 / 77.113.22.* / 2014-04-11 09:08
@Musslera
Przesadzasz!Zadna panika nie wybuchła. Wszyscy przyjeli to dość spokojnie.
Czy w obecnej sytuacji może nas jeszcze coś zaskoczyć?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-11 09:52
@marcin946
Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości wydaje się być w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem. Im dłużej trwa ta farsa, tym dłużnik i jego pomagierzy mają więcej czasu na zacieranie śladów. Trzeba dopilnować, żeby ustanowiono tymczasowego nadzorcę sądowego, to ważne, bo po pierwsze będzie miał za zadanie dotrzeć do spółki i zabezpieczyć dokumentację, a po drugie bez jego zgody dłużnik nie będzie w stanie wykonywać żadnych działań.
Samo złożenie wniosku nie wystarczy. Poprzednie postępowanie o ogłoszenie upadłości toczyło się przez kilka miesięcy i niewiele w sprawie się działo. Tymczasowy Nadzorca Sądowy załatwi temat?
Trzymam kciuki.
wal.man@gazeta.pl
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-10 22:38
@Musslera
Ten sam Dominik, wielki wódz i przewodnik?
Ten sam, który w grudniu namawiał wszystkich, żeby nie wypowiadali umów, a sam jak się okazało swoją miał wypowiedzianą dużo wcześniej i wystąpił o nakaz zapłaty?
I po 4 miesiącach dotarło do tego mistrza strategi, że szanse na odzyskanie czegokolwiek ma jednak niewielkie, co więcej pozostali dowiedzieli się o tym, że tak naprawdę grał od samego początku na siebie.
Więc stracił też reputację. Bidak. i co o tym wielkim biznesmenie pomyślą na tej wsi pod Lublinem?
Pewnie gdyby złożył ten wniosek 3 miesiące temu miałby jeszcze cień szansy na odzyskanie czegokolwiek.
Dzisiaj wydaje się, że sąd wniosek oddali ze względu na brak majątku wystarczającego na pokrycie kosztów upadłości. Wpis sądowy 1000,00 zł pójdzie w błoto. I co wówczas zrobi Dominik? Cały majątek 4 kolorów jest przecież obciążony. No i Dominik nie ma chyba, w przeciwieństwie do rodziców Arkadiusza - admina z fora.pl hipoteki. Więc Dominik w przypadku ogłoszenia upadłości zostanie z ręką w nocniku.
Ludzie, czy wy macie kogoś, kto koordynuje wasze działania, ogarnia w ogóle tematy dochodzenia roszczeń, czy nadal każdy gra na siebie i liczy tylko jak wydymać resztę?
A pseudokancelarie prawne kroją was na grubą kasę markując działania?
antybankster@gazeta.pl
Margaret697 / 164.126.146.* / 2014-04-02 14:35
Zadzwonił dziś do mnie ktoś z HB i zapytał gdzie mogę podpisywać akt. Czy ktoś też otrzymał taki telefon? Czyżby już blisko było przeniesienie własności. No wreszcie. czekać dłużej już nie mam ochoty. Zapytałam go o czynsz. Powiedział, że bank pracuje nad tym wspólnie z 4 Kolorami i ma to zostać wypłacone. Ktoś wie coś więcej o czynszach i umowach? Też dostaliście taki telefon?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-03 12:44
wszystkich zainteresowanych odsyłam do artykułu, który ukazał się w dniu wczorajszym w dzienniku Rzeczpospolita na stronach Prawo co dnia, stron c3. tytuł: Wspólnoty zakręcają dłużnikom kurki z ciepłą i zimną wodą, autorstwa Renaty Krupa-Dąbrowskiej.
Opisuje przykład inwestycji Stara Polana w Zakopanem, w której to wyodrębniono tylko część lokali i deweloper zbakrutował. Zanim zbankrutował wynajmował niewyodrębnione lokale. Zaliczek eksploatacyjnych oczywiście nie wnosił. długi wyniosły ponad 1 mln zł, obciążały oczywiście całą Wspólnotę. Podnieśli drastycznie zaliczki na pozostałe lokale, bo długi musieli przecież płacić. Przeczytajcie to Państwo wszyscy ze zrozumieniem i zastanówcie się, czy aby podobny scenariusz nie będzie miał miejsca w tym przypadku. Nie dość, że kupicie lokale z obciążonymi hipotekami, to jeszcze koszty utrzymania całego budynku i pozostałych niesprzedanych lokali, bądź takich z których nabycia zrezygnowali inni inwestorzy nie obciąży Państwa. Dodatkowo jak deweloper zbankrutuje (a jest to raczej kwestia pytania kiedy to będzie miało miejsce, a nie czy w ogóle), to na rynku pojawią się do sprzedania lokale, których cena spadnie drastycznie w porównaniu do ceny jaką Państwo płaciliście.
Owocnej lektury.
wal.man@gazeta.pl
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-03 13:03
I jeszcze jedna ciekawostka .
Pozwoliłem sobie zajrzeć do księgi wieczystej.
A tam miła niespodzianka.
Sąd rozpatrzył znaczną cześć wzmianek i dokonał stosownych wpisów. w tym wpisał hipotekę przymusową łączną do kwoty 36.517.006,71 (słownie trzydziestu sześciu milionów pięciuset siedemnastu tysięcy sześciu złotych).
Czy pracownicy dewelopera, GNB i HB o tym również dzwoniąc wspominali?
Nie? Kto by pomyślał?

Ale jeszcze ciekawszą kwestią jest to, czyje hipoteki wykreślono - większość znajomych królika, powiązanych z Dariuszem G. Wspólnik - projektant, architekt, hipoteka do kwoty 800 tys. zł i do kwoty 1 mln zł;

Z PKO BP byli ponoć przecież dogadani, a wcześniejsza hipoteka przymusowa jak była tak dalej jest...

Smrodek roztacza się w sprawie coraz większy.

wal.man@gazeta.pl
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-04-04 10:34
Qualia development jakiś czas temu miała w planach budowę "condo" kilkaset metrów dalej (tak przy okazji to wg mnie równie idiotyczny koncept) - zastanawia mnie czy może być to jakiś element strategii eliminacji konkurencji, a na ile pragmatyzm i konsekwencja bankierów ??? Wyłożą się 4 kolory to Qualia dla swojej działki będzie musiała szukać innego sposobu wykorzystania bo na Condo już nikogo by nie nabrali...
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-04 11:37
@ser1001
Nie zapominaj, że Qualia ma kosmiczne zaplecze w postaci banku PKO BP, bo to spółka zależna tego banku (kiedyś nazywało się to chyba PKO INVESTYCJE). Generalnie umówmy się, temat 4Kolorów służył wypompowaniu kasy od inwestorów, a nie wybudowaniu tego obiektu. przy cenach po 13 tys. zł za m2 i sprzedaży na poziomie 50% obiektu tylko głupiec nie dokończyłby inwestycji. Wystarczy na to popatrzeć przez chwilę z boku. Porwali się z motyką na słońce. Ani to wygląda, ani to ma lokalizację, ani infrastruktury. Ogródki działkowe. Więc co to za konkurencja dla Qualia Development (kapitał zakładowy Qualia to 347 mln zł - ostatnio podwyższony w marcu br. o ponad 100 mln zł)? 4Kolory to totalni amatorzy, w dodatku bez kasy.
Więc nie doszukiwałbym się drugiego dna.
ale to moja opinia. Subiektywna.
wal.man@gazeta.pl
Matylda39 / 164.127.172.* / 2014-04-04 15:02
Ale za 4 Kolorami stoi grupa Czarneckiego - Getin to 4 bank w Polsce. Nie wziął Pan tego pod uwagę? Ten bank udzielił już ponad kilkadziesiąt milinów kredytu...
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-04 15:27
@Matylda39
Co znaczy stoi? Już przejęli tą spółkę, czy tylko finansują? Bo jak tylko finansują, to biorąc pod uwagę, że mają pierwsze 2 hipoteki, to jaki mają interes w tym, żeby wykładać kolejną kasę? Ktoś pisał na tym forum (z informacji zbliżonych do źródła) że GNB wypłacił już całość kredytu. A tu taka niespodzianka wyskoczyła z kapelusza, bo okazało się, że PKO BP wpisało najpierw hipotekę na 3,6 mln i prowadzi z tego tytułu egzekucję, a teraz wrzuca kolejną na 36 mln zł. Dla mnie oznacza to jednoznacznie, że ktoś nie dostał zapłaty. Co więcej na początku stycznia wypisywano tu informację, że z PKO BP rzekomo się ułożyli i że GNB zobowiązał się spłacić tamtą hipotekę i zagasić temat. To chyba słabo się ułożyli skoro jak wynika ze wpisów w księdze wieczystej pod koniec stycznia PKO BP wystawia BTE (Bankowy Tytuł Egzekucyjny), na początku lutego dostaje na to klauzulę i składa wniosek o wpisanie hipoteki przymusowej. No a przecież konsorcjum banków GNB i IB prowadziło przez pół roku audyt inwestycji i dewelopera i wyszło im, że dalej to będą finansować :D.
To ktoś tu chyba kłamie? Jak poznamy Pinokia?
Banki należące do grupy Lesia C. są ostatnimi po których spodziewałbym się działania w interesie osób trzecich. Oni dbają tylko o siebie. Dla prowizji orżnęliby własną matkę. Ten typ tak po prostu już ma.
Cytując klasyka: "Greed id good".
wal.man@gazeta.pl
Matylda39 / 164.127.172.* / 2014-04-04 16:16
No tak, ale Qualię też finansuje PKO, nie jest jej udziałowcem, tylko bankiem finansującym, podobnie jak to robi Getin w 4 Kolorach. Poza tym, Getin wpakował w to już tyle kasy, że na pewno będzie mu zależało na dokończeniu budowy. Zresztą są ludzie, którzy mają bezpośrdenie informacje z banku

Cytuję :
"Najnowsze info z banku - Hotel 4 Kolory wraca do gry !!!

Jest decyzja banku o podpisaniu stosownych dokumentów z Guzkiem i wypłacie całości kredytu na finansowanie budowy.

Z wiarygodnych informacji (z banku GNB) wiem, że pieniądze mają być uruchamiane pod ścisłą kontrolą z banku i Getin jak najszybciej chce aby Guzek rozpoczął budowę a przede wszystkim dokończył skrzydło cytrynowe i uruchomił je wraz z Lemon Parkiem do działalności operacyjnej.

Myślę, że to dobra wiadomość dla WŁAŚCICIELI LOKALI NA SKRZYDLE MORSKIM !!!!.

Budowa ma ruszyć w przeciągu dwóch tygodni. W tej chwili są podpisywane ostatnie dokumenty w banku.


BARDZO WAŻNE - Getin po wniosku Home Brokera rozważył decyzję wypłaty zaległych czynszów.

Od 1 maja ma ruszyć skrzydło cytrynowe. W tej chwili trwają przygotowania do sezonu - Lemon Park.

Widać Guzek i spółka mają szczęście, w czasach trudnych udaje im się jednak wyjść cało z chwilowych kłopotów.

Mam lokal w jednym i drugim skrzydle. Zostałem do końca, bo wiem, że jak bank stoi za tą inwestycją to nic jej grozi.

Dzisiejsze wieści są naprawdę dobre. Gwarantują powodzenie i wyjście na prostą. A Ci wszyscy, którzy bombardują Guzka, Inwestorów i banki bardzo się zdziwią bo hotel ruszy już w maju!!!

Słyszałem też, że umowy na skrzydle morskim mają być podpisywane w przeciągu 1 - 2 tygodni. To dobrze, bo każdy ma już dość tej patowej sytuacji.

Ponoć był przeprowadzany drugi audyt obejmujący także BUDOWĘ POZOSTAŁYCH SKRZYDEŁ.

Widać audyt wyszedł pozytywnie i sprawił, że bank na nowo uwierzył w Guzka i ten hotel.

Dzielmy się pozytywnymi informacjami bo finał już blisko i wkrótce możemy się cieszyć nie tylko z wyodrębnionych lokali ale także z pieniążków za czynsz !!!

NAJWAŻNIEJSZE - Getin Noble Bank podjął dziś ostateczną decyzję o dalszym finansowaniu budowy SKRZYDŁA MORSKIEGO - to dla właścicieli z tego skrzydła chyba długo wyczekiwana informacja.
- Home Broker wznawia też promowanie i sprzedaż lokali w tym skrzydle. Wkrótce mają ruszyć spotkania z inwestorami na terenie całego kraju. Ma też powstać specjalny fundusz, inwestujący w tego typu obiekty.

Szczegóły już pewnie wkrótce usłyszymy oficjalnie, bo to narazie przeciek z kuluarów inwestycji."

Napisała to osoba, która jest blisko ludzi z banku.
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-04 16:43
@Matylda39
LOL, tak mówili na szkoleniach w HB?
Warto zadać sobie odrobinę trudu i sprawdzić zanim powtórzy się takie brednie i ośmieszy na forum publicznym.
100% właścicielem QUALIA DEVELOPMENT sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 32570) jest POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS 26438).
Kapitał zakładowy tej spółki (QUALIA DEVELOPMENT) to przeszło 347 mln zł.
Porównywanie tych dwóch podmiotów (4Kolory i Qualia) do siebie kompletnie mija się z celem. 4Kolory, Dariusz i Renata G. chodzą na pasku GNB, jak GNB pociągnie za sznureczek tak tańczą. Oni są marionetkami, a GNB jest ich Panem i władcą.
Ale jak wszyscy też od przedwczoraj mogą sprawdzić i zauważyć to GNB nie jest prawdopodobnie największym wierzycielem 4Kolorów i Państwa Guzek. Oni również są po uszy zadłużeni w PKO BP S.A.. Jak widać w spisu hipoteki kredyt był zaiągany jeszcze w 2008 roku, a to oznacza, że zaciągała go spółka jawna, a więc odpowiada za jego spłatę prywatnie Pan Dariusz i Renata G. Wszystko też wskazuje na to, że ten drugi bank (PKO BP) prowadzi obecnie 2 postępowania egzekucyjne, jedno na 3,6 mln zł, drugie na 36 mln zł. Zatem nie spłacili tych kredytów.
Podsumujmy więc. Są zadłużeni w GNB, są zadłużeni w PKO BP, sprzedali całość skrzydła cytrynowego, za co dostali całość kasy. Sprzedali połowę skrzydła morskiego, za co dostali większość kasy. Postawili skrzydło cytrynowe, ale do dnia dzisiejszego budynek nie ma w całości pozwolenia na użytkowanie i postawili kondygnację +1 skrzydła morskiego - fundamenty, ściany i stropy. I nie mają kasy, tylko same długi.
Więc te rzekomo wiarygodne informacje chyba nie bardzo są wiarygodne. Dlaczego do dnia dzisiejszego nie doszło do wyodrębnienia przynajmniej 1 lokalu? BO 21 LUTEGO BANK PKO BP ZŁOŻYŁ WNIOSEK O WPIS HIPOTEKI PRZYMUSOWEJ, o czym chyba nikt z Państwa nie wiedział. Więc chyba trudno byłoby znaleźć notariusza, który naiwnym klientom wcisnąłby taki lokal. I chyba już trudno znaleźć naiwnych klientów, którzy lokal obciążony takimi hipotekami by kupili.
Nadal jest 7 nierozparzonych wzmianek w dziale IV księgi wieczystej. Zakładam więc, że czekają nas kolejne niespodzianki.
Ale wiem, wiem doskonale dobrze poinformowane źródła mówią, że jest dobrze, zaraz będą lokale, akty, hotel ruszy na majówkę, będą wypłacane czynsze, nieruchomości będą tylko drożały, kredyty będą tylko taniały, w ogóle będzie wspaniale...
wal.man@gazeta.pl
Matylda39 / 164.127.172.* / 2014-04-04 17:45
No nie do końca jest tak jak piszesz. Qualia jak już coś to spółka celowa a nie część PKO, to zupełnie dwie różne rzeczy. Niech Pan nie wprowadza ludzi w błąd. To co Pan wypisuje ni jak się nie ma do prawdy.
Getin finansuje 4 kolory i dalej będzie pompował kasę w tą inwestycję bo wie, że 4 kolory będzie zarabiać gdy juz uruchomii działalność
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-04 17:56
@Matylda39
Ośmieszyła się Pani na forum publicznym, więc wystarczy. Rozumiem, że na drugą zmianę przyjdzie ktoś bardziej rozgarnięty od Pani.
Czekamy z wypiekami na twarzy.
wal.man@gazeta.pl
Brudny Harry / 46.113.170.* / 2014-04-04 21:30
Warto zauważyć, że wpis na rzecz PKO na te 36 mln został dokonany przed podpisaniem porozumienia między właśnie PKO, 4 Kolorami i Getinem. Wystarczy porównać daty - porozumienie z PKO podpisano pod koniec lutego, wyroki i klauzula została nadana na początku lutego.
Panie Walman niech Pan dokładnie przestudiuje historię całego zdarzenia a nie wpisuje Pan bzdury.

PKO WPISAŁO SIĘ NA HIPOTECE WCZEŚNIEJ NIŻ GETIN I 4 KOLORY PODPISAŁO Z NIM POROZUMIENIE.

Panie Walman piszę do Pana drukowanymi literami bo widzę, że Pan nie masz pojęcia o sprawie. Nagłaśniasz to co Tobie wygodne a pomijasz oczywiste fakty.

A dlaczego PKO się wpisało to wszyscy czekamy na to aby 4 kolory lub Home Broker zabrali głos w tej sprawie. Na razie nasze pytania pozostają bez echa.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-04 22:02
@Brudny Harry
A widziałeś to porozumienie? Czy tylko słyszałeś? Bo o Yeti tez wielu słyszało,niektorzy nawet ponoć widzieli. Więc moje pytanie brzmi: czy widziałeś porozumienie,czy tylko słyszałeś? antybankster@gazeta.pl
Brudny Harry / 46.113.170.* / 2014-04-04 22:41
Panie Walman, było oświadczenie 4 kolorów i Home Brokera wysyłane do wszystkich inwestorów w tej sprawie. Więc niech Pan nie prowokuje tutaj nieprawdziwych historyjek.
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-05 07:09
@Brudny Harry
Widzę ze emocje sięgnęły Zenitu i wzrok odmówił juz posłuszeństwa. Nie widzi Pan z kim Pan prowadzi dyskusje ;). Gdyby ktoś w tym burdelu dogadal się z PKO BP,to bank by dostał kasę i cofnął wniosek o wpis hipoteki. Ta by nie powstała w konsekwencji. Żeby było śmieszne, to wśród ostatnio ujawnionych hipotek pojawili się starzy wierzyciele. Oni już raz mieli wpisane hipoteki,tyle że mniejsze. Co to oznacza? Ze najprawdopodobniej podpisali kiedyś jakieś ugody, wydali zgodę na wykreślenie hipotek,a skoro wpisali nowe oznacza to że 4kolory się z tej ugody nie wywiazaly.
Ale wiem za chwile dowiem się ze pewnie jestem w bledzie,bo dobrze poinformowany źródła twierdza,ze bank za chwile uruchomi finansowanie. To prawdziwy kabaret. Ile wam płacą za wpisywanie tych bzdur?
antybankster@gazeta.pl
Alann / 164.127.172.* / 2014-04-05 15:04
Panie Walman, jest Pan co najmniej śmieszny. Prowadzi Pan dyskusje z inwestorami, za którymi stoi potężny kapitał Getin Banku. Jako inwestorzy mamy ze sobą stały kontakt i wiemy co się dzieje przy tej inwestycji. Pana wpisy nijak się nie mają do rzeczywistości bo jest już Pan poz burtą. Nie docierają do Pana żadne informacje. W tej chwili naszą sprawę prowadzą w sumie 3 kancelarie, które mają stały kontakt z 4 kolorami, Home Brokerem i Getinem. W tej chwili czekamy na wyjaśnienie tego wpisu na rzecz PKO, ale już po wczorajszych informacjach wiemy, że z sytuacja jest opanowana przez Grupę. Oszczędź Pan swojego czasu, bo zamiast zajmować się swoim małym biznesikiem zostanie Pan specem od siania propagandy. Agencje od czarnego PR-u czekają na takich jak Pan...
antybankster / 89.66.112.* / 2014-04-05 20:39
@Alann
Coś musiało ci się rzucić na głowę. Macie 3 kancelarie i żadna z nich nie zadała sobie nawet odrobiny trudu,zeby ustalić czego dotyczą wzmianki w księgach wieczystych? Rozumiem zatem ze zajmują się przyjmowanie oplat, a na takie drobiazgi nie starcza im czasu. Za wami nic nie stoi, jesteście jak stado baranów idące na rzez. GNB obedrze was z ostatniej złotówki. Dzieci bladzace we mgle.
antybankster@gazeta.pl
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-08 14:51
31 marca, czyli trochę ponad tydzień temu w dziale III księgi wieczystej ujawniony został również kolejny wpis - kolejny wierzyciel prowadzi egzekucję. Komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wejherowie Adam Grzona wszczął egzekucję z nieruchomości na rzecz kolejnego wierzyciela: PARTIS DESKOWANIA sp. z o.o., sprawa KM 150/14. Wniosek o wpisanie wzmianki wpłynął do sądu w dniu 6 lutego.
Ale to chyba niestety nie jest koniec dobrych informacji, bo 3 kwietnia w dziale III pojawiła się też kolejna wzmianka.
Czyżby tym razem kolejna egzekucja z nieruchomości?
Czy któraś z tych kancelarii prawnych ustaliła kto złożył kolejny wniosek? Czy też ustalą w momencie ujawnienia wpisu?
Czy nadal zajęci są przyjmowaniem opłat od "inwestorów"?
Ale wiem, wiem, na pewno warto zachować spokój, za inwestorami stoi przecież potężna grupa bankowa i 3 kancelarie :D.
ROTFL
wal.man@gazeta.pl
Obserwator555 / 164.126.220.* / 2014-04-09 09:16
Panie Walman i inwestorzy, którzy myślicie, że w tej sprawie coś uda wam się wywalczyć. Wasze szanse są marne. Czarnecki to magnat finansowy. Tacy obstawiają wszystkie media, prasę i telewizję (Pieńkowska w tvn). Tam idą sumy większe niż wart ten hotelik. Czy myślicie, że jakakolwiek telewizja chce zadzierać z kimś kto płaci im grubą kasę za reklamy, sponsoring programów itd???
Musicie czekać aż wielcy zarządcy doprowadzą to do jakiegoś końca. Nic wam się nawet wspólnie zdziałać. Dziś kto ma kasę ten rzondzi.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-09 11:24
@Obserwator555
Jak większość myli się Pan. Moja kancelaria prawna doprowadziła do tego, że ja pieniądze odzyskałem w całości :). Widocznie wbrew temu co Pan tu pisze, to nie pieniądze są w życiu najważniejsze, tylko wiedza i umiejętność jej wykorzystania.
Teraz stojąc zupełnie z boku kibicuję pozostałym, których ugotowano na tej inwestycji.
Mnie się udało, to innym może uda się również. Choć po tej ostatniej hipotece przymusowej banku PKO BP, to chyba jednak marne szanse, niestety.
Można przypuszczać, że ten szach zakończy się daniem mata.
Niemniej wciąż trzymam kciuki za inwestorów.
wal.man@gazeta.pl
Obserwator555 / 164.126.220.* / 2014-04-09 12:16
Panie Walman, ja też kibicuję uczestnikom tej farsy, a odnoszę się tylko do tego, że nagłośnienie sprawy będzie niemożliwe, bo żadne media nie będą chciały się podjąć tego tematu ze względu na zaangażowanie spółek p. Czarneckiego w tą inwestycję. On ma miliardy i pewnie takie wpływy w mediach, że zagłuszą wołania tych biednych inwestorów.
wal.man / 83.12.98.* / 2014-04-09 19:22
@Obserwator555
Jedynym medium, którego w dzisiejszych czasach nie da się wyciszyć jest Internet. Sprawnie przeprowadzona kampania może osiągnąć odpowiedni efekt, który z ciekawości zostanie podchwycony przez inne media. Dzisiaj rządzi sensacja i rządzi tylko przez małą chwilę, zaraz po tem nikt o niej nie pamięta.
Podkreślam to raz jeszcze: SPRAWNIE PRZEPROWADZONA KAMPANIA, to znaczy odpowiednia strategia, wdrożenie i realizacja. To wymaga niestety trochę nakładów, ale z drugiej strony nie powinny być znaczne.
Jeżeli jednak dalej wszystkim będą kierowały dzieci błądzące we mgle, tak jak dotychczas, to kolejne działania również będą skazane na porażkę. Tak jak wszystkie dotychczasowe. Z wielkiej chmury mały deszcz.
A Pan skąd wie, że coś jest planowane? Na fora.pl wróbelki ćwierkają?
wal.man@gazeta.pl
Obserwator555 / 31.175.155.* / 2014-04-09 23:34
Panie Walman, internet nie ma jeszcze w Polsce takiej siły jak radio, prasa i telewizja. Tu wypowiadają się często ludzie anonimowi, tacy jacy my. Nic się nie zrobi niestety działając w ten sposób. Przetestowane to już zostało. Ci ludzie chcą rozgłosu niech biją to TV - to jest jedyne z tej sytuacji, no ale Czarnecki się zabezpieczył i nawet jakby oskubał połowę tego kraju - co robi to Telewizja żadna nie puści nic o nim złego. banki to instytucje zaufania publicznego a taki balamaż - w sumie nie jeden mógłby zaszkodzić interesom naszego miliardera. Finansowanie takiego gówna jakim są 4 kolory długo by się ciągnęło za nim. Dlatego niech Pan i ludzie, którzy w to zostali wkręceni niech zapomną o rozgłoszeniu sprawy. To już pokazała wysyłka listów do KNF-u. Nic z tego nie wyszło. KNF palcem nie machnęła. Tak też tu będzie - jest was zbyt mało by walczyć i coś ugrać. Za tym stoją potężne pieniądze i interesy paru potężnych ludzi. Ktoś musi stracić aby inni mogli się nachapać... To nie jest kraj dla zwykłych ludzi.
antybankster / 78.133.191.* / 2014-04-10 10:33
@Obserwator555
składnia, sposób formułowania zdań, błyskotliwość i stała i mozolna praca zmierzająca do zniechęcenia ludzi do działania zdają się potwierdzać, że nędzny i zakompleksiony admin z fora.pl jest wciąż aktywny.
To jak Arkadiuszu rodzice odzyskali już pieniądze,czy nadal liczysz na mannę w nieba. Od rodziców już się wyprowadziłeś, czy mamusia dalej robi kanapeczki na śniadanie?
Skąd się takie miernoty biorą?
Tak na marginesie Karolu vel Rafale vel Remigiuszu, czy ile tam jeszcze nicków używałeś w przeszłości, to od kiedy to KNF zajmuje się takimi tematami jak deweloperka?
anybankster@gazeta.pl
JLP787 / 5.173.215.* / 2014-04-02 01:49
Czy ktoś wie dlaczego tak długo czekamy na AN?
To już prawie miesiąc jak dostaliśmy akty a nic się nie dzieje? Ja już nawet podpisałabym to z hipotekami byle tylko mieć własność. Z tego co rozmawiałam z ludźmi po spotkaniu w warszawie to oni chcieliby też to podpisac z hipotekami. może ktoś coś wie więcej. to fajnie, że inwestor ma już finansowanie z banku ale to już trwa i początkowe terminy zostały już przekroczone. jakieś 2 tygdonie temu zadzwonił ktos z Home Brokera i zapytał mnie gdzie chcę podpisywac umowę, przekazałam miasto ale od tej pory cisza, nic się nie dzieje. jeśli to co tutaj piszą, że ma to być w ciągu dwóch tygdoni to byłoby super, choć tych dat już było wiele.
Jak coś wiecie konkretnego to dajcie znać, od 4 kolorów i HB nic nie mogłam się dowiedzieć konkretnego. chciałabym to już miec z głowy bo takie granie na zwłokę mnie już męczy. Dajcie znać jak macie jakieś inne źródła informacji bo już zaczynam tracić siły do tego wszystkiego
ZbigMar / 31.175.94.* / 2014-03-31 22:17
Najnowsze info z banku - Hotel 4 Kolory wraca do gry !!!

Jest decyzja banku o podpisaniu stosownych dokumentów z Guzkiem i wypłacie całości kredytu na finansowanie budowy.

Z wiarygodnych informacji (z banku GNB) wiem, że pieniądze mają być uruchamiane pod ścisłą kontrolą z banku i Getin jak najszybciej chce aby Guzek rozpoczął budowę a przede wszystkim dokończył skrzydło cytrynowe i uruchomił je wraz z Lemon Parkiem do działalności operacyjnej.

Myślę, że to dobra wiadomość dla WŁAŚCICIELI LOKALI NA SKRZYDLE MORSKIM !!!!.

Budowa ma ruszyć w przeciągu dwóch tygodni. W tej chwili są podpisywane ostatnie dokumenty w banku.


BARDZO WAŻNE - Getin po wniosku Home Brokera rozważył decyzję wypłaty zaległych czynszów.

Od 1 maja ma ruszyć skrzydło cytrynowe. W tej chwili trwają przygotowania do sezonu - Lemon Park.

Widać Guzek i spółka mają szczęście, w czasach trudnych udaje im się jednak wyjść cało z chwilowych kłopotów.

Mam lokal w jednym i drugim skrzydle. Zostałem do końca, bo wiem, że jak bank stoi za tą inwestycją to nic jej grozi.

Dzisiejsze wieści są naprawdę dobre. Gwarantują powodzenie i wyjście na prostą. A Ci wszyscy, którzy bombardują Guzka, Inwestorów i banki bardzo się zdziwią bo hotel ruszy już w maju!!!

Słyszałem też, że umowy na skrzydle morskim mają być podpisywane w przeciągu 1 - 2 tygodni. To dobrze, bo każdy ma już dość tej patowej sytuacji.

Ponoć był przeprowadzany drugi audyt obejmujący także BUDOWĘ POZOSTAŁYCH SKRZYDEŁ.

Widać audyt wyszedł pozytywnie i sprawił, że bank na nowo uwierzył w Guzka i ten hotel.

Dzielmy się pozytywnymi informacjami bo finał już blisko i wkrótce możemy się cieszyć nie tylko z wyodrębnionych lokali ale także z pieniążków za czynsz !!!

NAJWAŻNIEJSZE - Getin Noble Bank podjął dziś ostateczną decyzję o dalszym finansowaniu budowy SKRZYDŁA MORSKIEGO - to dla właścicieli z tego skrzydła chyba długo wyczekiwana informacja.
- Home Broker wznawia też promowanie i sprzedaż lokali w tym skrzydle. Wkrótce mają ruszyć spotkania z inwestorami na terenie całego kraju. Ma też powstać specjalny fundusz, inwestujący w tego typu obiekty.

Szczegóły już pewnie wkrótce usłyszymy oficjalnie, bo to narazie przeciek z kuluarów inwestycji.

Jak macie też jakieś pozytywne informacje to dzielmy się nimi.
marcin946 / 95.40.96.* / 2014-04-02 10:25
Nie wiem skąd niektórzy tu piszacy maja tak dobre informacje. Z tego co wiem to sprawa utkneła w martwyn punkcie i od 28.02.2014r.
HB i GNB nie udzielaja żadnych informacji. Natomiast Pan Dariusz Guzek od grudnia ubiegłego roku nie daje oznak zycia. Natomiast na terenie budowy trwa demontaz inflastruktury.
Reszty mozna sie domyslać.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-04-02 12:27
Bosko.
Majówka za pasem, a ci nadal w rozsypce. Rozumiem przez to, że obiekt nadal nie ma pozwolenia na użytkowanie.
Teraz rozpoczęła się akcja wciskania ludziom lokali obciążonych hipotekami. Pewnie kolejka chętnych. Z punktu widzenia wierzycieli zabezpieczonych na hipotekach układ idealny. Ze spółki się nie zaspokoją, to zaspokoją się z kupionych lokali...
I taki wielki manager miał zarządzać tym "hotelem". Budki z kebabem by nie ogarną, a co dopiero hotel...
wal.man@gazeta.pl
Marzena74 / 164.127.82.* / 2014-04-01 19:22
=> ZbigMar

Na ile % jesteś w stanie potwierdzić, że żeczywiście Home Broker wznawia sprzedasz i że skrzydło morskie będzie budowane?
Doradca z HB powiedział, ze będzie ale nie wie kiedy.
Piszesz, że :
"
NAJWAŻNIEJSZE - Getin Noble Bank podjął dziś ostateczną decyzję o dalszym finansowaniu budowy SKRZYDŁA MORSKIEGO - to dla właścicieli z tego skrzydła chyba długo wyczekiwana informacja.
- Home Broker wznawia też promowanie i sprzedaż lokali w tym skrzydle. Wkrótce mają ruszyć spotkania z inwestorami na terenie całego kraju. Ma też powstać specjalny fundusz, inwestujący w tego typu obiekty."

O jaki fundusz chodzi? O ten co założył go Guzek czy jakiś inny? Wszystko to wygląda dość tajemniczo. napisz coś więcej.
ZbigMar / 46.113.58.* / 2014-04-01 19:43
Marzena74

Wieści mam ze swoich źródeł, których nie mogę zdradzić z oczywistych względów ale jest to ktoś bardzo blisko całej sprawy. Prowadził nie takie projekty jak ten Guzka.

Co do % to jest to pewne na 99 %, że sprzedaż ruszy bo sprzedaż jest zabezpieczeniem dla Getin Banku i wpływy muszą być.

Argumentem za jest napewno to, że 4 kolory są jedynym takim hotelem w tej części Polski i ten biznes bez najmniejszych trudnosci musi się spinać. To oczywiste, że Guzek a tym bardziej bank nie pchał by się w coś co w przyszłości nie przynosiło by pieniędzy.

Bank udzielił w sumie kredytu na kilkadzisiąt baniek i chce dalej na łożyć więc analitycy banku, jednogłośnie stwierdzili, że ten projekt musi wypalić

Co do funduszu to szczegółów nie znam, ale ze względu na to, że condosy cieszą się bardzo dużą popularnoscią i są bezpiecznym aktywem to pewne podmioty chcą utworzyć fundusz inwestujący w takie projekty. Tyle wiem, ze ma być jeszcze bezpieczniej i jeszcze wyższa stopa zwrotu. Zresztą takich funduszów nieruchomościowych jest mnóstwo nie tylko na świecie ale i w polsce. Sam mam zainwestowane w coś takiego sporo pięniążków.

Condo jest bardzo aktrakcyjne zwłaszcza na zachodzie, w bułgarii i w grecji. W polsce to dopiero raczkuje ale mnóstwo klientów chce w to inwestować bo hotel to hotel zawsze się znajdą chętni na nocleg.

Guzek wiedzial co robi. Władek w sezonie pęka w szwach od wczasowiczów. Ja byłem kiedyś i widziałem. Mam też apartament w Jastrarni i tam też mam spore obłożenie - średnio mogę się przyznać, że mam spokojnie 7 %. Zarzadza mi tym firma. ja nie płacę za żadne media, koszty itd.. więc nawet jak Guzek tego nie będzie prowadził to są firmy które spokojnie to pociągną.

Inaczej się ma sprawa z obecną sytacją. bank się bał, że wszyscy będą się wycofywać i to padnie, nadal jest taka możliwość ale narazie bank chce zamknąć to skrzydło cytrynowe. Morskie rusza za miesiąc. Ponoc ma zostać uruchomione na sezon ziomowy i razem z cytrynowym i lemon parkiem ma działać całą zimę. Oby....

Co do reszty to Home Broker ma w ciągu tygodnia wysłać jakieś pismo, ze już można podpisywać akty. Z tego co wiem, to HB ma też pokrywać koszty aktów. To dobra wiadomość bo grosz zostaje w kieszeni.
Marzenka74 / 164.127.82.* / 2014-04-01 16:59
To świetna wiadomość, ja mam lokal w skrzydle morskim i też bałam się, że nic już z tego nie będzie. Ale jeśli Getin zadecydował wczoraj, że będzie to dalej finansował to bardzo dobra wiadomość.
A wiesz coś np. na temat czynszów?
Kiedy możemy się ich spodziewać?
marcin946 / 95.40.168.* / 2014-04-01 17:40
na świetego Nigdy
Marzena74 / 164.127.82.* / 2014-04-01 17:55
być może hehehe
ja dzwoniłam dziś do Home Brokera, powiedzieli, że w ciągu miesiąca kasa będzie. Opóźnienia są już prawie pół roku więc, czas najwyższy aby zapłacili.
marcin946 / 95.40.96.* / 2014-04-02 10:31
Przygotuj duży worek na kase i weż kogos do pomocy
ZbigMar / 31.175.94.* / 2014-03-31 22:00
Hotel 4 Kolory - informacja ogólne dla kupujących

Inwestycja condo - ponad 1000 lokali w obiekcie nad morzem we Władysławowie.

W dniu podpisania umowy podpisuje się UMOWĘ DZIERŻAWY na 20 lat

Stopa zwrotu - 10 % - gwaratntowana wekslem i majątkiem Operatora.

Inwestorem jest 4 Kolory Idea Sp. z o.o. SKA - firma, która wybudowała i zarządza hotelem Velaves we Władysławowie - www.velaves.pl

W chwili obecnej wybudowane jest pierwsze skrzydło i w ciągu miesiąca dojdzie tam do podpisania umów własności z właścicielami 300 lokali.

Inwestorem i gwarantem sukcesu inwestycji jest konsorcjum banków z grupy najbogatszego Polaka - Leszka Czarneckiego - są to banki : Idea i Getin Noble Bank.

Banki udzieliły juz finansowania na kilkadziesiąt milionów i chcą projekt finansować dalej. W tej chwili trwają procedury majace na celu uruchomienie kolejnych transz na budowę.

W ofercie są lokale w skrzydle morskim.

Ceny : od 175 000 zł - 200 000 zł

Czynsz dzierżawy : 17.500 - 20.000 zł płatny 4 razy do roku.

Kupujący dostaje 21 dni w roku do wykorzystania w ramach pobytu właścicielskiego plus różne rabaty w Velavesie.

Inwestycja już stoi i od maja zaczyna działać.

Jest wybudowany Lemon Park - tymczasowa inforastruktura : lemonpark.pl

W skład infrastruktury wchodzą : 5 basenów o powierzchni 5000 m2, 7 zjeżdżalni, restauracja, ścianki wspinaczkowe, ping pong, atrakcje dmuchane dla dzieci, bary, występy na żywo.

Lemon Park wraz z wnajmem pokoi rusza od maja tego roku.

Planowane zakończenie budowy skrzydła morskiego to koniec tego roku. Pokoje z tego skrzydła zostaną włączone do działalności operacyjnej Lemon Parku.


Dystrybutorem pokoi jest Home Broker S.A. - kolejna spółka - największy doradca nieruchomości w Polsce. Kolejna spółka w wchodząca w skład grupy Leszka Czarneckiego.

Jest możliwość finansowania zakupu kredytem bankowym.

Hotel 4 Kolory :
- położenie : 1 km od morza
- każdy lokal będzie posiadał wyodrębnioną księge wieczystą.
- umowa dzierżawy na 20 lat
- najwyższa stopa zwrotu w Polsce - 10 %
- pierwszy etap zakończony

Więcej informacji napewno udzieli Państwu Home Broker,

Sama posiadam lokal w skrzydle cytrynowym, gdzie już w przeciągu maksymalnie miesiąca dojdzie do podpisania umów przenoszących własność.

Ważne - pomimo przejściowych kłopotów, bo warto o tym wspomnieć, inwestycja idzie do przodu. banki zgodziły się dalej finansować ten projekt, a Home Broker sprzedaje lokale.

Najnowsze wpisy