Forum

Komentarze użytkownika "axatest"

Komentarze użytkownika: axatest

axatest / 2009-09-17 18:47 / Bywalec forum
Taka pożądna zwałka ładnie oczyściłaby grunt pod rajd świętego Mikołaja. Elliottowcy twierdzą że docieramy już (a Chińczycy na Shanghaiu już są poza) końca fali wzrostowej korygującej spadek rozpoczęty w 2007. Z drugiej strony większość nie ma racji jak to mówią....

Re: 14.IX - 18.IX

axatest / 2009-09-17 10:16 / Bywalec forum
Czy ktoś też widzi oRGR na wykresie złota (spot) od marca 2008????
axatest / 2009-09-16 20:50 / Bywalec forum
Ja też dzisiaj kupię SKAN2,realizacja w piątek - dzień 3 wiedźm więc grubas będzie pompował akcje w górę czyli zielony w dół,niedaleko fibo plus dywergencja na RSI, może trafię idealnie w dołek.

Re: 14.IX - 18.IX

axatest / 2009-09-14 15:17 / Bywalec forum
Czyżby czas kupować już kąpielówki? Do przyszłego tygodnia trzymają nas kontrakty a potem chyba już kurs na południe...??? Ja siedzę teraz w TEMP5 i ML5, czekam na sygnał ze SKAN2, ale zostawiłem sobie ułamki procentów akcyjnych na "w razie czego".
W mBanku "gwiazdami tygodnia" są pierwszy raz od dłuższego czasu fundusze pieniężne i obligacji, czas trwania korekty ostatnich spadków też by już wskazywał na wyczerpanie, SP500 dotarł i się odbił od wierzchołka podfali 4 fali (3) głównej fali 1 w dół ...
axatest / 2009-09-11 10:43 / Bywalec forum
GPW zawsze z przodu, i w górę i w dół....
axatest / 2009-09-01 20:45 / Bywalec forum
ja jeszcze troche temp5 ostatnio całkiem dobrze sobie radził nawet pomimo zwałki euro vs pln, więc jak pójdzie coś nie tak (czytaj mamy korektę) to nie będzie tak bolało.
axatest / 2009-08-30 13:55 / Bywalec forum
Z tymi trójkątami na $XAU to trochę śliska sprawa:
http://img82.imageshack.us/img82/1319/xautrojkat1.jpg
Aczkolwiek, dobrze jak by złotko podskoczyło bo na akcjach para się chyba kończy.

Re: 24. 08. - 28. 08. 2009 r.

axatest / 2009-08-28 16:54 / Bywalec forum
Przykopie nam dzisiaj dolar porządnie - aczkolwiek zauważyłem że HSBC nie bierze w prostej linii oficjalnego kursu NBP do przeliczenia wartości jednostki - od paru dni obiecuję sobie tam zadzwonić w tej sprawie, ale jak zwykle jest to ostatnia rzecz do załatwienia w ciągu dnia - więc może w poniedziałek...

Re: 24. 08. - 28. 08. 2009 r.

axatest / 2009-08-28 09:11 / Bywalec forum
Jeśli się to sprawdzi to dostaniemy dzisiaj małego kopa w górę...czy wystraczy?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6973800,PKB_Polski_wzrosl_o_blisko_1_proc__.html
axatest / 2009-08-25 21:38 / Bywalec forum
Spotkałem się ze stwierdzeniem że zielonego "już nie ma kto sprzedawać" - a patrząc na fale elliota to chyba właśnie jesteśmy na początku sporej korekty na edku. U nas oczywiście powinno to być aż nadto widoczne przy zmianie obecnego trendu. Jedyne co jakoś mi nie pasi to wzrosty u janków przy jednoczesmym wzroście dolara (w tym momencie mam oczywiście na myśli rynek amerykański)
axatest / 2009-08-25 20:08 / Bywalec forum
Panowie tylko żeby któryś przez pomyłkę nie pociągnął za hamulec awaryjny :))).
axatest / 2009-08-24 18:27 / Bywalec forum
Emerging Europe Eqiuty (EEE) & Latin American Freestyle (LAF)
axatest / 2009-08-24 18:25 / Bywalec forum
Za dziś HSBC Russia = + 5,7% w dolarach, a więc trochę mniej w PLN.
axatest / 2009-08-24 15:54 / Bywalec forum
Nie wiem czy jestem mniej "słaby" niż Ty, ale spróbuję skomentować Twoją pozycję. Rosja to szczególny rynek, bardzo mocno skorelowany z ceną ropy, krótko mówiąc jeśli bierze się pod uwagę inwestycje w tym rejonie, trzeba przeanalizować nie tylko ogólną sytuację inwestycyjną na świecie, ale również sytuację jaka dzieje się na rynku ropy naftowej - a tu sytuacja jest niejednoznaczna, mamy do pokonania dwa opory: fibo (około 76.71$bbl) oraz 200 tygodniową średnią (około 74.67 - piszę około bo mam dane dla futures,nie dla rynku spot). Dodatkowo dochodzi kopniak w postaci spadającego dolara, aczkolwiek tak jak napisał max poniżej, spadki nie powinny być już tak gwałtowne (opor 2.82-2.85, fibo 2.74). No i jeszcze jedna słabość inwestycji w mBanku - czekanie na pieniądze po zamknięciu pozycji w HSBC (może trwać nawet 2 tygodnie). Ja proponuję "rozwodnić" twoją pozycję w HSBC Russia poprzez konwersję jej części na te fundusze HSBC które ładnie rosły na początku obecnej fali (luty - maj), a potem sporo straciły, w okresie czerwiec lipiec - logicznie sprawę ujmując mają w sobie sporo akcji "śmieciowych" o dużych wahaniach, więc skoro spadły podczas korekty to teraz mają miejsce żeby podskoczyć, a jednocześnie OBSERWOWAĆ rynek ropy, jeśli cena "przeskoczy" opory i dzienna świeczka zamknie się powyżej (ze 3%) nich przy sporym wolumnie to trzeba szybko wracać "do Rosji". BTW dzisiaj podczas jazdy samochodem słyszałem anala z firmy Reflex, który twierdził że cena ropy w obecnej fali powinna dojść do około 80-90$/bbl, więc to chyba kolejny dobry wskaźnik żeby obecnie zmniejszyć pozycję w Rosji ;). Tak na szybko sprawdzając (skoryguj sam) dosyć interesującym funduszem jest HSBC EEE i HSBC LAF. Nie polecam inwestycji w Azji, wg mnie zaczęła się tam już trzecia fala w dół (shanghai) i na tym rynku niewiele się już się ugra. Konwersja pomiędzy funduszami tego samego towarzystwa to chyba 1 dzień. Oczywiście wszystko co napisałem to moje przemyślenia, które na pewno nie sprawdzą się w 100% no, ale na rynku wszystko jest możliwe, a tylko pewne wydarzenia są bardziej prawdopodobne niż inne.
axatest / 2009-08-24 11:03 / Bywalec forum
Tak na szybko cena 98 PLN dla KGHM kojarzy mi się z rekomendacją BZ WBK, ale ona nie jest z czerwca tylko z sierpnia, więc pewnie masz na myśli inne źródło.

Najnowsze wpisy