Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: GPW: Koniec tygodnia pod znakiem wyprzedaży?

Ciułacz / 2012-08-05 19:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie witaj !
ten wykres co zapodałeś :
http://tnij.org/robx

Jest stary i w owym czasie na jego podstawie głoszono :
uformował się już piękny RGR z zasięgiem spadku zaznaczonym po prawej stronie wykresu

A jak wiemy że od tamtego czasu z 1316,7 do dzisiaj już urosło do 1390,99.
Jak ktoś w tym czasie grał na spadki to dobrze jest do tyłu.
Ten wykres można tu wklejać co kilka miesięcy i kiedyś się w końcu sprawdzi, a wtedy ten analityk powie : a nie mówiłem !!!

Re: GPW: Koniec tygodnia pod znakiem wyprzedaży?

Ciułacz / 2012-08-05 14:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie , Panowie poniżej piszecie;

Skończyła się legenda Buffetta, nie ma na czym zarobić

A dalej jest wklejka że :
Gewinn der Beteiligungsgesellschaft Berkshire Hathaway sank im zweiten Quartal nach Angaben vom Freitag von 3,42 Mrd. Dollar im Vorjahreszeitraum auf auf 3,11 Mrd. Dollar.

czyli ma dalej ogromne zyski a nie straty. Żywy kapitał mu się ciągle powiększa i jego zmartwieniem jest gdzie to upychać.
Dalej widzę linka do:
http://www.gurufocus.com/news/158159/why-warren-buffett-lost-money-in-2011

A przeczytaj sobie do tego komentarze to może zmienisz zdanie.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-05 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w jednym z raportów czytam:
„Firma zamierza w dalszym ciągu kontynuować politykę wypłaty dywidendy. Na ten cel Zarząd planuje przeznaczać co roku 65% - 95% zysku wypracowanego z roku poprzedniego” – mówi XXXXXXXXXXX, Dyrektor Zarządzający XXXXXXXXXXX. „Opublikowane dziś wyniki bardzo nas cieszą i jestem pewien, że usatysfakcjonują też naszych inwestorów” – dodaje.
............................................

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-08-05 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może wezmę coś z NC , jestem na etapie ostatnich analiz , tak że w Poniedziałek czy Wtorek coś powinienem skubnąć.
Co chcę mieć w portfelu ?
spółkę co robi zyski i się nimi dzieli bo inwestowanie w teoretyczny rozwój to im wystarczy max 50%.
Jest w expansji , ale za tylko 50% zysku a reszta to ewentualny kredyt, a jak banki nie chcą udzielić to znaczy że nie wiarygodny projekt.
Ambicje przejścia na rynek główny.
Nie zadłużona po uszy.
W miarę płynna jak na ten rynek.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-04 14:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra witaj!
Widzę że to nie tylko ja przyglądam się kursom wymiany
Fajny obrót można zrobić jak się pilnuje kursu

Ja to nie profesjonalnie tylko z doskoku i jednorazowo.
Dzięki i pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-04 14:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike , w KBC jest zdecydowanie lepsza oferta dla rynków zagranicznych ale jest mniej placówek i w moim wypadku to jest mi trochę nie na rękę ( wiadomo; prowincja)

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-04 14:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie Mike i Ketiw !
Takie to już mam ciułacze nawyki że nie spiesząc się wszystko sprawdzam.
Różnica pomiędzy kursem w BZ a kantorem alioru jest 0,1325zł a na początek chciałem wymienić 5000€ co by dało 662,50 zł.
Gdzieś to przeczytałem to sobie wkleję :
...........................................
Prowizje internetowe, naliczane od wartości transakcji, mogą wynieść np. od ok. 0,3 do ponad 0,8 proc., ale nie mniej niż 15-40 dol. lub euro. Przy zleceniu tradycyjnym koszt może sięgnąć 0,7 proc. i nie mniej niż 70 euro

Koszty wymiany
Inwestując, należy jednak pamiętać o kosztach związanych z wymianą złotego na walutę, w której prowadzony jest handel na wybranym rynku. Niezwykle istotne jest też ryzyko walutowe. Zmiany kursów, czyli osłabienie lub wzmocnienie złotego wobec wybranej waluty, mogą znacząco wpłynąć na ostateczny wynik inwestycji.
...............................................
Biuro Maklerskie BNP Paribas Polska, we współpracy z Domem Inwestycyjnym BRE Banku SA, oferuje swoim klientom dostęp do największych giełd światowych, na których mogą dokonywać telefonicznych transakcji akcjami, ETF-ami oraz produktami strukturyzowanymi.
..............................................
W KBC znalazłem tylko taką informacje :
Kursy wymiany walut są aktualizowane co godzinę (o pełnej godzinie zegarowej) i są zbliżone do kursów walut na rynku FOREX. Nie jest pobierana prowizja od operacji wymiany waluty. Stosowane spready są niskie, np. dla pary USD/PLN spread już od 2 groszy.
...............................................
Takie oto ciułaczowe rozterki :-))
Pozdrawiam

Inwestowane na zagranicznych rynkach

Ciułacz / 2012-08-04 00:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cały czas sie powoli przygotowuję do trochę zainwestowania na Dax.
Dopiero jestem na etapie złożenia odpowiedniego wniosku na zlecenia zagraniczne, to jeszcze potrwa bo go wyślą na mój adres w PL i jak tam będę za 2 tygodnie to podpiszę i odeśle albo złożę osobiście.Tu ma na myśli DM BZ.
Z tego co widzę że zlecenia muszę składać w €, czyli muszę zrobić przewalutowanie i tu mam sporo niewiadomych.
A mianowicie po jakich to kursach się odbywa? niby proste po kursie BZ ale jak dzisiaj sprawdzałem porównując z kantorem Aliora Banku to jednak jest spora różnica.
A żeby to jeszcze bardziej skomplikować to powiem że gotówkę w zł uwolnię z ING i tak ombinuję że jak bym przelał do kantora w aliorze, tam przewalutował i nastepnie już w € jeszcze przelał do DM BZ.
Czy ktoś wie czy to ma sens i czy to jest wykonalne ? a może opłaty zabiorą cały zysk ?
Jak już ktoś to przerabiał to proszę o cynk.
Może jakieś prostsze rozwiązania ?

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-08-04 00:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cały czas sie powoli przygotowuję do trochę zainwestowania na Dax.
Dopiero jestem na etapie złożenia odpowiedniego wniosku na zlecenia zagraniczne, to jeszcze potrwa bo go wyślą na mój adres w PL i jak tam będę za 2 tygodnie to podpiszę i odeśle albo złożę osobiście.Tu ma na myśli DM BZ.
Z tego co widzę że zlecenia muszę składać w €, czyli muszę zrobić przewalutowanie i tu mam sporo niewiadomych.
A mianowicie po jakich to kursach się odbywa? niby proste po kursie BZ ale jak dzisiaj sprawdzałem porównując z kantorem Aliora Banku to jednak jest spora różnica.
A żeby to jeszcze bardziej skomplikować to powiem że gotówkę w zł uwolnię z ING i tak ombinuję że jak bym przelał do kantora w aliorze, tam przewalutował i nastepnie już w € jeszcze przelał do DM BZ.
Czy ktoś wie czy to ma sens i czy to jest wykonalne ? a może opłaty zabiorą cały zysk ?
Jak już ktoś to przerabiał to proszę o cynk.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-04 00:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A w moim portfelu to tylko Krezio się dobrze spisuje a że to trochę spekulancko to mu stopa ustawiłem.
Hm... dobrze że z giełdy nie żyje .
Zewsząd kiepskie wiadomości ale dalej up ...
Czy to wychodzenia z dołka ?
czy to tylko podpuchy aby lepiej upłynnić papiery ?
Jak to już wychodzenie z dołka to wzrosty mogą potrwać do Nowego roku i dalej czyli za ten tydzień czy dwa to daleko mi nie uciekną , a jak to tylko podpuchy to przeczekać.
Teoria niby prosta ale zawsze w detalach jest skomplikowane.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-08-04 00:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Polska dwa złote medale a Kanada ani ani :-))

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-03 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie teraz ustawie sobie dwa zlecenia jedno troszkę powyżej tego co powiedziałeś a drugie jeszcze niżej.
Jak dużo nie poleci to też dobrze bo by świadczyło że już jest wysprzedany i da podwaliny do wzrostów.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-08-02 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niemcy postawili na swoim i Europejski Bank Centralny pozostał na obietnicach.
Widocznie oceniają że bez pomocy i tak w bankructwo nikt nie wpadnie ale za to będą płacić za kredyty wyższe oprocentowanie co nabije kapsę bogatym bankom.
Albo ??? poczekają jak dojdziemy do dna bo teraz jest za wcześnie.
Inna hipoteza to czekają na Grecję bo chyba we Wrześniu ma być udzielona następna transza pomocy i te przetargi mogą zdołować rynki.
teorii jest bez liku ale co robić?
Hm... Rynki teraz jak to przetrawią to powinny odreagować aż do rozstrzygnięcia pomocy Grecji.
Mnie by pasowało zagrać na KGHM bo łatwo wejść i łatwo wyjść.Czy się jeszcze skorekci ?
Hm... taka dobra spółka to powinna iść tylko w górę, poza światowymi trendami na miedzi to chyba wszystkie złe wiadomości ma już w cenie.
Pozostaje tylko jedno pytanie czy ci co kupowali pod dywidendę już wyszli, ale chyba tak a jak nie to teraz te resztki wyskakują. Trochę zaczekam.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-08-02 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :
Grecja: rząd ogłasza walkę z recesją.
Na południu i zachodzie kraju mają powstać cztery drogi szybkiego ruchu. Jak się szacuje, przy ich budowie zatrudnienie znajdzie ok. 60 tys. osób.
........................................................
Co nareszcie się chwycą do łopaty ?
Albo ruchy pozorowane ???
Bo jak dotychczas to były tylko próby wymuszenia pomocy. Kto tym razem im doradzał ???

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-02 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
He ...he ...
Tak to jest jak : na dwoje babka wróżyła.

zadne AT ani fundamentalna tylko rzut monetą

Analizy były robione ale teraz jest za dużo czynników co maja wpływ na kursy wiec pozostaje moneta :-))
Ale jeszcze ze dwa tygodnie i zacznę się bardziej rozglądać jakie kierunki obrać.

Fundamenty:dobry wskaźnik cena do zysku, trochę dywidendy, stabilność , podążanie za trendem itd.

Zgadzam się że szukamy dna ale poniżej 2000 to nie powinno zejść, ale nic nie wiadomo , dlatego czekam.

Najnowsze wpisy