Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-02 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba jednak nasze rynki bardziej czekają na Europejskie decyzje bo tu prawie bezpośrednio ratujemy banki.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-02 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

bez znajomości takiej pracy się nie dostanie.

Hm... jeżeli jest to normalność, to o co tu szaty rozdzierać, :-))
Inaczej bym to widział jak by taki delikfent nie miał odpowiednich kwalifikacji ani predyspozycji do danego stanowiska, albo dane stanowisko było na zamówienie sztucznie utworzone i nie potrzebne.
Taki szef wydziału kadrowego ma na biurku 3-5 CV i wszystkie są dobre to kogo ma zatrudnić? Przecież nie będzie rzucał monetą tylko tego co dla niego jest najkorzystniejsze, czyli po lini.
Inna sprawa że w wielu innych przedsiębiorstwach jego CV zaraz wylądowało w koszu bo tam w kadrach byli zwolennicy z przeciwnej lini.
Z innej beczki mam w rodzinie siostrzenicę z ubiegłego roku Magistra Socjologi i też szuka odpowiedniej pracy ale nie ma kontaktów i trochę jest tym sfrustrowana, jak ja jej tłumacze że kontakty to trzeba sobie wyrobić samemu bo samo przez się to nie da rady, my istoty rozumne żyjemy stadnie itd i szaraczki muszą się trzymać klanu.Jak ktoś ma cechy przywódcze to sam sobie stworzy klan.
Co ja się tu rozpisałem, a miało być o giełdzie.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-02 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

Widzę, że wziąłeś Krezia.

Miałem brać Syntka ale rzuciłem monetą i wypadło na Krezia ;-).
Może jak w panice będą uciekać z innych to się zapakują w Krezia ???
Tak czy tak to tego nie wiele.
A odnośnie FED to tak przypuszczałem że będą liczyć że po takich buńczucznych zapowiedziach to EBC za nich zrobi robotę a oni zaoszczędzą trochę amunicji.
Tak w zasadzie to Amerykańce tylko się boją
deflacji , a po tej suszy to żywność może sporo podrożeć co powinno im zapobiec deflacji.
Dalej potwierdzają niskie procenty aż prawie do końca 2014 roku, a Amerykańska mentalność mentalność jest taka że nie będą kupować nieruchomości dopóki nie zaczną podnosić oprocentowania hipotek.Jak na razie to oszczędzają i tak będzie do 2014 roku ?
Na pocieszenie Alterko sie ruszyło , na wszelki wypadek ustawię zlecenie śmiesznie wysoko, a nuż widelec się sprzeda.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-08-01 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
- Mamy jedno nazwisko, ale prowadzimy osobne życia. Ojciec żadnej pracy mi nie załatwiał – mówi w wywiadzie dla "Faktu" Michał Tusk. Syn premiera zaznacza, że posady na gdańskim lotnisku nie zrezygnuje.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/syn-premiera-wzywa-go-by-ustapil-ze-stanowiska,1,5205113,wiadomosc.html
..........................................
Dalej Michał powiada:
W rozmowie z "Faktem" przyznał, że zarabia około 3 tysięcy na rękę. – Jeśli ktoś mi zarzuca, że dostałem tę pracę po znajomości, to niech znajdzie na rynku innego specjalistę z moją wiedzą o lotnictwie cywilnym oraz kontaktami w branży, który przejmie te obowiązki za 3 tysiące złotych.
Od siebie dodam że za darmo nie pracuje ale kokosów nie ma.
Hm... gdzieś pracować powinien, a gdzie by nie poszedł to będzie ta sama historia.
Powiem krótko: Michał nie daj się.
Poszczekają i to im przejdzie

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-01 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
miedziak wykupywany rosnie od przeszło tygodnia.
Oby nie było zimnego prysznica.

Nie powiem abym na to nie czekał ale do jakiego poziomu ? to jest dobre pytanie !

Re: Co to jest counter-trend ?

Ciułacz / 2012-08-01 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tedens witaj !
co Ci się przypomniało ?
pytający pytał 5 lat temu !

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-08-01 03:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na BP czytam:
Bundesbank strofuje EBC.
Odebrano to powszechnie jako zapowiedź uruchomienia rozwiązań mających obniżyć koszt zaciągania długu przez największych dłużników eurolandu.
http://www.pb.pl/2645191,55267,bundesbank-strofuje-ebc
..............................................
He he...
Bankowi sie nie podoba że będą im podbierać klientów.
Niemieccy bankierzy zwietrzyli super biznes, tz zakładać lokaty wystraszonym Greckim,Włoskim czy Hiszpańskim obywatelom na prawie ujemny procent i te same pieniądze następnie pożyczać pożyczać ich rządom na lichwiarski procent i jak sie im dziwić że krytykują BCE.
Czyżby to były symptomy początków wojny ekonomicznej?

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-08-01 03:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nasi analitycy w Montrealu to wyczekują na Środowe wieści z FED oraz w Czwartek na posiedzenie BCE.
Takie ważne posiedzenia a wzrostów nie widać, dlaczego ? bo już pod to rosło i kto miał kopić to kupił i teraz stoi z palcem na enterze , aby sprzedać jak oczekiwania się nie spełnia .
A co robi Ciułacz ? też czeka na wiadomości , jak z Fedu będą dobre to postaram się coś złapać , a jak nie to poczekać aż się wystrzelają, zresztą nic nowego , większość zrobi to samo.Ale jak jest do przewidzenia że większość zrobi to samo to kontraktowcy już pomyślą aby na tym zarobić i mogą pokąplikować sprawy.

Re: 50 tys. zlotych, w co zainwestowac?

Ciułacz / 2012-07-31 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rardziu witaj !
Piszesz

Gdybyście mieli oszczędzone pięćdziesiąt tysięcy złotych w co byście zainwestowali?

Dalej
Co możecie mi polecić?

Ty nas nie znasz i jak Ci powiem że ja bym zainwestował w nieruchomości to nie znaczy że to będzie dobre dla ciebie.
A jak forumowicz LL Ci powie że on by za to obstawił S-ki to dalej dla Ciebie nić nie znaczy.
Generalnie to tu nie doradzamy bo na to trzeba mieć licencje ale często się powiada co bym ja zrobił na twoim miejscu.
Kim jesteś ? Jakie są twoje intelektualne możliwości ?
Hmm... Jak jesteś z kilkoma doktoratami ale sam nigdy nie podjąłeś decyzji bo np twój ojciec cie ustawiał a teraz żona i masz spore dochody to ja w takiej sytuacji bym to trzymał na lokacie, ale pewnie już to dawno robisz i już Ci się znudziło.
A Może jesteś młodym krzepkim chłopakiem co to ledwo skończył podstawówkę ale załapał się do kopalni i zasuwa łopatą robi nadgodziny i pracuje piatek i światek a w banku coraz więcej pieniędzy i niema czasu na wydawanie ? w takim wypadku też lokaty.
Generalnie to inwestować w to co się dobrze zna nie tylko z nazwy, ale się wie jak to działa.
Jak będziesz na spotkaniu z jakimś tz doradcą to decyzji nie podejmuj od razu wróć do domu i przemyśl, chyba że już przed spotkaniem wiedziałeś co chcesz.
Jak tu wszedłeś to chyba miałeś na myśli giełdę, jak już bardzo chcesz to na początek małym kapitałem.
Pamiętaj , Chciwość i strach to nami rządzi, a nie tak łatwo to okiełzać.
Sorry że pisze trochę teatralnie ....
Ps.
LL.. pozdtawiam

Re: GPW: Mamy szansę na udany koniec tygodnia

Ciułacz / 2012-07-29 20:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może odnośnie Japońskiego funduszu emerytalnego dam małą wklejkę bo to może być pozytywne dla naszego parkietu.
.................................................

- Przewidujemy, że zaczniemy nabywać akcje na wschodzących rynkach do końca tego kwartału lub na początku przyszłego – powiedział w rozmowie z agencją Bloomberg. – Ponieważ są to inwestycje mniej płynne niż w krajach rozwiniętych zaczniemy od mniejszej kwoty i później zdecydujemy czy kupować więcej w zależności od osiąganych efektów – dodał.

Środki lokowane będą na parkietach, na których notowane są akcje spółek wchodzących w skład indeksu MSCI Emerging Markets. W kręgu zainteresowania funduszu znajdzie się zatem 21 krajów, takich jak Brazylia, Rosja, Indie, Chiny Korea Południowa, Tajwan, Republika Południowej Afryki, a także Polska.
http://www.ekonomia24.pl/artykul/859598.html
Panowie jak o czymś piszecie ze niby gdzieś tam pisało to dobrze jest dołączyć linka

Re: GPW: Mamy szansę na udany koniec tygodnia

Ciułacz / 2012-07-29 20:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeśli to do mnie piszesz to odnośnie Japonii to masz sporo racji ale inne rynki jeszcze tego nie doświadczają ale niechybnie to ich czeka.
W PL jest trochę inaczej ale i tak SP chce dokapitalizować własne spółki i w ramach prywatyzacji zaniża kursy na GPW i zalewa rynek, czyli jak nie kijem to go pałą.
Ale to co napisałem w poście powyżej na teraźniejsze lato dalej podtrzymuję.

Re: GPW: Mamy szansę na udany koniec tygodnia

Ciułacz / 2012-07-29 15:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie to ze statystyki to masz racje ale są takie fundusze emerytalne co mają stały dopływ gotówki ze stałych składek emerytalnych i one są inwestowane według z góry określonego klucza a nie według widzimisię admina, ale jedynie można trochę przytrzymać kapitał nie od razu inwestując.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-29 15:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Izraelu parkiet ładnie śmiga wiec na Poniedziałek się trzeba zastanowić

Re: GPW: Mamy szansę na udany koniec tygodnia

Ciułacz / 2012-07-29 14:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
JB witaj!
Powiadasz
Polska powinna dokonać strukturalnych reform całej gospodarki

Hm... Jak by tu była monarchia absolutna to można by było do Tuska mieć pretensje że nie robi reform, ale w dobie demokracji to większość krajów podąży w ślady Grecji , chyba że oszukamy demokrację.
Wystarczy ogłosić referendum i zapytać czy chcemy zwiększyć podatki o 5% albo zmniejszyć o 5% i tak to robić co roku.
Szkoda gadać, bo już nie będę wspominał o Libii jak teraz będą mieć dobrze w dobie demokracji.
Reszta trzeba iść z prądem : umarł Król, niech żyje Król

Re: GPW: Mamy szansę na udany koniec tygodnia

Ciułacz / 2012-07-29 14:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonimie witaj !
Powiadasz:

AD Line dla indeksu S&P500 nie potwierdza już nowych szczytów w lipcu - zwyżka robiona coraz mniejszą liczbą spółek, co zresztą widać też po spadającym obrocie

Decydenci poszli na urlopy a te fundy co mają stały dopływ kapitału to siedzą na gotówce bo nie ma kto podjąć decyzji.
Może tak nie jest na 100% ale wiele prawdy w tym jest.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy