Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-27 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek tacy jak ja ( rocznik 1956)to już widzą że im dobrze z górki wiec myślą o ochronie kapitału i w zasadzie dobry doradca tak powinien im radzić.
Przed młodymi co to dopiero powiększają rodzinę to świetlana przyszłość ;-))

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-27 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrze , nie rośnie tylko rosło, bo zanim skończyłem pisać to już wszystko sprzedane.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-27 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo Witaj
Dobrze że wczoraj mi nagadałeś , bo się ziałem za podwórkową analizę i po takim fiksingu zdecydowałem się złożyć nocne zlecenie po kursie otwarcia.
Teraz dopiero wstałem ale już robię realizacje zysków, nie zostawię tego na weekend.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-27 03:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Obrałem sobie plan że dopiero po 15 Sierpnia będę się przyglądał w co zainwestować a na chwilę obecną to po partyzancku.Po prostu nie mam zaufania do rynku.
Może i jest trochę śmieszne że się połakomiłem na jednego grosza na Midasie a na miedziaku sporo kasy ucieka , ale tak to już jest.
Może i mi trochę ucieknie ale jak już będzie potwierdzenia jakiegoś trendu to jeszcze się załapię.
Piszesz

Big widzę zbiera taką spółeczkę jak Ideon. On ma nosa do perełek. Może warto się nią zainteresować :))

Ta spółka były Centrozap nie ma żadnych dobrych wyników od bardzo dawna ale za I Q mieli znaczna poprawę, czy to na trwałe ?
Z tego co pamiętam to walczyli o odszkodowanie od SP i tym przyciągali inwestorów, ta sprawa może odżyć co by dało skok na wykresie.
Inna sprawa że zmienili nazwę i liczą na to że wszyscy zapomną stare dzieje, ale jak będą mieć dobrych naganiaczy to ileś tam ujadą.
Może Bigu ma jakieś przecieki, albo tylko sentyment do upadłego anioła ?
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-26 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na midasie niby dobra wiadomość ale z marszu w 2 dni zrobić 13% to bez realizacji zysków nie zawsze wychodzi wiec ten mój grosik już zacząłem zbierać.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-26 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw Gratki !
Ale jak to piszesz
Moze troche zarobimy

Dopóki nie sprzedane to dalej pozostaje wirtualne.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-26 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po takich wiadomościach szarpnąłem się na Midasa, ale inni byli szybciej od emanie.
Teraz dobre pytanie czy się zadowolić jednym grosikiem czy czekać na lepiej ?

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-25 12:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Siedzę jak mysz pod miotłą.Z Niemieckiej gospodarki dochodzą złe dane.Deutsche Bank co go mam pod obserwacją dziś zapikował bo przebąkują o niższych zyskach.
Coś mi się wydaje że na ten rynek jeszcze szybko nie wejdę niech sie uspokoi i jak już kiedyś powiedziałem niech przetrawią Grecję.
A Grecja się jeszcze będzie ciągła przez następny rok.
I jak tu się dziwić że kupują ujemne obligacje.

Re: Wyprzedaż zbyt paniczna? Co dalej z akcjami na GPW?

Ciułacz / 2012-07-25 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Apple spadł o 5,46% bo ma mniejszy zysk netto niż przepowiadali analitycy.Pewnie inwestorzy się całkiem obrażą i wycofają z tych akcji oraz kupią ujemne Niemieckie obligacje ;-)

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-24 22:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero po pracy i muszę przyznać że mi się zrobił mały uśmiech zadowolenia za te 2 zł na KGHM.W jeden dzień przynajmniej mniejsza prowizja.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-24 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jestem skromny , chcę 2 zł uskubać . Muszę pozostawić zlecenie otwarte i iść do pracy, a tego nie lubię . Chyba wezmę laptopa ze sobą >

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-24 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dagma witaj !
Pytasz :
czemu ma służyć upublicznianie portfela?

Miedzy innymi do oceniania partnera w dyskusji na forum.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-24 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam gospodarza i resztę !
Do pytających : Synonim tu rzadko zagląda.
Zazwyczaj aby była rozmowa jak równy z równym to dobrze jak się jest zalogowanym bo wiesz z kim gadasz a nie do kogoś co tu był przelotnie i nigdy nie powróci.
jeden z gości pyta :
Gdzie się nauczyć podstaw tych opcji i ile trzeba mieć pieniędzy żeby zacząć? Nie wiem czy są takie kursy

Na temat opcji w necie jest sporo, ale jak zainteresowany nie jest w stanie sam ogarnąć podstaw opcji to lepiej niech to sobie odpuści, bo to może być oznaką że będzie miał same wtopy.
Inna sprawa jak ktoś zaczął praktykować i chce się wymieniać informacjami czy doświadczeniem
Jak gospodarz tu wpadnie to może coś doda od siebie.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-24 11:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed chwilą się rozbudziłem i widzę że pierwsza transza wpadła, ale na drugą to bym nie liczył bo jest dużo niżej.
Zaraz ustawię zlecenie sprzedaży i dalej idę spać.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-24 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
problem greckich zadłużeń jest od nowa na tapecie.
Dla odświerzenia,
Czytam :
"Komisja Europejska jest przekonana, że decyzja o wypłacie dla Grecji będzie podjęta w bliskiej przyszłości, chociaż jest mało prawdopodobne, by stało się to przed wrześniem" podstawą do wypłaty będzie raport tzw. trojki, czy przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz KE, którzy w tym tygodniu (najpewniej we wtorek) wyruszą do Aten.20 sierpnia termin wykupu greckich obligacji na kwotę 7 mld euro, w tej sprawie - zgodnie z deklaracją szefa eurogrupy - będzie znalezione rozwiązanie.
W poniedziałek dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał, że niemiecki rząd nie zgodzi się na dodatkową pomoc dla Grecji ponad 130 mld euro, które obiecano w drugim pakiecie ratunkowym (pierwszy opiewał na ok. 110 mld euro).
Premier Grecji Antonis Samaras prosi z kolei o więcej czasu na realizację reform, które są warunkiem otrzymania wsparcia. Gdyby tę prośbę spełniono, Ateny musiałyby otrzymać dodatkowe 50 mld euro wsparcia.

Najnowsze wpisy