Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-10 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Siedzę cicho bo nie chcę aby ktoś się sugerował moim mamrotaniem bo można na miedziaku wtopić, może nie wtopić ale mniej zarobić.Często pisze się jedno a tu nagła sytuacja i trzeba zrobić drugie a Ci co czytają to mogą cie czuć manipulowani.
Liczę że w NY będzie małe odbicie co powinno się pozytywnie odbić na surowcach , ale czy to nie za późno?

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-09 12:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wyjscia z KGHM jak wiemy już sie odbywają i to przeważnie jest kapitał spekulacyjny, nie zawsze to wielkie ryby ale bystre sztuki co chcą trochę zarobić.Czyli powinny już mieć coś na oku w co zainwestują , czy damy radę się z nimi załapać ?

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-09 00:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aqua witaj !
Powiadasz :
sądzę że obecnie nadchodzi czas spółek , które dziają/będą działać w temacie polskich i nie tylko łupków. Tu "miałbym baczenie" ;)

Hm... tylko jakie terminy i jakie poziomy,bo łatwo przestrzelić .
Fakt faktem że wolnej kasy jest jak lodu tylko inwestorzy wolą obligacje o marnym procencie od akcji.
A jak już to przed inwestycją w dana spółkę to ją medialnie zgnoją i dopiero biorą.

Zobaczmy jaka była nagonka na IDM wygląda mi na to że to robione jest pod kogoś konkretnego bo te akcje ktoś skupuje,bo inaczej by nie było takich obrotów,chyba że sami to ukartowali i grają na słupy zarejestrowane na Cyprze czy gdzieś tam.

Re: Szef EBC bardzo zawiódł. Jego akcja nikomu nie pomoże

Ciułacz / 2012-07-08 23:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Powiem szczerze że takiej odpowiedzi oczekiwałem a szczególnie myślałem o tych niemieckich
niemieckie obligacje, które dają już zerowe lub nawet UJEMNE stopy zwrotu (2-latki), tak samo jak 2-latki szwajcarskie.

Są fundusze co w swoim statucie mają ściśle określone o jakim stopniu ryzyka mogą kupować papiery i tego się trzymają ,ale są tacy co to wzięli na tymczasem i to tymczasem się już przedłuża a cierpliwość się już kończy.

Re: Szef EBC bardzo zawiódł. Jego akcja nikomu nie pomoże

Ciułacz / 2012-07-08 18:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Houston ,spoko ,

Masz sporo racji ale trochę przesłodziłeś
Piszesz:
każdy pakiet stymulacji spowoduje skok inflacji i wzrost stóp

Gdzie ta inflacja i gdzie te wzrosty stóp.

Re: Szef EBC bardzo zawiódł. Jego akcja nikomu nie pomoże

Ciułacz / 2012-07-08 18:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Moim pytaniem chciałem sprawdzić czy tylko robisz wklejki czy wiesz o czym piszesz, ale widać że wiesz co piszesz, co prawda moje wnioski nie muszą być identyczne z twoimi.
W trendzie wzrostowym to fakt że
Wall Street chce sukcesywnego wzrostu zysków a jak go nie dostaje to wyprzedaje

Ale jak generalnie wszędzie są mniejsze zyski to nie ma gdzie uciekać chyba że w obligacje ?
Jak w porcie jest odpływ to nie tylko dziurawe łajby opadają.
Puki co to w Stanach jeszcze nic nie zrobiono aby ograniczyć import, ale chcą to chcą zrobić.
Obecnie jest miękki Prezydent ale Stany w swojej historii stosowali rożne sztuczki handlowe np jak Japonia w 1636 roku zamkła się do handlu ze światem to Amerykanie w 1853 roku wysłali do Japoni delegacje handlową aby ich nakłonić do wymiany handlowej. Ta delegacja przybyła pod osłoną Amerykańskiej marynarki wojennej i jak Japończycy odmówili wszelkiej współpracy to armada otworzyła ogień i dali sobie upustu niszcząc co się dało i odpływając pozostawili wiadomość żeby się dobrze zastanowili bo powrócą za rok i tak się stało, po roku podpisano traktat handlowy.
W takich wypadkach to nasze analizy i gdybania to i tak do kosza.
Bądźmy spokojni to jeszcze nie na teraz, a na tą chwile to ochrona kapitału i z doskoku coś tam uskubać.

Re: Szef EBC bardzo zawiódł. Jego akcja nikomu nie pomoże

Ciułacz / 2012-07-08 15:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Widzę że jesteś nie strudzony ! Piszesz :

Jak dotąd aż 94 spółki w USA obniżyło swe prognozy wyników i tylko 26 podwyższyło

Czyli należy się przestawić na te 26 spółek co podniosły wyniki ?
Inna sprawa to nie wiemy czy te 94 spółki to tylko zmniejszyły zyski czy maja straty ?
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-08 14:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu oraz Mik !
Do tego co powiedzieliście a mianowicie :
samochodowka , Comerzbank

dopowiedział bym nieruchomości (mieszkania) w Berlinie. Co prawda administrowanie tego to zawracanie du... ale mając w dobrym punkcie to zawsze na studentów można liczyć, a jest dobra przebitka i ceny są dalekie od wyśrubowania.
Takich okazji jak na Florydzie to nie znajdzie ale jest mniejsze ryzyko do strat.

Sam od dawna mam pod obserwacją Comerzbank
i po mimo że instytucja już jest gotowa do odpisania strat na Greckich długach to jednak inwestorzy mogą być bardzo nerwowi i przy prawie groszowych notowaniach może szarpnąć 10-20% z tym że powinien to szybko odrobić.
W okresie wakacyjnym to większość parlamentów nie obraduje to i większych decyzji nie będzie, ale to nie znaczy że wszystko pozostanie w zawieszeniu a szczególnie że w Grecji może zabraknąć gotówki.
Ja to na ten najbliższy czas myślę o ochronie kapitału a pod koniec wakacji chce być gotowy do akcji.
No i staram się nie zapominać o :

Nalezy stawiac na spolki

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-08 03:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
Czytałem Tomka ,ładnie pisze i pisze co chcemy usłyszeć czyli życzeniowo?
Wykresy opiera na naszym WIG ale to nie my decydujemy jak będzie grane.
Potrzebna jest iskra na suche paliwo i dobrze oraz długo dmuchać.
Ale jak byśmy spojrzeli na S&P
http://stooq.pl/q/?s=^spx&d=20120706
do tego jak by sie dało nałożyć personalnego zadłużenia każdego obywatela oraz państwa a żeby było jaśniej to dorysować perspektywy odejścia na emerytury tego pokolenia co ma wypasione fundusze a młode pokolenie prawie już nie odkłada na emeryturę, przez co fundusze będą wywalać akcje .
Trochę tu za czarno maluję, tym razem za kwartał powinno odbić ale na jak długo ???
Polska jako Polska to stoi nie tak źle bo np oszczędności przeciętnego Polaka są wyższe od zadłużeń.
Wskaźnik naszego personalnego zadłużenia w stosunku do PKB nie przekracza 20 proc, a w Kanadzie już przekroczył 150%.
Naszym funduszom emerytalnym w PL nie grozi masowa wypłata emerytur to przynajmniej nie będą dołować parkietu.
Fak faktem że rynek już jest wyprzedany i tylko kapitał spekulacyjny się przewala z boku na bok.
Hmm... zresztą co tu dużo medrkować przecież już wiemy że na wysprzedanej( bez płynności )spółce to nawet spokojny emeryt jak zacznie skubać co tydzień po kilka akcji to w pół roku nadmucha balona na 50% ;-))
I tak oto sam siebie zapędziłem w kozi róg i dalej nie wiem czy będą wzrosty czy spadki ?
Ps.
Wybaczcie że się mi tak pisze ale to weekendowo.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-07 14:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej się przyglądam MIDAS , jak na miedziaku uwolnię trochę kasy to nie za wszystko ale coś trzeba by pomyśleć.
Projekt mają w powijakach ale w końcu chyba kiedyś go dopną.Spekuła poprawiła AT ale jeszcze fundamenty.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-07 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
$kliofasionata Ty widać masz dyżur na forum i lubisz dużo gadać do nam coś powiedz na temat :
IDM ???
Od plotek aż huczy że to może Roman K. zbiera te spadające papiery, ten czy inny inwestor ale ktoś to odebrał i co dalej ???

Re: Szef EBC bardzo zawiódł. Jego akcja nikomu nie pomoże

Ciułacz / 2012-07-07 00:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla odmiany to wam powiem że nie wszędzie się boją recesji.
Powoli w Montrealu robi nam sie bańka na nieruchomościach co widać po transakcjach gdzie kupcy oferują większa cenę za nieruchomość od ceny wywoławczej. Po prostu się boją że ktoś im sprzątnie spod nosa.
W pierwszej połowie tego roku takich transakcji co płacono o co najmniej $5tys więcej było aż 3,5% , niby nie dużo ale ale to może świadczyć o sile rynku i braku obawy o recesję.
Podam linka.
http://affaires.lapresse.ca/economie/quebec/201207/06/01-4541231-rebond-de-la-surenchere-dans-le-residentiel-a-montreal.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS12

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-07 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla odmiany to wam powiem że nie wszędzie się boją recesji.
Powoli w Montrealu robi nam sie bańka na nieruchomościach co widać po transakcjach gdzie kupcy oferują większa cenę za nieruchomość od ceny wywoławczej. Po prostu się boją że ktoś im sprzątnie spod nosa.
W pierwszej połowie tego roku takich transakcji co płacono o co najmniej $5tys więcej było aż 3,5% , niby nie dużo ale ale to może świadczyć o sile rynku i braku obawy o recesję.
Podam linka.
http://affaires.lapresse.ca/economie/quebec/201207/06/01-4541231-rebond-de-la-surenchere-dans-le-residentiel-a-montreal.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS12
..................................................

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-06 23:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Masz rację że
myśle że Ty w ogóle nie powinieneś się rozliczać w PL

Też byłem w ubiegłym roku u nich na dywaniku.
Na początek to im poszło oto z kąt miałem kasę na kupno gruntów ( bo tego kupiłem prawie 50ha)ale byłem przygotowany na wszelkie pytania i miałem całą walizkę dokumentacji.
stanęło na tym że dalej będę się rozliczał z dochodów GPW w PL bo mam mniejszy podatek.Ale mam świadomość że sie mogę rozliczać w Kanadzie.
Przy okazji sprawdziłem sobie ile mam wypracowane emerytury w ZUS za moją pracę do 1983 roku i wyszło że hipotetyczna emerytura ( I filar) powinna być 643,89zł.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-06 23:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

A jak Twoj U.S.powie sprawdzam i poprosi o dokument potwierdzający branie udziału w walnym KGHiM.?

To dlatego ten temat poruszyłem aby zobaczyć jakie doświadczenia mają inni inwestorzy.
A zawsze by można było zgrać walne ze zwykłą wizytą, tym bardziej że na ziemiach zachodnich mam sporo gruntów rolnych i często odwiedzam moich dzierżawców .

Najnowsze wpisy