Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-29 00:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i wykrakałem że inwestorzy się wystraszą na KGHM , może nie całkiem tak że się wystraszyli tylko sądzili że to inni się wystraszą i wszyscy chcieli wyjść przed wystraszonymi ;-)
Normalnie to dzień max 2 dni tak jest ,ale ta dywidenda dalej powinna przyciągać innych.
Ps. Ja dopiero przed chwilą z pracy się przyczłapałem, ale trzeba pilnować z czego się żyje.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-28 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam stopa i zobaczymy

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-28 12:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak niepewność przed walnym na KGHM obniżyła notowania ale już za parę minut sie okaże czy dalej w dół czy do góry

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-06-27 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Piszesz :

Tylko kombinuję gdzie konto do zagranicznych inwestycji założyć ,żeby było tanie i pewne..

Stara zasada to prowadź biznes tam gdzie mieszkasz chyba że on będzie tak duży że sam się będzie toczył.
Trzeba się zastanowić czy to się opłaci .
Mając stałe w miarę wysokie nadwyżki kapitału i perspektywę oszczędzania 30-40 lat to faktycznie trzeba się zastanowić w co i gdzie to ulokować bo Europa w obecnej formie chyba nie pociągnie, nie obędzie się bez wojny co niby teraz jest nie do pomyślenia, ale np taki kraj jak Niemcy są skazane na systematyczne bogacenie się ale w odczuciu pozostałych to może być odebrane że są wyzysk , jak to widzimy na przykładzie Grecji .
Takie kraje jak Stany czy Kanada to niby sa stabilne ale nie możesz wyskoczyć na weekend z PL do Kanady ;-)
Do tego dochodzą sprawy podatkowe.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-06-27 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Piszesz
na Rovese się jakieś solidne harce zaczęły...więc zarobić będzie można ale i stracić...

Ano ! ano ! gdzie niema ryzyka tam niema zabawy ;-)) ale małym kapitałem.
A tak bardziej na serio sporo gorących inwestorów a raczej bym powiedział drobnych spekulantów wyszło z parkietu i siedząc na gotówce z nudów teraz szuka okazji i będziemy świadkami podbijania kursu i ucieczki.
Midas zebrał trochę kasy z parkietu i zaczął robić poważne inwestycje, ale w dziedzinie komunikacji jest ryzyko o dzisiaj jak kupisz nowoczesną technologię to jak jej nie wdrożysz błyskawicznie to na przyszły rok już będą następni z jeszcze nowszą. Na MDS Grudzień, Styczeń,Luty ładnie zrobił konsolidacje i dawało nadzieję przerwania spadkowej passy ale akcjonariusze po objęciu PP chcieli sobie trochę ulżyć z nadmiaru papieru i nastąpiła nowa fala spadkowa a obecnie większość się zastanawia czy to już wystarczy ? dodatkowo powinny dojść efekty inwestycyjne.
Ja tak większość czekam kiedy będzie to dno, jak by przed nami nie było wakacji to bym już uważał że już nadszedł czas a tak to jestem nie zdecydowany.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-26 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na BP czytam :
Rezerwa Federalna stosuje politykę „drukowania pieniędzy”, co zdaniem Talbotta, oznacza wielką inflację, która uderzy w zyski inwestorów. W jego ocenie, nie można już ufać papierom wartościowym. Lepsze są „twarde” aktywa, jak domy, mieszkania, biura, czy złoto. Jeśli chodzi o złoto, to Talbott radzi, aby stanowiło ono 15-25 proc. portfela.
Od siebie dodam że to jest logiczne co gada tylko kiedy to nastąpi ? za miesiąc , rok 10 lat ?Moim zdaniem jeszcze przed tym należy nam się porządna hossa.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-26 12:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z nudów to się zabawiłem na byłym cersanicie (Rovese) ale nie potrzymałem długo i trochę mi mało wpadło.Widać że Cormy się budzi.
Generalnie to małe a dobre spółki nadrabiają zaległości

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-25 16:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na CERSANICIE jestem ustawiony ale trochę nisko i mało wpadło może jeszcze coś wpadnie

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-06-25 15:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Igła witaj !
powiadasz :

pora na zmiany

To chyba raczej życzeniowo ;-))
pozdrawiam !

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-25 15:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ostatnio widzimy ropa tanieje to i spółki wydobywcze robią mniej zysku co się przekłada na ucieczkę z tego papieru i ostra przecena.
Inni powiedzą że to może czas aby się obkupić ?
Kupić nie kupić ale potargować może warto ?.
Dla lubiących dywidendę i znający kanadyjski rynek to może podam co by warto wziąć pod obserwację, ale kiedy będzie dno to może już sami to ustalicie.
Pengrowth Energy : dywidenda 11%,
Penn West Petroleum : dywidenda 7,7%,
Crescent Point Energy : dywidenda 6,7%,
ARC Resources : dywidenda 6%,
Canadian Oil Sands dywidenda : 5,34%
Trzeba wziąć pod uwagę że że jak obecnie są mniejsze zyski to i dywidenda może być obniżona.
http://affaires.lapresse.ca/finances-personnelles/plus-value/201206/18/01-4535925-des-dividendes-qui-brillent-plus-que-lor-noir.php

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-25 14:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak by nie te co roczne tradycyjne letnie spadki to technicznie wiele spółek jest przed wzrostami. W takich wypadkach to jednak szanujące się fundusze gromadzą nowe wpływy gotówkowe i czekają na lepsze czasy, ale harcowniki są czujni i nawet będąc na wakacjach pod gruszą spokojnie łowiąc ryby maja pod ręka co trzeba.
Ja dzisiaj mam wolne, rodzinka jeszcze śpi, a jak trochę klikam .

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-06-25 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jakoś nic się nie wspomina że do przygotowań piłkarskich zmagań były za angażowane potężne środki i siły ludzkie co po zakończeniu rozgrywek może sporo ludzi wylądować na bruku ?

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-25 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Midas po mimo że się znalazł w w groszówkach co są oblegane przez spekulację dalej robi niespokojne ruchy wyraźnie chce się wybić z dotychczasowego trendu, nagle się może okazać że jakiś grubas zorganizuje dobre info i poszybuje pod sufit.Ale może być odwrotnie bądźmy ostrożni.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-24 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak pamiętamy z ubiegłego roku były ruchy antykapitalistyczne pod nazwą occupy wall steet.U nas w Montrealu biwakowali w parku a ze media szukają sensacji to w TV bębnili na okrągło co to oni mądrego mają do powiedzenia.
Władze miejskie po mimo łamania przepisu zakazującego przebywania w parku po 22:00 ich tolerowano do nich dołączyli się bezdomni i była feta na całego. Tak koczowali aż do większych mrozów .
Ten ruch anykapitalistyczny jeszcze nie upadł ale się przekształcił i opanował oddolnie organizacje studenckie.
Nie będę opisywał całej historii ale postanowili zawalczyć o całkowite zniesienie opłat czesnego, obecnie student pokrywa około 17% kosztów nauczania.
Suma sumarum rząd trochę szedł na ustępstwa ale nie za wiele bo od lat była filozofia że student powinien ponosić część kosztów bo co jest za darmo to będzie bylejakie.
Chyba w Lutym studenci zaczęli strajkować bojkotując wykłady i nie wpuszczając innych na uczelnie co nie byli zainteresowani strajkiem.Przy tym były liczne demonstracje w centrum Montrealu z wybijaniem szyb paleniem samochodów blokowaniu mostów czy paraliżowania komunikacji miejskiej poprzez podkładania bomb dymnych w tunelu metra.
Presja na rząd była spora bo ludziska mieli tego dość, po około 3 miesiacach rząd wprowadził specjalne obostrzenia dekretem państwowym zawieszając sesje w tych uczelniach gdzie był całkowity paraliż i wznowienie dopiero w Sierpniu oraz ustanowił szereg przepisów na okres jednego roku co mają zapobiec szantażowania całego uniwersytetu przez małą grupkę zapaleńców.
Po co to piszę ?
Ano po to żeby sobie zdać sprawę że duch komunistyczny jeszcze jest żywy i nawet odżywa co może doprowadzić do chaosu społecznego i nic nie pomogą nasze analizy techniczne czy fundamentalne.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-06-24 12:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak do tej chwili to wszystko idzie typowo jak na tą porę roku, jak tak dalej będzie sie działo to w pierwszej połowie Sierpnia powinny się zacząć kształtować poziomy do kupna. Ja jednak chyba poczekam z decyzjami na drugą połowę Sierpnia.

Najnowsze wpisy