Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ciułacz / 2012-07-21 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !

Kupić nie kupić ale potargować warto, a mianowicie w ramach dywersyfikacji mojego portfela spoglądam na DAX , na longa przynajmniej 10 lat.
Na uwadze mam :Deutsche Bank,Fresenius Medical Care AG & Co. oraz Fresenius SE & Co.albo jeszcze: Bayer AG.
Samochodowe by pasowało do tego dobrać chyba BMW .
To jest trochę teoretycznie bo kapitału nie wystarczy aby obdzielić wszystkie spółki i zrobić solidną inwestycję.
Jak byś miał chwile czasu to zerknij na te spółki, może i innym coś się przyda.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-21 01:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla przeciw wagi dla
Deutsche Bank

Chyba sie zdecyduje w medyczne a na uwadze mam :Fresenius Medical Care AG & Co. oraz Fresenius SE & Co.albo jeszcze: Bayer AG.
Hm... w miarę jedzenia apetyt rośnie!
Tu myślę o inwestycjach ponad 10 letnich, to taka ochrona kapitału dla tych co im się byk ocielił ;-)
Ale mnie się byk nie ocielił wiec dalej się zastanawiam czy to w moim przypadku jest sens.Co prawda mam stałe nadwyżki kapitału co gdzieś trzeba lokować ale jeszcze istnieją lokaty ?
Poczekamy zobaczymy.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-20 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak tylko mi się trochę przysnęło to zaraz spadło, ale już muszę wychodzić, co nie znaczy że nie ustawie jeszcze niżej.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-20 11:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Swoją drogą to Krezus się skonsolidował i spekulanci ręce już zacierają.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-20 11:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Właśnie dzisiaj wcześniej wstałem aby jeszcze dokupić Śrubex ale podobnie jak wczoraj z rana można było kupić a później to już nie dało rady, sama dziwne zlecenia i jest zablokowane.
Pozdrawiam

Re: kupno i sprzedaż akcji na GPW

Ciułacz / 2012-07-19 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Riijo witaj !
Pytasz :

Jest jakaś kolejka w tym od kogo pierwszego są odkupowane akcje?

Tak jest kolejka, po wpłynięciu zlecenia sprzedaży wszystko jest rejestrowane w arkuszu zleceń i jest według kolejki.
To samo się tyczy do zakupów.
Zobacz np tu :
http://www.konkomp.pl/wgpw/index.php?page=stocks&stockName=111&sortMethod=all

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-19 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Śrubexie śrubkę podkręcają, pewnie nowy Prezio się wziął do roboty.
Z rana trochę wpadło a dalej to już nic nie darady, chyba odpuszczę bo do pracy czas.

Re: lokata negocjacyjna w BPH - czy warto??

Ciułacz / 2012-07-18 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek witaj !
Pytasz
jak przygotować się do takiej rozmowy,

Miej ze sobą wydruki innych najlepszych i aktualnych lokat.
na jakie mw oprocentowanie można liczyć?

Cudu nie dostaniesz bo nie mogą dać ze stratą
Jak dadzą o 0,2% lepiej jak gdzie indziej to będzie dobrze, ale wątpię czy to dostaniesz .
Trik polega na tym że musisz tam przyjść a jak tam już będziesz to się dowiesz że nie masz po co iść gdzie indziej bo i tak więcej nie dostaniesz , wiec aby nie tracić czasu tam założysz.
Jest przynajmniej nadzieją że nie mniej jak inni.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-18 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powracając do
Goldman Sachs obniżyli cenę docelową akcji GPW do 47 z 53 zł.

to by gdzieś było z -10% czyli moglibyśmy zejść poniżej 2000 ??? dech zapiera !
Co prawda kiedyś pisałem że można o
oczekiwać wsparć na poziomie ubiegło rocznego lata, ale zawsze jest nadzieja że to boczniakiem sie zakończy.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-18 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy Goldman Sachs obniżyli cenę docelową akcji GPW do 47 z 53 zł.
Do tego za sprawą PKO BP sektor bankowy w dół.
To tak jakby sie chciało przyspieszyć uformowanie nowego dołka na naszym parkiecie i dać podwaliny do powakacyjnego odbicia.
Wszystko cacy ale nie jesteśmy sami na świecie.
S&P500 ma się dobrze i po mimo nie za dobrych info ma to gdzieś i najwyraźniej powrócić do szczytów z Marca.
A na PKO BP to przynajmniej sprawa się już rypnęła i nikt nie będzie czekał że : może sprzedadzą i kurs poleci.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-17 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik witaj !
Tak słyszałem że w KBC jest taniej ale już mam dwa rachunki w różnych DM i konta w trzech różnych bankach i nie wspominając już o moich kanadyjskich.
Pomyślałem sobie że jak to ma być na długiego longa bez spekulacji tak np 10 lat to te 39 czy 49 centów nie powinno mieć większego znaczenia.
Najczęściej zaglądam na niemiecki portal :
http://www.godmode-trader.de/
Jak ktoś zna lepszy to link mile widziany.
Widzę że do banków mamy słabość.
Commerzbank już od dawna obserwuję i podobnie jak Deutsche Bank ciągle szukają swojego dołka. Commerz jest jak to powiadają: upadły anioł, od 2007 nie płacą dywidendy,jak by zaczęli płacić dywidendę to bym się zdecydował wziąć, za ubiegły rok bardzo im spadły zyski, chyba klienci się ich boją.Po przetrawieniu Grecji powinni szybko odbić.
Deutsche Bank jest mniej spektakularny ale też zdołowany, ale przynajmniej płaci dywidendę i poprawił wyniki za ubiegły rok.
Jak dobrze wypali to Commerz powinien lepiej dać zarobić ale i ryzyko jest większe.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-16 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już od dłuższego czasy przyglądam sie Deutsche Bank bo samochodowe już chyba sporo uciekły, ale sektor bankowy jest na minimach , to nie znaczy że to są minima absolutne, bo wystarczy że Grecy powiedzą : mamy dobre chęci ale kasy brak i nie płacimy.
Bank zachodni ma dobrą usługę dla zachodnich akcji ale pobierają 0,49% lub minimum 20€ .
Czyli trzeba by kupić za co najmniej za 4-5 tys € i trzymać na longa.
Aby uruchomić zagraniczną usługę to trzeba wpaść do oddziału.Pod koniec Sierpnia mam wesele w rodzinie to wpadnę do kraju i chyba to zrobię.Do tego czasu to się już powinno skonsolidować.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-16 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Przyjąłem te poziomy
w piatek przez chwile był bliski Twojej ceny zakupu

Ale tak naprawdę to żadne analizy mi tego nie potwierdzały, zakładałem że może coś wpadnie a jak nie to niech kasa czeka.
Hm... jak koniunktura sie pogorszy to jeszcze trzeba będzie obniżyć poprzeczkę.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-07-16 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę skorygować co powyżej napisałem
moim emerytalnym portfelu OFE

Powinno być IKE

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-07-16 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na koniec Niedzielnych notowań w Tel-Avivie coś tąpnęło ale niestety nie znam tego sekretnego języka i tam się doczytać to nie lada sztuka więc dałem sobie spokój.

Najnowsze wpisy