Forum

Komentarze użytkownika "danpol"

Komentarze użytkownika: danpol

Re: Telewizja i radio dopłacają do misji z reklamy

danpol / 2010-03-15 20:20
No niestety telewizja publiczna kwalifikuje się do zaorania.
Na co mamy płacic abonament :
- na odprawę dla takich jak bźdźiągwa ziobrowa czyli Kotecka i im podobni, naprzyjmowani przez frakcje polityczne ?
- na utrzymanie pachołków PiS-owskich i SLD-owskich, którzy w sposób wyraźny działaja przeciwko oficjalnemu rządowi i partii, ktory go powołał ?
- na opłacanie bzdetów typu , kto tak pięknie śpiewa albo tańczy, podobno według jakiegoś pseudo psychicznego prezesa, te programy mają bardzo ważną misję bo propagują taniec, taniec na lodzie i tym podobne bzdety na wykonawców których łożone sa potężne pieniądze na niebotyczne honoraria ?,
- na opłacanie gadających i kłócących się w świetle jupiterów skretyniałych i poniekąd zdziadziałych pseudo polityków, typu Kurski, geremek i innych cymbałów ?
- na oglądanie głupich reklam tworzonych przez ćpających pseudo reżyserów i twórców, propagujących błedy ortograficzne i gramatyczne ?
- na oglądanie mlaszczącego kurdupla jednego drugiego i trzeciego (Przemysława) ?
Na to wszystko moje nie i dlatego nie mam zamiaru płacić abonamentu w jakiejkolwiek formie.\
To juz nie jest telewizja bubliczna , to juz jest dom publiczny.
Przekonany jestem, że jestem z wielu , którzy myśla tak samo.
Telewizję i Radio tzw publiczne należy zlikwidować, wywalic tya całą bande nieróbów z redakcji i zbędnej całkowicie Krajowej Rady.
Politycznie zaorać.
Pozostawić jedynie personel techniczny i płacić im jak należy za wykonywaną nieraz bardzo ciężką pracę (szczególnie technicy transmisji, maszynisci studyjni) , i budować tą firme od początku, od podstaw na bazie mlodych, politycznie nie zboczonych redaktorów i twórców - i żeby było śmiesznie, nie jestem fanem Towarzysza Rydzyka, ale podoba mi się praca młodych redaktorów tej stacji i ich warsztat, przypomina mi to Telewizje Polską z okresu, kiedy ja tam pracowałem (w transmisji), zaczynając jako 16-to letni gówniarz. -.
Finansowanie proszę bardzo, jest pomysł :
- Abonament , za pośrednictwem Telewizji kablowej, albo satelitarnej, a kto jej nie odbiera z kabla lub satelity , wpłata na poczcie lub banku, ale pod jednym warunkiem :
przykładowo ja, jako mieszkaniec Sopotu na Regionalną TVP3 Gdańsk , mój wirtualny kolega ze Szczecina i okolic na Regionalna TVP3 Szczecin
- Fundusz państwowy na TVP 1 i 2 jako ogolnopolskie oraz przy współudziale konkretnych resortów na TVP tematyczne
- wszystkie wydatki tak regionalnych jak i centralnych ogłaszane i pod kontrolą nas podatników, a nie ciche audyty i ukryte rezerwy, albo zbędnie kominowe koszty.
- W regionach powinni zarządzać Telewizją Naczelni Redaktorzy - fachowcy dziennikarze lub twórcy a nie banda zjełczłych polityków.
I to by było chyba na tyle, aczkolwiek można by tak do rana, niestety nikt z decydentów tego nie czyta.

Re: Emeryci w rządzie niemile widziani?

danpol / 2010-03-15 16:15
Jest to niewątpliwy problem, z jednej strony Pani Fedak nawołuje wręcz do pracy po 65-ce, co ja akceptuje całkowicie (mam 60), ale nie może to być barierą dla mlodych do kariery.
Muszą zostac stworzone w przedsiębiorstwach stanowiska, na których starocie takie jak ja mogą się jeszcze przydać nie jako figuranci, ale pracownicy pomocniczy (archiwiści, doradcy - uwzgledniając doświadczenie , know-how i przedewszystkim kontakty - oraz personel pomocniczy).
Nie wiem, jak może to zostac zrealizowane, gdyby sysytem emerytalny w Polsce był normalny, można by pomysleć o zmniejszeniu daniny na rzecz ZUS-u od pracowdawców zatrudniających ludzi 50+ i na przykład co 5 lat ( 55, 60, 65, 70, 75) o jakiś procent, tak żeby zmobilizować pracowdawców do zatrudniania takich pracowników.
To co jest teraz to jest drwina. Po pięćdziesiątce ludzi nie chcą zatrudniac oficjalnie. Szara strefa jest porażająca. Człowiek pracując cały rok na czarno (znam przykłady i to dużo) dostaje na koniec roku PIT 11 na kwotę 3500,00 PLN za umowy zlecenia co stanowi 1/12 conajmniej jego dochodów, z czego do funduszu ZUS idzie kwota około 1000 PLN, a na fundusz zdrowia niecałe chyba 200 PLN.
To jest chore, dlatego ktoś musi walnąć pięścią w stół, chyba że rządzący mają tp głęboko w d... , patrząc tylko na swoja karierę polityczna i zasobność portfeli : osobistego, żony, kochanki i rozbebranych dzieciaczków, nie mówiąc już o kolesiach i innych Antka śfagra kobity braci.
danpol / 2009-05-29 22:19
Niech sobię będzie i BBWR jeden h..., al tak jeden jak i drugi technologicznie były do dupy i były niebezpieczne. To co pisałem to były fakty na wtedy, nie jestem atomista, i nie mosiść "spieprzej dziadu" wyzywac od kłamcow. Jak znasz temat lepiej, od stroy fachowej to sie wypowiedz a nie obrażaj. Chamstwo totalne.
danpol / 2009-05-28 17:41
Nie przesadzajmu, to co było planowane w Żarnowcu, to dzis by był drugi Czernobyl. Pamiętam tą akcję. Przywieźli ban do Gdyni reaktor SKODY czeski. a taki właśnie wywalił w Czernobylu.
Nie mieliśmy wtedy dostępu do dobrych technologii, i całe szczęście że to ludzie a nie jacyś tam ekolodzy (o ktorych za komuny wogole nikt nie słyszał) , sprzeciwili sie ostro na tyle, że noca ten reaktor pod opieka wojska i milicji wywiezioni z terminalu kontenerowego w Gdyni do jednostki wojskowej w Babich dołach pod Gdynią. jakie jego dalsze losy nie wiem, ale chyba go odsprzedali do karajow trzeciego świata, albo Korei Północnej.

Nareszcie jest szansa, że

danpol / 2009-05-27 18:03
ktoś posadzi tą całą bandycką sitwę na daj Boże , noże pietnastoletnia odsiadke, bez mozliwości wcześniejszych zwolnień.
To co sie czyta na temat tych kombinatorów z afery Rywina, morderstwa Sekuły, to tylko szczyt góry lodowej. Wiadomo, że ta sitwę (słuzby specjalne) jest trudna do rozpracowania, że może być jeszcze więcej takich ofiar jak Papała, ale gdyby sie udało tych gnojów ując, to warto nawet na pół roku wypisać sie z Unii Europejskiej, żeby te gnidy skrócic o glowę, a ich bogactwa, materialne wyprowadziły by naszx kraj z zadłużenia. Za to najbardziej jestem wkurzony na byłego ministra Zbigniewa Z. i kierownictwo PiS, że jak bylii u władzy i zaczęli walczyć z ta hydrą, przy okazji za duzo kłapali dziobami przed kamerami, przez co wylali dziecko z kąpielą. Trzeba było działać, i ogłaszać spektakularne sukcesy, a nie zdradzać bandzie sluzb specjalnych swoich zamierzeń. Druga taka okazja juz sie nie zdaży, bp PO broni tych bandziorow liczac na ich pieniądze i wplywy, oraz na poparcie w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.
danpol / 2009-05-05 16:10
No ale co ma piernik do wiatraka, duskutujemy o Fotydze, ale nie , ajk musi dolożyć jako pisuar Tuskowi. Oj ludzie kto was rzeźbił, bo Fidiasz chyba nie. Tak się wy wszyscy do demokracji jak wół do karety. Zero kultury osobistej i dyskusyjnej. Aby sobie nawzajem dowalić. Może jednak lepiej z łba dowalic jakiejś ścianie betonowej. Lepszy skutek z tego bedzie , mniej idiotów w dyskusji.
danpol / 2009-05-05 16:06
Chyba bym sie schaftował. Ekspert jest sadysta.

Re: Fotyga wróci do pałacu. Będzie doradzać

danpol / 2009-05-05 15:35
Czy ta Pani nie mogłaby wreszcie wziąc sie za uczciwa pracę, jak inni normalni Polacy. Czy ciągle wozic sie trzeba na plecach Seniorki Kaczyńskiej i jej synusiów.
Wtglada na to, że pani fotyga nie chce pracować ze zwyklym "bydłem".

Re: Emeryci i samotne matki chcą najczęściej zbankrutować

danpol / 2009-04-28 19:27
Najpierw niech dluznik splaci wszystkie dlugi a potem może ogłaszac upadlość , tak być powinno. Powinien stracic obligatoryjnie cały majatek i wszystko co ma na rzecz wierzycieli, w nastepnej kolejności powinien odpracować pozostałe długi, a potem niech zdycha i nie naciaga następnych na dlugi.
Ot co, tak powinno być w demokratycznym państwie prawa, Dłużnik to przestepca i złodziej i nie ma dla niego miejsca w społeczeństwie tylko 1,5 m pod ziemia w worku jutowym, i nie na normalnym cmentarzu, bo napewno byl nierowbem.
danpol / 2009-04-28 17:36
Tusk do pieca z Michnikiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
danpol / 2009-04-28 17:26
Jaki on k.u.r.w.a. nasz , on Bolek ubekow a nie k.u.r.w.a. nasz.

Re: Nowy spot PiS. Palikot w roli głównej

danpol / 2009-04-28 17:24
No to sobie PiSuary pieknie strzelili gola w stopę. Następne procesy, bo na miejscu Saryusza Wolskiego, Huebner czy Buzka nie pozwolił bym sobie na emisje takiego spotu. Znów PiS do sądu. Czy oni k.u.r.w.a. nie myślą dupki, a ja chce ich powrotu do wladzy.
danpol / 2009-04-17 18:55
No kolego podziwiam, podziwiam elekwencję. No przebileś mnie.
Jednak nie dociera do Ciebie moja głęboka myśl spowodowana troską o nasz kraj.
Z takimi jak Ty kolego, budowć kraju i ładu w kraju nie mozna. I pomyslec że takich jak Ty kolego jest w tym kraju 80 % conajmniej, dla ktorych im gorzej tym lepiej.
Lekarzem niestety nie jestem, myslałem że mogę byc uzdrowicielem, ale natrafiając na takie "opory" zwatpiłem.
Miłego weekendu, bez polityki i politycznej bijatyki na najwyższej półce.
danpol / 2009-04-17 17:39
Przeczytaj kolego raz jeszcze powoli co ja napisałem to pogadamy. Z tej PiSowskiej wscieklości nie doczytałes do końca tego co napisałem i nie wyciągnałes wniosków.
danpol / 2008-01-04 16:02
Ale to jest paranoja:
Oczywiście nie neguję, że abonament potrzebny jest na rozwój teatru telewizji lub innych faktycznie misyjnych przedsięwźięć, ale ja osobiście wiem jak to jest. Abonament idzie na wypłaty dla pracowników często zbędnych w TVP szczególnie, ciotki pociotki i inne przydupasy szczegolnie VIP-w , Krauzych i innych, którzy muszą być zatrudnieni w mediach bo to i autorytet i pozycja wzrasta, a dupki na niczym sie nie znają. Efekt jest taki, że pracownicy techniczni transmisji (te szaraki, ktore mimo deszczu, śniegu i zawieji lataja z kablami za 1000 brutto pensji i % od przedsięwziecia (wstyd!!!!!).
Jeśli chodzi o RTV to inna bajka i tu pomoc z abonamentu jest wskazana (w przeciwieństwie do takiej konieczności w TVP przy tak wysokim %-cie reklam na 5 lub 6 programach TVP).
Natomiast kwestia formy płatnośći, budzą u mnie zenit wkurzenia. Jest tyle martwych dusz, ktore w TVP i RTV nie nazbyt sie napracuja a dobry pieniądz biorą.
Niech te dusze wezma sie do roboty, niech ustalą :
- kto oglada TVP z anteny przydomowej ( powinien płacić abonement),
-kto oglada TVP za pośrednictwem : UPC. CYFRA + , oraz inni operatorzy kablowi.
Prosze bardzo akceptuję coś takiego, że bedąc odbiorca sygnału z sieci UPC , będe płacił miesięcznie o np. 15,00 PLN wyższą opłatę za UPC, ale to UPC odprowadzi w moim imieniu te np. 15,00 do puli abonamentu.
Dlaczego ja mam dawać zarabiać monopoliście Poczcie Polskiej , i dwukrotnie płacić: UPC za sygnał a Poczcie, za to że mam telewizor. Paranoja
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy