Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2007-07-25 11:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Próchnik wziąłem rano
kalot / 2007-07-25 11:24 / portfel / Tysiącznik na forum
jeśli utrzyma się stabilizacja ceny gdzieś poniżej 9 to do końca przyszłego tygodnia zapewne napełnię nim portfel
kalot / 2007-07-25 10:58 / portfel / Tysiącznik na forum
każdy inaczej inwestuje i ma też inne uwarunkowania domowe, zawodowe czy rodzinne zatem nie o inteligencję tu chodzi

Re: Syzyfowe prace na WIG20

kalot / 2007-07-25 10:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Jest czas na zakupy i przychodzi czas sprzedawania, ja trochę dokupiłem, ale nie wykluczam realizacji zysków gdzie bądź
kalot / 2007-07-24 10:01 / portfel / Tysiącznik na forum
koło pióra to nie tam, na Skotanie jest miejsce na spektakularny, ale krótki wzrost pozbawiony głębszych podstaw
kalot / 2007-07-24 09:59 / portfel / Tysiącznik na forum
czas pokaże jak to będzie, ale sądzę jednak, że dobierze sobie fachowców na zlecenia, bo żeby czegoś dokonać trzeba się orientować czego się chcę i umieć sprawdzić czy niczego nie brakuje

Re: Komentarze do portfela "MJK"

kalot / 2007-07-24 09:56 / portfel / Tysiącznik na forum
fasing i kopex reprezentują górnictwo i same dobre rzeczy o tej branży ostatnio czytywałem, że perpektywiczna i niedoszacowana głównie
fasing ma kontrakty w Chinach i może być przejęta, a Kopex może się rozszerzać w każdym kierunku
stalexport już chyba wynęczony i powinien mieć dobrą drugą część roku (która właśnie się zaczęła)
kalot / 2007-07-24 09:52 / portfel / Tysiącznik na forum
tak, tak omskło się :[
ale raz na jakiś czas są takie spółki, które wykazują c/z 1, obecnie jakiś fundusz narodowy tak ma
kalot / 2007-07-24 09:25 / portfel / Tysiącznik na forum
no właśnie takie podejście mnie zawsze dziwiło, bo przecież w fabryce c/z 1 to jedynie zamortyzowany koszt maszyn, a gdzie baza klientów, zaufanie czy marka lub perspektywy
faktem jest jednak, że w czasie kilkuletniej bessy spadają te wskaźniki poniżej jedności
kalot / 2007-07-24 09:03 / portfel / Tysiącznik na forum
rację może mieć każdy z ww wypowiadających się, ale kiedy wzrośnie, a kiedy spadnie to nie one będą decydować
bo tak: jeśli do 4300 mamy 15% to jaki problem (nawet z dwoma korektami) dojść do tego na 31 grudnia
wyceny są wysokie (średnia 25) i bez korekty większe wzrosty będą utrudnione
może też być taki scenariusz, że gwałtownie wzrośniemy i później to oddamy
kalot / 2007-07-24 08:55 / portfel / Tysiącznik na forum
czyli nietrafnym decyzjom też się przyjrzałeś, na szczęście bilans ostatnio mnie zadowala:]

spółki, w które wierzycie!

kalot / 2007-07-24 08:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Myślę, że warto uwierzyć spółkom,które nie przynoszą strat, mają wycenę poniżej 20 oraz 2-3 OFE lub TFI wśród akcjonariatu.
Wiem, że nie jest takich dużo, zatem najlepiej ograniczyć ich ilość albo poszerzyć gamę o takie, które podpisują list intencyjny o przejęciu dużego podmiotu (Drozapol) lub kilku innych (Variant, FAM, MNI), bądź też zdarzy się niespodziewanie korzystna okoliczność (czy to zwrot nadpłaty, czy rozwiązanie rezerw, czy odzyskanie dużej części ulokowanych/pożyczonych pieniędzy od bankruta).
Dużo zależy od cen surowców, komponentów czy kursu walut.
Być może coś dopiszę w swoim portfelu, może jakieś konktery?
kalot / 2007-07-23 14:57 / portfel / Tysiącznik na forum
bo wiesz, jak się rozochocę to o parę groszy mogę podnieść kurs:]
kalot / 2007-07-23 14:55 / portfel / Tysiącznik na forum
nie rób tak więcej:[
kalot / 2007-07-23 14:48 / portfel / Tysiącznik na forum
sytyację mamy następującę: albo spadnie, albo będzie konsolidacja, albo wzrośnie
w pierwszym i drugim przypadku lepiej nie mieć, zatem powinno się zaczekać do wybicia, ale z drugiej strony patrząc, jeśli pójdzie niemal pionowo w górę, a zechcesz wziąść z tysiąc sztuk to popatrz na ilu pułkach musisz łapać;
ja nie kupię choć zwolniłem dziś pieniążki z nieudanej transakcji
po prostu mamy za mały obrót

Najnowsze wpisy